Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne lecsillapítani...

Hogyan lehetne lecsillapítani anyámat?

Figyelt kérdés
19 évesen nem mehetek el egyedül egy hosszabb útra (vonattal 150 km), mert túl aggódó. Volt is egy szép nagy csetepaté is miatta, a konyhai asztalt is majdnem szétvertük. Egyszerűen nem érti meg, hogy privát, hogy hová akarok menni, erre akkor is faggatott! Megfenyegetett, hogy elmondja apámnak (elváltak, külön élnek, én anyámmal és az új csávójával élek), de ezt nem akarom, én direkt minél diszkrétebben akartam volna elutazni, erre meg ügyet csinált belőle. Akármit is csinálok, azzal jön nekem, hogy az anyám, úgyhogy felelősséggel tartozik irántam, blablabla... Ráaádsul azt várja el, hogy ígérjem meg, hogy épségben hazaérek. Hát könyörgöm, ezt hogy a túróba ígérjem meg? Bármi történhet velem, akármennyire vigyázok magamra, a vonat is balesetet szenvedhet, az nem az én hibám lenne, szóval ezt lehetetlen megígérni! Ráadásul a rendőrséget is rám hívná, ha nem jelentkeznék egy darabig, hihetetlen, komolyan mondom. Valahogy szeretném lecsillapítani anyámat, hogy ne foglalkozzon velem ilyen szinten, mert ez így nem lesz jó. 19 éven át rombolta az önbizalmamat (ha akartam valamit, mindig rákérdezett, hogy biztos akarom-e, meg elkezdett eztmegazt magyarázgatni, ezzel teljesen elvéve a maradék önbizalmamat), nekem ebből elegem van. Sajnos elköltözni nem tudok, szóval ez nem megoldás. Szeretnék minél kevesebb dolgot az orrára kötni, nem akarom, hogy állandóan be kelljen számolnom, ha elmennék valahová, meg ne kelljen állandóan bekapcsolva tartanom a telefonomat, hogy hívogathasson, meg ilyenek. Persze ha ezt csinálja, akkor én is elkezdek vele undorítóan viselkedni, nem fog érdekelni. Az is zavar, hogy azt hiszi, hogy ő mindenre tud jobbat mondani, nem érti meg, hogy van magánéletem, nem minden tartozik rá. Mindig visszakérdez, hogy miért, blablabla, nem érti meg, hiába kamuzza be, hogy érti, nem érti, mert akkor le kéne, hogy álljon ezzel.

2023. febr. 20. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Anyukád nem akarja elfogadni hogy már felnőttél és önálló vagy. Te pedig nem is nagyon állsz ki magadért, mert odacsaphatnál (a szétvert) asztalra, hogy felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz, de ettől még nem hülyültél meg és nem rögtön drogozni, rabolni, ölni mész ha kilépsz az ajtón.

De te sem mered ezt csinálni, mert jaj, nehogy apu megtudja hogy a felnőtt, nagykorú, cselekvőképes fia (? lánya?) képes önállóan is döntést hozni. Mert gondolom fosol attól, hogy ha kinyitod a szádat és elhangzik az a mondat hogy te már felnőttél és egyedül is tudsz dönteni, hogy akkor megkapod azt a választ, hogy akkor hajrá, holnaptól nincs eléd rakva a kaja, kimosva a ruhád, és ideje a rezsi arányos részét kifizetni, vagy akkor mehetsz és élheted a saját önálló életedet.


A kérdésből úgysem derül ki a teljes valóság. Hogy ez csak valami vita, vagy épp a szülő orvosi eset.

Neked 19 évesen nem kell senkitől engedélyt kérned, és saját magadért felelsz. Nem kell megkérdezned senkit, hogy elmehetsz-e, hanem szólsz hogy mész és várhatóan mikor jelentkezel újra, esetleg helyileg hol leszel vagy kikkel ha nem olyan titkos. Az azért mindenkinek megnyugtató, hogy alapvető információi vannak a hollétedről, és hátha nem hívják a keresőkutyákat egyből.

2023. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Természetes hogy aggódik érted, hiszen mégis csak a gyereke vagy, de szerintem ez már kicsit beteges (főleg hogy már 19 vagy, aki azért már nem kisgyerek) . Szerintem próbáld megbeszélni vele a dolgot, de hallgasd meg mindenképpen az ő véleményét is. Amúgy van valami oka hogy ilyen bizalmatlan veled szemben vagy alapból ennyit aggodalmaskodik?
2023. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Jól értem hogy abból volt a balhé hogy el akartál utazni, de privát hogy hová meg miért és azt nem mondtad el Anyudnak?

Azért én úgy gondolom hogy ha egy szülő-gyerek között normálisak a viszonyok akkor evidens hogy ha egy lakásban élünk és valaki elmegy valahová akkor ezt úgy lekommunikálják egymással.

Nem azért mert kötelező hanem mert ez a normális hozzáállás. Ha többet tudna rólad kevésbé aggódna.

Az embert nyugtalanítja ha nem tudja merre járnak a szerettei akikkel együtt él.

Próbálj meg több mindent megosztani vele magadból és nyugodtabb lesz, mert érettebbnek fog látni. Hiába vagy már 19 éves még nem érez felnőttnek.

2023. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked nem szabad hagyni, rajtad múlik mert a szülő úgysem fog változni. Én 17 voltam mikor elutaztam 200 km-re, tudtam hogy úgysem engednének el, úgyhogy stikában csináltam. És mi történt, semmi. Persze utána kaptam az ívet mikor visszajöttem, de nem érdekelt, nem akartam hagyni hogy rám szálljanak. Ha hagytam volna még a mai napig is ez lenne, így 26 évesen is. Lehet itt akármivel fenyegetőzni, meg rendőrséggel, ki fogják röhögni. Sőt ha "elvesznél" és a rendőrség "megtalál", neked van olyan jogod hogy azt kérd, hogy anyádnak csak annyit mondjanak hogy "megtaláltak", és azt ne árulják el neki hogy hol vagy.
2023. febr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiába 19 éves, ha 39 lenne is aggódna érte, ez ilyen.
2023. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!