Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan vannak úgy, hogy amikor...

Sokan vannak úgy, hogy amikor az apád fáradt akkor előjön belőle a nárcisztikus mentális beteg, de egyébként meg egy stabil életcélokkal rendelkező, szerető ember?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy alapvetően meg tudok bízni benne, és tudom, hogy jó ember, és hogy sosem adja fel, van tartása stb..


De amikor fáradt, akkor annyira lemerít mindenkit maga körül, elfeledkezik magáról, annyira nehéz elviselni..


Főleg,hogy minél többet tanulok magamról, a pszichológiáról, tudom ,hogy mekkora út ál előttem, hogy ezen gyerekkori traumákból meggyógyuljak


29f


2023. máj. 11. 20:20
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy visszatértünk az eredeti témára :D


19. Oké, akkor mondjuk úgy, hogy a fáradságát, ingerültségét, frusztráltságát másokon vezeti le, ha úgy van


De mint mondtam, az alapérzésem róla, az, hogy jó ember, sőt még a munkáját is szereti, bár néha mondogatja, poénkodik, ha ötletelünk, hogyan lehetne passzív jövedelemre szert tenni, vagy elindulni az önmegvalósítás újtán, akkor jönnek tőle a kommentek "ez fog minket megváltani és végre kihozni a mókuskerékből", de nincs megtörve, sőt inkább a céljait valósítja meg napról napra


Nekem egyébként a remote munka, olyan emberek közötti lét minimalizálása akikkel más az értékrendünk, csodákat tett a mentális egészségemért :D De azért van hova fejlődni még

2023. máj. 12. 10:15
 22/26 anonim ***** válasza:

A férjem nárcisztikus személyiségzavaros, csak akkor jön elő belőle, amikor felnőtt ember módjára kellene viselkedni. Amikor nyugi van, akkor bele tudom magam élni, hogy rendes ember.

Kiegészítés: nem szakember által diagnosztizált, az egyik jellemzőjük, hogy sose mennének el, vagy elmennének, és megjátsszák magukat. Csak sokat olvastam a témáról, és sok minden a helyére került amióta tudom, hogy ez a mentális betegsége.

2023. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
És, hogy hogy még a férjed?
2023. máj. 13. 13:49
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

23

Későn állt össze a kép. Nagyon sokáig tényleg azt hittem, hogy velem van a gond, és hogy már csak ez meg az kell, hogy megfeleljek neki. Elszívta az erőm, és beállt nálam a hullamerevség. Fogalmazzunk így. Amúgy meg van két gyerek és nem akarok elmenni velük csövezni. Egyedül még simán ment volna, ha korábban kapcsolok.

2023. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

érthető


És van terv?

2023. máj. 13. 18:33
 26/26 anonim ***** válasza:
Többféle is.
2023. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!