Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan vannak úgy, hogy amikor...

Sokan vannak úgy, hogy amikor az apád fáradt akkor előjön belőle a nárcisztikus mentális beteg, de egyébként meg egy stabil életcélokkal rendelkező, szerető ember?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy alapvetően meg tudok bízni benne, és tudom, hogy jó ember, és hogy sosem adja fel, van tartása stb..


De amikor fáradt, akkor annyira lemerít mindenkit maga körül, elfeledkezik magáról, annyira nehéz elviselni..


Főleg,hogy minél többet tanulok magamról, a pszichológiáról, tudom ,hogy mekkora út ál előttem, hogy ezen gyerekkori traumákból meggyógyuljak


29f


2023. máj. 11. 20:20
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Honnan jött az elgondolás, hogy a nyakán élek?

Melyik részből lehet következtetni ezt?


Nem velem ingerlékeny, csak amikor ott vagyok náluk néha vita van, pl anyámmal veszekednek és rossz légkört teremt és nincs kedvem olyankor ott lenni

2023. máj. 11. 21:02
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ne legyél, és meglett férfi létedre ne használj olyan szavakat amikor fogalmad sincs. Azt hittem ez csak az idiótább tinik sajátossága. Rohadtul idegesítő.
2023. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Oké, lényegében elmondhatjuk, hogy nem lehet olyan kérdést feltenni, amiről az ember érti mire gondol a kérdező, mert direkt nem fog kapni választ.


Mert a felszínen maradó bökdösődés az fontosabb.


Egymás felpontozása egyuttal építi a csapatszellemet, ami lényegében egy fontos tulajdonsága az embernek, hogy egészséges maradjon mentálisan, hiszen mint tudjuk az egymásnak való megfelelés kulcsfontosságú volt a túléléshez évszázadokkal ezelőtt, és ez a kényszer még bennünk van elemi szinten (és ez így is lesz ameddig nem tudunk és nem akarunk ezen túl lépni valahogyan)

2023. máj. 11. 21:18
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Fáradt, nincs energiája másokat üdvözíteni, átkapcsol egocentrikusabb üzemmódba. Szerintem ez gyakori és még szerencse, hogy csak lestrapálva ilyen. (én sem vagyok jobb)


"De amikor fáradt, akkor annyira lemerít mindenkit maga körül"


Ez miért ne lehetne nárcisztikus vonás? Szívja mások figyelmét, energiáját.


Lehet hülye vagyok, de úgy tudom, hogy az egészséges személyiségfejlődésben van egy nárcisztikus szakasz valamikor kora gyerek korban kezdődik, de jó esetben az ember meghaladja a felnövés során.


Viszont, amikor a személyiséget meggyengítik (lefárasztják, lebetegítik, megfélemlítik, stb.), akkor visszacsúszhat koraibb fejlettségi állapotokba (regresszió). Egészséges személy is működhet nárcisztikusan ha túlterhelik.


Az is lehet, hogy apád nem nárc-ként viselkedik olyankor, csak kényszerűen egocentrikusan, vhogy így:


Hagyjatok már békén a p.csába, ne nyúzzatok már, k.rva fáradt vagyok!


Ehhez nem feltétlen társul a "nagyszerű vagyok, különleges vagyok, mindenkinél jobb vagyok" beállítottság, lehet csak egy fáradt ember önvédelme.


Az is lehet, hogy a családban pont hogy ő nem nárc. csak ilyenkor kénytelen összeszedni magát, hogy lerázzon benneteket magáról.

2023. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiböl diagnosztizáltad? Elfárad, más is megváltozik ha angyon fáradt.
2023. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
29%

Kerdezo!

Fel se vedd amit irnak ezek a magukkal nem megelegedett , megkeseredett, megnyomorodott emberek! Itt a gyakorin az utobbi idokben csak ilyen ,,nagykepu “ emberekkel talalkoztam mert azt hiszik ez meno. Belepofaznak olyan dolgokba amihez kozuk nincs! nem is ismernek elkezdenek velemenyt formalni rolad , csaladodrol meg hogy kinek a nyakan elsz vagy kinek nem. Es ezt mind ugy raadasul nem is ez volt a kerdes.


Ezek az emberek megorultek mar a sajat nyomorukba es abba lelik egyetlen oromuket ha az interneten nevtelenul beszolnak, es lehuznak erzelmileg mas embereket . Mert ez igy jo es igy kell nevelni a gyerekeket hogy legyunk bunkok es ellensegesek embertasainkal mert miert ne…szanalmasak. Mindenhez negativan es szarul allunk . Ilyenkor adok halat az egnek hogy nem elek magyaroszagon.

2023. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

21:54, mi is volt a válaszod a kérdésre? A messzi távolból visszajárva a megkeseredett magyar fórumra? :)

Tényleg nem ez a nárcizmus, valóban nem kellene összevissza dobálózni ezzel, attól még a fáradt ember tényleg nem fektet energiát mások érzéseinek vizsgálatába. Hagyni kell, majd visszaáll az eredetibe. Esetleg megkérdezni, mire lenne szüksége.

2023. máj. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Óóó, de jó neked. Az én apám kipihenten is nárcisztikus 🤣
2023. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából minden fáradt ember olyan amilyennek leírtad apádat, nincsen semmilyen betegsége/személyiség zavara. Tök normális, ha valaki fáradtan ingerültebb, frusztráltabb, másképp reagál dolgokra. Szintén normális ha mi is feszültek leszünk egy ingerültebb ember mellett
2023. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 lizzi77 ***** válasza:
100%
Akkor talán amikor ilyen,akkor hagyjátok békén,hadd pihenjen,illetve amikor kipihent,próbàljátok affelé terelni,ami stresszoldóként működhet.Nálam mondjuk a munkakör-váltás segített,kevesebb stressz,túlóra,stb., nyugodtabb,türelmesebb vagyok most sokkal.Természetes,hogyha vki fáradt,akkor csak pihenni szeretne,ez nem nárcizmus.
2023. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!