Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség!? 18 éves lány...

Segítség!? 18 éves lány vagyok.Mindent megcsinálok itthon(mondhatják sokan hogy persze minden gyerek ezt mondja) De a szüleim nem jönnek úgy haza,hogy por lenne a lakásban,esetleg tele a szemetes vagy szennyes ruhák mosásra várva.Bovebb lent

Figyelt kérdés

Ha az iskolából hazaertem,kitűnő jegyeim mellett(úgy hogy este erek haza a buszozas miatt) mindent kitakaritok ha meg a szüleim dolgoznak mert felek ha hazajönnek amiatt kapok mert nincs kész a házimunka. Általában az ágyat is én vetem be utanuk...Tenyleg nem tudom tudok még többet tenni?

Ezután minden éjszaka kb.hajnal 1-2-ig tanulok,hogy kitűnő legyek ugyanis egy nagyon erős egyetem és egy nagyon nehéz szakma az álmom

Kitűnő vagyok,most fogom megszerezni a 2. nyelvvizsgam,hajnali fél 5kor ébredem a buszhoz. Nem sajnáltatni szeretném magam,csak vázoltam hogy milyen pl egy napom/hetem itthon :)

Most digitális oktatás van,a kitunoert tanulok a szobamban most is ejszakakat,előtte reggeltől takaritok hogy nehogy amiatt kapjak,de így általában azt hallgatom:már azonnal gyere ki a szobadbol mert semmit nem csinálsz

Ilyenkor sírva kimegyek és hallgatom ahogy el hordanak mindennek

Ennek ellenére semmit nem engednek a szüleim

Most azt próbáltam velük megbeszelni hogy hagy aludjak a baratommal(1.együtt alvás),mert hogy 18 éves vagyok és nagyon szeretnénk

A válasz: NEM!

Megkérdeztem hogy de kérlek megbeszeljuk akkor hogy miért nem mi miatt nem engedtek?

Válasz: “pulyaként te ne kerj minket számon,nem kell semmit megmagyaraznunk.Te laksz mi nálunk vagy mi te nalad? Akkor meg.Mi vagyunk anyád és apád és amit mi mondunk az úgy van.Ha 25 evesen is ezt mondjuk akkor is”

Mi tevő legyek? Nem csak ebben a temaban

Mindenben

Ha már megkerdezem valamit,azonnal nekem állnak hogy pulya vagyok és nem tartoznak magyarázattal



2020. nov. 22. 21:54
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
94%
Hát szerintem költözz el minnél hamarabb, akár a barátodhoz, már 18 éves vagy. Van jogod elköltözni ha akarsz
2020. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

ha a szüleid felfogása ilyen, csinálhatsz te bármit, akkor se fog megváltozni

koncentrálj elsősorban a tanulásra, lassan mehetsz majd álmaid egyetemére és ha kolis leszel, többet igazából látnod se kell őket, ha nem akarod

szóval kitartást és ne hagyd, hogy lelkileg tönkretegyenek, tartsa benned az erőt, hogy már nem sok van hátra

2020. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
95%
Hajts tovább a suliban, menj egyetemre vagy olyan suliba ahol van koli, kezdj el közben dolgozni és költözz el (én is így csináltam, kemény volt). Őket már nem fogod tudni megváltoztatni, később majd megszokják, hogy elköltöztél és magad tartod el. Sajnos ismerős a szituáció nekem is. Kitartást!
2020. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez egy nagyon mérgező közeg a számodra, és mivel egy okos, szorgalmas lánynak tűnsz, ezért már csak jobbat kaphatsz mint amivel indultál. Ha van barátod, megpróbálhatnátok akár közös albérletet kezdeni, vagy csak át költözni hozzájuk amennyiben még a szüleinél él...most a korlátozások miatt nehéz lehet, főleg ha később szigorítják azokat, de szerintem mivel elmúltál 18, elkezdheted megpróbálni "nyitogatni a szárnyaidat" és lassan leválni a toxikus szüleidről, hogy később függetlenebben, illetve boldogabban élhess. Sok sikert! :) De amennyiben a szülői házban kényszerülsz maradni, akkor is azt gondolom hogy próbáld legalább lélekben ignorálni őket, ha mást nem tehetsz, nem engedheted meg nekik hogy bántsanak, ennél mindenki jobbat érdemel, te is. :)
2020. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Engem is házi cselédnek tartanak itthon, nulla megbecsüléssel....egyetemista vagyok, elmúltam 20.


Semmi tiszteletet nem kapok...mivel nappalisként nem igen tudok teljes munkaidős állást vállalni, ezért kihasználják itthon a kiszolgáltatottságomat...minden nekem kell csináni, egt kva villát nem mosnak el maguk után...legszivesebben kiugranék az ablakon.


Elköltözni nem olyan egyszerű, alap albérleti ár 150e-nél kezdődik, diákmunkával talán 3o-60 ezret, ha megkeresel...hacsak nincs 3-4 haver, akivel elosztod a bérleti árat.

2020. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

Akkor jöttek rá, mennyi mindent csináltam otthon, mikor elköltöztem. Előtte állandóan királylánynak hívtak, és hirdették, hogy én nem csinálok semmit. Mindig csak azt vették észre, amit nem csináltam meg.

Aztán eljöttem, és a mosatlan nem tisztult meg magától, a ruha sem mászott egyedül a mosógépbe...

Anyu sírva hívott fel, hogy Apu és a Tesóm semmit nem csinál, minden rá marad.

2020. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A baratommal elköltözés nem a legkönnyebb

Őt a szülei mindenben támogatják,és az apja már most kivett neki egy albérlet szobát ami tenyleg nagyon pici,és 3-an alig férnek el az albiban,valamint a másik két lakó nem is akar lany lakotarsat,mert szerintük 2 lany keszulese egy tenyleg kis pici albiban nem egyszeru

Ezt meg is értem 😊

Úgyhogy a saját labamra kell állnom.Kemény tanulas majd egyetemen,koli,mellette elkezdeni dolgozni és valahogyan ugyis megoldom majd

Csak innen szabaduljak!

2020. nov. 22. 22:22
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Hat, esetleg a baratod kereshetne mashol szobat, ahova mehetnetek ketten.:)
2020. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Menj koliba és minden jobb lesz. Alapból ha jól tanulsz remek tanulmányi ösztöndijjat kaphatsz, ott a szoc. tám is és nálunk volt a városban Bursa Hungarica, így volt olyan hogy egy szegényebb egyetemen 4.2-es átlaggal 90 körül kaptam egy hónapban.. :)
2020. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim sosem voltak szigorúak. Nagyon lazák, és nekem mindig azt mondták, hogy csak 1 dolgom van: tanuljak. Az ő felfogásuk mindig az, hogy amíg jól érzik magukat nem számít, hogy el van mosogatva vagy nincs. Hozzáteszem, hogy ennek ellenére anyum szereti a rendet, mindig rendet rakott, sokszor segítettem neki, de nem volt kötelező. Ha úgy bántak volna a szüleim velem mint veled, én 18 évesen leléptem volna. Szerintem már évekkel korábban gyűjtőttem volna a pénzt, hogy leléphessek. De nekem nem kellett menekülnőm.

23/N

2020. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!