Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korrekt, ha a nagykorú, de...

Korrekt, ha a nagykorú, de még eltartott egyetemista gyerek költekezését havi szinten ellenőrizni akarja a szülő?

Figyelt kérdés

Gimis volt szobatársamról (barátok vagyunk) van szó, szóval nem nekem esni, mintha igazából e/3-ban beszélnék magamról. :D (Bár úgyis lesz ilyen is.)

Ő is hozzám hasonlóan kezdni az évet, az első félévben, amíg bele nem rázódik, addig nem dolgozik suli mellett, ergo a szülők tartják el. Ők utalják át neki a pénzt (kötelező dolgok+minimális zsebpénz) Az anyja közölte vele, hogy minden hónapban szeretné látni az összes kiadását a netbankon keresztül.

Nekem ez nagyon weird. Gimi alatt a készpénzről sosem kérték számon(akkor ő úgy kapott zsebpénzt+a kötelező befizetnivalókra, mert hát maradi szülők), most meg hirtelen 19-20 éves korában akarják ezt elkezdeni. Azt még megérteném, ha csak első hónap után akarnák megnézni, hogy mennyi a reális összeg neki, meg olyan esetekben, ha több kell neki, mint amennyit adtak. Egyébként meg minek? Eddig se szórta el a havi menza árát például.

Ráadásul nyaranta melózott, tehát a félretett pénze is ott van egyébként.



2022. júl. 25. 15:38
A kérdező szavazást indított:
Nem, egyáltalán nem kéne nézegetni
Igen, teljesen normális rendszeresen nézegetni
Csak indokolt esetben kell ránézni
90 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
97%

Biztos volt valami a háttérben amiről te nem tudsz

Vagy régen is számonkérték csak nem mondta el neked

2022. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
18%
Nem tartom helyesnek, hiszen dolgozik is a fiú.
2022. júl. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is úgy kéne, ahogy írtad, hogy első hónapban nézzék meg mennyi a kiadása és amit azon felül adnak neki mint zsebpénz azt nem kéne ellőrizni.


Esetleg ha van valami váratlan és kötelező kiadás azt indokolni.

2022. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom volt már alkohol/drog probléma gimiben is.
2022. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
#1 0-24 együtt lógtunk az elmúlt öt évben, de már a gimi előtt is jóban voltunk több éve, szerintem mindent tudok. Nincs káros szenvedélye, nem vásárlásmániás. Tuti nem kérték számon rendszeresen, a blokkokat sosem rakta el, a menzabefizetésről szóló papírokat is csak tanév végén vitte haza.
2022. júl. 25. 15:54
 6/45 anonim ***** válasza:
94%
Mondhatjuk, hogy korrekt (hiszen az ő pénzük, ők adják neki), bár nekem is rosszul esne, ha ennyire nem bíznának bennem a szüleim. Jó mondjuk írod, hogy a saját megkeresett pénze is ott van, szóval nem tudom, nehéz kérdés. Kicsit paranoiásak lehetnek a szülei...
2022. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%
Akkor meg tuti volt előzménye a számonkérésnek ha eddig nem tették. Valami nagy baromságot csinálhatott amiért úgy érzik kontrollálni kell.
2022. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, a szülei miért nem eleve oda utalják a "kötelező" pénzt, ahova végül úgyis be kell fizetni. Pl. mikor egyetemista voltam, nekem is a szüleim finanszírozták az albérletet, de közvetlenül a tulajnak utalták a lakbért és a rezsit. Fel sem került, hogy rajtam keresztül kéne, ha nem muszáj, és nem is nézegették soha a bankszámlakivonatom.
2022. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

#7 Pont ezért nem értem, mert tudomásom szerint nem volt ilyen, és azért elég sokat lógtunk együtt ahhoz, hogy ne tűnjön fel. Na meg mindent is megbeszéltünk, a nagyon gáz dolgokat is. Lehetetlen, hogy ne tudjak róla, ha van valami.

#8 Szimplán nem látják át az egészet a szülők. Plusz ha kolis lesz, akkor magának kell intéznie a befizetést elvileg (én nem tudom, nem néztem utána, én ott fogok lakni a nagyszüleimnél, ahová járni fogok). Meg a kötelezőkbe nyilván beletartozik a kaja-higiéniai dolgok is.

2022. júl. 25. 16:16
 10/45 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk az én gyerekem simán elkoltené a havi menza pénzét pár napi Mekire, így igen, én látni szeretném mire költi azt, amit adott dologra kap.
2022. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!