Aggódás és kontroll?

Figyelt kérdés

Olvastam ebben a kategóriában egy anyuka kérdését. Szerinte ő aggódását fejezi ki, ellenben a válaszolók szerint kontrollálja a felnőtt korban járó gyermekét. Felvetette bennem, hogy mi számít aggódásnak és mi kontrollnak. Mi a határa, megnyilvánulása, hogy valaki aggódik vagy kontrollál? Mi az egészségtelen?


Előre köszönöm a válaszokat! :)



2023. máj. 6. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam az előzőt, de ha aggódsz, azt magadban teszed, a kontrollal meg szerepelsz, irányítani akarsz.
2023. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsot elhet adni amit vagy megfogad vagy nem, de nem kel megpróbálni irányítani a gyereket, röviden ez a difi.
2023. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És ha valaki kéretlen tanácsokat osztogat? Eszembe jutott a válaszodat olvasva, hogy anyám és apám szerencsére nem, de nagyapám az a típus, aki akkor is osztja a véleményét, tanácsot, mindenért, amit el lehet képzelni, hogy szerinte hogyan kéne, hogyan lenne jó/jobb, ha nem kérdezték. Ez is a kontroll kategóriába sorolandó, vagy ez csak egy öregember szőrszálhasogatása?
2023. máj. 6. 17:14
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Azt az előzőt nem egy anyuka írta ki, hanem az a troll, aki napi rendszerességgel évek óta írja ki a hergelős kérdéseit, valószínűleg a gyik alkalmazza, hogy generáljon némi forgalmat. Teljesen felesleges pörögni a hülyeségei miatt.
2023. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Az aki kontrollnak tartja, hogy szeretné az adott ember a gyermekét (függetlenül attól, hogy hány éves) egy ilyen időszakban tudni, hol kell keresnie, ha beindulnak a nemzetközi dolgok, az egyszerűen ostoba.


Tisztában vagytok azzal, hogy bármelyik pillanatban teljes szárazföldi háború indul? Tisztában vagytok azzal, hogy a Kreml dróntámadása mit jelentett, és mi lesz a következő lépése az oroszoknak? Tisztában vagytok mit jelent ebben a helyzetben Nato tagállamként lennik egy vesztes oldalon? Felkészültetek? Beszélgettetek erről a családotokkal? Felvázoltátok, hogy hogy tudtok összefogni, és kit hogy tudtok majd elérni, ha pl. nem lesz net? Hol keressétek a gyermekeiteket?


No, akkor ideje, hogy felébredjetek, és utána nézzetek mit jelent a valós kontroll, és mi az ami az adott helyzet alapja, hogy a családotokat menteni tudjátok.

2023. máj. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen kamu. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy vannak ilyen emberek. Mármint nem sajátból, de igenis tapasztalat. Még a szakmaiban volt egy osztálytársam, egyedül nevelte az anyja, és képes volt még a szünetekben is felhívni, hogy megette-e az ebédet, amit csomagolt, megitta legalább a felét a kulacs víznek. Az ő anyjának a viselkedése egyértelműen kontroll volt. Ha nemet hallott, ráparancsolt, hogy a következő igyon, egyen, és tényleg felhívta, hogy megitta és ette. Érzem, hogy külön-külön melyik micsoda, de az árnyaltabb részét nem igazán. Meg látom, vannak válaszolók, akik azt írják, hogy az anyjuk ilyen vagy hasonló. Ha a kérdés kiírója kamuzik is, a valóság nem mentes az ilyen emberektől.
2023. máj. 6. 17:26
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Kéretlen tanácsokat osztogatni még aggódás, felháborodni hogy az illető nem fogadja meg őket már kontroll.
2023. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Megnéztem, tipikus. Az ottani 20.válaszban leírtam, arról mit gondolok. De a jelenség nagyon is létezik, legkevesebb köze a szeretethez, aggódáshoz van. Nem hajlandók kiszállni a gyerek életéből, mondvacsinált indokokkal folyton jelen "kell" lenniük. Szívük szerint a gyerek minden mozdulatát lediktálnák.
2023. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
6, talán úgy lehetne árnyalni, ha aggódsz valakiért, az róla szól, izgulsz, hogy neki jó legyen. A kontroll pedig rólad szól, magadat emeled(-néd) azzal, hogy neked "muszáj" beleszólnod, figyelmeztetned, lediktálnod. És az ilyeneket nem tudod ám meggyőzni, meggyőződésük, hogy a másikért teszik amit színtiszta önzésből tesznek. A másik meg sértődékeny, neki már mondani sem lehet semmit, pedig ő csak "aggódik", azért mondja.
2023. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Kontroll az, amit a másik kontrollnak érez. Én ennél jobb definíciót nem tudok mondani.

Ha a másik szól, hogy nem kíváncsi a kéretlen tanácsodra, ha zavarja, hogy megkérdezed, megette-e a reggelijét munkába indulás előtt, akkor ha ezután nem állsz le a kéretlen tanáccsal vagy a kérdezősködéssel, akkor az már kontroll.

Nekem pl. nem kontroll, ha 100 km autósutazás után anyukám tudni akarja, épségben megérkeztem-e. Mivel eleve sok a közlekedési baleset, ill. sajnos engem is ért már két alkalommal autóban ülve baleset. Vonatutazás után viszont pl. megmosolyogtatónak érezném az aggodalmát.

Az egy másik kérdés, hogy olyan idősek a szüleim, hogy már semmiért nem szólok nekik, mert arra gondolok, lehet, hogy jövő ilyenkor már nem is fognak élni. A hátralevő kis időt pedig sajnálnám veszekedéssel tölteni.

2023. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!