Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok azonosulni az apa...

Nem tudok azonosulni az apa szereppel, inkább szenvedés mint boldogság a gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves gyerekem de amióta megszületett szinte csak szenvedésnek élek meg minden napot, feleségemmel azóta sűrűk a veszekedések úgy érzem inkább tönkreteszi az életemet a családos szerep minthogy boldoggá, mindent megadok a gyereknek de egyáltalán nem érzem ezt a szoros apa -fia köteléket, amióta meg a dacos korszakát éli a gyerek szinte hazamenni sincs kedvem munkából néha.

12-14 óra munka után nincs idegzetem se erőm még a gyerekkel küzdeni vagy nevelni.


2023. máj. 1. 14:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
82%
Holnap suli, menj locsizni, aztán tente...
2023. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%

Habár mindenki csak a kérdezőt hibáztatja, szerintem az a nő se normális, aki így szül gyereket, olyannak, aki sose akarta.

És persze megy a sírás, hiszti, hogy lelketlen, mert nem boldog egy olyan életben, amit sose akart.

A gyerek az egyedüli szerencsétlen a helyzetben, reméljük később nem fogja megkapni az anyjától, hogy "miattad hagyott itt apád".


Sosem értettem az ilyen embereket, akik minden áron gyereket akarnak, de még azt se tudják jól kiválasztani kitől.

2023. máj. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
82%

Na, innen is látszik, hogy nem szabad ráerőltetni valakire a gyerek témát, ha nem akarja...

Kérdező, legközelebb olyan nővel állj össze, aki úgyszintén nem akar gyereket és problem solved.

2023. máj. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
93%
#25 Szerintem azért nem hibáztatják a nőt mert a történetben nem tisztázott, hogy ő tudta-e egyáltalán, hogy a pali nem akar gyereket. Vagy annyira papucs volt hogy meg se mondta, csak bólogatott hogy jól van drágám ha azt akarod akkor az lesz. Szerintem ha tudta volna hogy a pali nem akarta, akkor nem csapott volna ekkora hisztit. Ha viszont tudta akkor ő is ugyanannyira hibás, és valamilyen szinten meg is érdemli ezt a végkifejletet. Szomorú hogy a gyerek az egyetlen a történetben aki semmi rosszat nem tett, és fog a legtöbbet szenvedni.
2023. máj. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
65%
Én sajnálom, hogy rossz családban nőttél fel és a felelősségvállalásra nem tanítottak meg. Már ott kellett volna kezdeni, hogy elmondod az elején nőnek, hogy nem szeretnél gyereket és vállalod érte a felelősséget. Nem a "majd lesz valami" elv szerint élni. Ha segítséggel feldolgozod a traumáidat, még élhetsz te is teljes, önazonos életet. Több nőt meg nem azért nem szeretnél, mert mind gyereket akar és ugyanez lesz a helyzet. A helyzet azért lesz ugyanez, mert akkor sem mered majd felvállalni magad.
2023. máj. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
84%

#27


Értelmes ember nem úgy csinál gyereket, mintha papucsot venne, hogy nem kell megkérdezni a párom mit szól hozzá.

Nem mondta?Ja hát akkor lehet szülni?Ez komoly?Mennyire kell butának lenni ehhez?

Tudod, a tudatos élettervezés alapja a kommunikáció.

Na már most, ha a páromon ilyen témánál minimális hezitálást érzek, akkor nem lesz gyerek.

Vannak olyan buta nők is, akik azt hiszik, hogy "majd megszereti" stb lózungokban hisz, amiket a gyereket nem akaró embereknek szoktak mondani.


A nő itt minimum ugyanolyan hibás, sőt..

2023. máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
25%
Nem... Itt a pali a hibás!!! Ha nem mondja hogy soha nem tervez gyereket, akkor (én) nem megyek hozzá. Ha cssak annyit mond h "háát, majd lehet..." az nálam azt jelenti h majd szeretne.. Gondolom szegény nő is azt hitte h talált valakit aki hasonlóan gondolkodik. Egyébként nem tudom ki az a nem normális aki nem tudja, hogy hagyományosan a házasságból gyermek születik. És elveszi a nőt bakker, közben nem akar gyereket!! Na ez a komoly. :D akkor inkább ne vette volna el, lennének barát-barátnő
2023. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
26%

Milyen szomorú, belegondolok a férjem érzéseibe, aki mindennél jobban szeretne gyermekeket (nyilván én is) de nekünk ezt nem könnyű elérni.

Minden beavatkozásra, minden inszemre, aztán most már lombikra elkísér, és a negatív eredmény után egész nap levan törve.

Aztán ha újra kezdődik az egész, lelkes lesz, eltervezi, hogy fog homokozni a gyerekkel, hogyan fogja pelenkazni, hogy majd visszük az anyukájához és az anyukája is milyen boldog lesz, stbstb.

Olyan lehangoló ilyesmit olvasni, amit te írsz.

Mondhatjuk azt is, igazságtalan az élet, de hát ez van.


Mellesleg, soha nem vállalnék olyan emberrel gyereket, aki nem érzi ugyanúgy a sajátjának a gyermeket mint egy anya.

Tudom hogy nem ugyanolyan, de szerintem nagyon jó "próba" egy kutya felnevelese.

Többet kell foglalkozni vele mint egy macskával, több a gond is vele, több szeretetet is ad.

Nyilván kevesebb gond van vele mint egy gyerekkel, de ettől még felelősséget kell vállalni érte is.


Amúgy kérdező, elég önző vagy, de megértem, nem mindenki van oda ezért az életért. Persze hogy sír a feleség, és hibáztat, hiszen ő úgy látja, elhagyod őket ami igaz is. De ő is hibás, hogy olyan embernek szült aki nem 100% ig akarta a gyermeket. Kevésbé hibás mint te, mert te neked kellett volna ezt kategorikusan elutasítani, de nem lehet a múltat már megváltoztatni.

Majd ha lecsitultak az érzelmek, és kitisztítottad a fejed, lehet hiányozni fog a gyermeked.

Nagyon jó lenne, ha legalább hétvégente látogatnad őt, tudja hogy ott vagy, mert most a gyereknek lesz a legnehezebb.

De nem hiszem hogy vannak ilyen terveid, te csak gondolom anyagilag akarod támogatni őt...

Nagyon szomorú. Szegény gyermeket sajnálom nagyon.

2023. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
57%
Sablon duma a felelősséghárító paliktól (nőben is van, tudom). Itt is sokan bevették. A gyereknek is ezt adod majd elő?
2023. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
80%

#29 Írtam ezt is, hogy lehet papucs volt, ergo nem merte megmondani a nőnek, hogy mit akar igazából, csak bólogatott hogy persze én is akarom. Találkoztam már olyan emberrel, aki szex előtt így viselkedett, majd utána számonkért hogy ő igazából nem akarta, csak én erőltettem rá, annak ellenére hogy nekem nagyon fontos a féreérthetetlen beleegyezés. Szóval megkérdeztem előtte hogy

-akarod?

-igen

-de biztos? Nem baj ha nem.

-igen, biztos.

Valószínűleg nem akarta, csak nem merte/akarta azt mondani, utólag meg megbánta, aztán rajtam vezette le. Szóval bármilyen szomorú is, vannak olyan papucsok akik nem azt mondják amit igazából akarnak, mert nem merik azt mondani, csak úgy vannak vele hogy "majd lesz valahogy". Ha meg később megbánják, még te sz*psz. Persze van az az eshetőség is, hogy a csaj erőltette rá, akkor egy önző p*csa és rohadjon meg.

2023. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!