Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 18-20 évestől mennyi...

Egy 18-20 évestől mennyi önállóság várható el?

Figyelt kérdés

Inkább "érzelmi" önállóságra, leszakadásra gondolok. Pl. a bizalmi köre a párja és a barátai legyenek, ne a szüleivel osszák meg gondjukat-bajukat. Ha depressziós, honvágyas, szakított a pàrjàval, dolgozza fel magàtól.


Pl. sikerült az első vizsgaidőszak, akkor a szüleim elvittek ünnepelni. Nagyim erre félhangosan dörmögte: "ennyi idősen màr a baràtoddal kène ünnepelni"


2023. máj. 6. 08:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Ezt egy korabeli visszaemlékezésből mentettem el magamnak, egy középbirtokos férfi írta:

"Itt irom meg, hogy ... az 1915-ik év Január 3-án halt meg az Édes anyám 81 éves korában, ekkor lettem én a magam gazdája, Tehát 57 élet évem betöltésekor szakadtak a nyakamba végleg a termelési munka és az élet minden féle gondjai, s csak 17 év óta fáradoztattnak azok engem."

Azért fontos számomra ez, mert a családunkban nagyon sokan 10-20-30 évesen váltunk árvákká, úgy küszködtünk hirtelen felnőtté válva.

2023. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. a bizalmi köre a párja és a barátai legyenek, ne a szüleivel osszák meg gondjukat-bajukat."


Ilyen soha el nem várható. Én mondjuk nem tartom a kapcsolatot a családommal, de a férjem is mindig megosztja a gondjait az anyukájával, és én is bármikor meg fogom hallgatni a gyerekeinket, ha felnőnek, hozzánk bármikor jöhetnek majd, ha baj van, ha segítség kell.


Nyilván az ember egy idő után a házastársával beszéli meg elsőkörben a dolgokat, de nem szégyen a szülőkkel is megosztani a gondokat, sőt.

2023. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Félreértetted!

A vénasszony megragadt a középkorban.

Szerinte szégyenteljes az, hogy ennyi idősen tanulsz és vénlány vagy, ahelyett, hogy teleszülnéd az országot.

Szívesen!

2023. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha valakinek gond vagy teher hogy a gyereke hozzá fordul 18 kora után is annak nem nagyon kellett volna szülőnek lennie. Ez nem úgy működik hogy 18 éves korától eldobja magától hogy ő megtette a kötelességét. Egy embernek élete végéig kell anyának/apának lenni, ami nem azt jelenti hogy a ki kell nyalni nap mint nap a gyereke fenekét, hanem arra nevelni hogyha szüksége lenne támogatásra akkor számíthasson egy stabil érzelmi háttérre. De teljesen egyéni ki milyen szinten válik le, az egész kapcsolat függvénye. Nyilván akit el akarnak távolítani abban nagyobb fokú lesz az önállóságra való hajlam, de ezzel együtt a kapcsolat sose se lesz jó. Ahol meg napi kapcsolatban vannak az meg nem feltétlenül negatív, mert jó ha van egy biztos pont a család életében.. nem egyenlő az önállótlansággal.
2023. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%

Nehezen megnyíló típus vagyok. Ha meg is próbálok nyilni, az un kortársaim szrba sem néznek. Volt aki azért szólt meg mert szülőkkel laktam felnőttként. Attól még önálló ember vagyok mert a szüleimmel jó a kapcsolatom. Most egyedül élek de szívesen mennék haza újra.

Parkapcsolatom nincs normális, nem tudom senkivel megbeszélni a problémáim. Nincsenek barátaim. Szoktam a szüleimmel beszélni, kihez forduljon az ember tanácsért ha nem hozzájuk? Szerintem nincs ebben semmi rossz.

2023. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!