Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindent utálnak,...

A szüleim mindent utálnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igyekeztem a teljes listát összeszedni. A szüleim közül legalább az egyikük utálja:

- a liberálisokat

- az ellenzékieket

- az Amerikaiakat

- az Ukránokat

- úgy általánosságban a Nyugat és Észak-Európai országok lakóit és kormányait

- a muszlimokat

- az Arabokat

- a menekülteket

- a zöldpolitika támogatóit

- az Ázsiaiakat, különösen a Kínaiakat

- a nem heteroszexuálisokat

- a nem átlagos kinézetű embereket (pl egyedi ruha, vagy hajviselet, tetoválás, piercing stb)

- minden zenét, ami 1990 után lett megalkotva

- a modern építészetet

- a biciklistákat

- a városiakat, főleg nagyvárosiakat


Ezek közül inkább a felsorolás első fele, vagyis a politikai alapú dolgok zavarnak, mert azokban a témákban különösen kompromisszum és vitaképtelenek.

Pl teljesen átlagos, hogy hallgatjuk az Inforádiót (szerencsére nem a Kossuth-ot), és van egy hír a háborúról, akkor egyből belekezdenek a dühödt megjegyzéseikbe Ukrajnáról, meg Amerikáról.


Próbálok nem figyelni rájuk ilyenkor, de azért elég zavaró folyamatosan visszahallani valamelyik aktuális Origo-s hülyeséget.


Ráadásul, mivel tudják hogy nem rajongok a kormányért, ezért már szoktak célozgatni is, hogy "látod, ezért kell a Fideszre szavazni" (miután elolvasnak valami különösen nagy hülyeséget valamelyik pártközeli hírportálon, és elküldik nekem)



2023. máj. 14. 10:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
A helyesírás szeretete se túl nagy a családban…
2023. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindenkinek szuverén joga olyan politikával szimpatizálni, amivel akar! Neked is és nekik is. Ezt nevezik demokráciának.

A gond azzal van, ha valamelyik fél erőszakosan és agresszíven térit, nem tartja tiszteletben a másik meggyőződését. Ez együttlakás esetén - nem túl intelligens feleknél - könnyen előfordul.

Nálunk a családban 4-en négyfelé szimpatizálunk, de tabutéma a politika, aminél mocskosabb dolog a világon nincs.

Senki ne győzködjön a családban senkit, teljesen felesleges a zsírosbödön aktuális gazdáján nekünk ölni egymást.

Te megbeszélheted velük, hogy veled ne osszák meg a nézeteiket, cserébe te sem tartasz nekik fejtágítást! ...kivéve, ha ez nektek valami perverz szórakozás.

2023. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Tehát a szüleid átlag középkorú videki magyarok. Semmit nem kell velük tenni.
2023. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a posztot a magyarok kb fele írhatta volna. Szomorú de ez van. Szerintem sok mindent nem tudsz változtatni a helyzeten.
2023. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Fogott rajtuk az origo rendesen

Minden ami kelet az jó minden ami nyugat az rossz? Ezt a mai napig nem értem nem szeretik a városiakat? Ha ti is ott laktok akkor egymást sem szeretitek?

2023. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

Miért kell neked közösen rádiózni a szüleiddel?

És miért kötelező neked együtt lakni velük?

Tartsátok tiszteletben egymás értékrendjét, te az ők konzervativizmusát, ők a te liberalizmusodat! Mellesleg az EREDETI liberalizmus vezér gondolata az, hogy "Bár nem értek veled egyet, de a jogodat elismerem, hogy te másképp gondolkodj!"

Egyébként igazolt tény, hogy az emberek fiatalon mindig - akár szélsőségesen is - liberálisok, aztán ahogy öregszenek, konzervatívok lesznek. Ez az élet rendje, illene tiszteletben tartani egymást!

2023. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

Mit tegyél?

1)

Ne vitázz!

2)

Költözz el!

Utóbbi minden politikai ideológiától függetlenül is hasznos lenne, az önállóságod szempontjából.

2023. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Itt egy a baj hogy falun élnek

Én szerintem, és a városiak és maga a városok a fejlődést hivatottak képviselni míg a a faluk lemaradnak ezért mint falusiak akikhez sok infó nem jut el ezért csak a kormánypropaganda jut el

2023. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Elhiszem ha zavarnak, de meg tudod változtatni őket? Nem.

Kerüld őket, ha mondjuk szól a rádió, ignoráld, ha politikáról van szó. Aztán költözz el.

2023. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

8.

Sajnos nem csak a falusiak. Én egyetemi nagyvárosban élek. Ne tudd meg az a sötétséget ami itt van.

Van egy elenyésző értelmes százalék, de a többség...

Mondjuk ide rengeteg a beköltöző suttyó.

2023. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!