Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek szakítsam meg a...

Szerintetek szakítsam meg a szüleimmel a kapcsolatot időlegesen?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy már egy jó ideje beteges szerintem ez a kapcsolat köztünk. Igen már írtam ki ide kérdést egyszer ezzel kapcsolatban, de akkor nem erre vonatkozott.


Azzal van a problémám, hogy már gyerekkorom óta csak arról szólt az életem, hogy tanulás tanulás tanulás.

Igazából mindig erről volt szó, amikor idősebb lettem nem járhattam versenyszerűen edzeni, mert az elveszi az időm a tanulástól stb.


Közben folyamatosan szekáltak a suliban, de vissza fogott gyerek voltam ezért elviseltem, de az is mély nyomokat hagyott bennem.


Lett barátnőm egész korán 15 voltam, utána csak róla szólt minden, de ő sem volt a legnormálisabb beállítottságú, legalább is nem a legjobb mintát hozta a családjából és teljesen rám fügött. Utána már családtaggá vált, eltöltöttünk együtt 4,5 évet.


Közben szépen lassan az énből mi lett, de mellette a szüleim pedig még inkább levették a felelősséget a vállamról minden szempontból, és az én dolgaim szép lassan eltűntek.


Plusz infó, hogy van két kutyám akikről én gondoskodtam, én etettem, fürdettem, ápoltam őket. Volt egy rendszerem, felkeltem korábban kivittem őket sétálni, megetettem őket, utána csináltam a saját dolgaim, indult a nap suli.


Ezt is elvették tőlem és rám erőltették, hogy ők azt is megcsinálják.


Takarítottam össze pakoltam magam után, de volt olyan amikor még úgyis képesek voltak bejönni hozzám és újra elintézni ezeket a dolgokat.


Elmostam korábban az edényeket, poharakat, tehát csináltam házi munkát, de volt olyan amikor olyannal jöttek, hogy én nem csinálok semmit itthon.


Főként apára volt ez jellemző, úgy, hogy amikor segíteni akartam inkább megcsinálta egyedül, nehogy feltartsam, mert rohadt türelmetlen ember, vagy anya szólt neki, hogy nekem tanulnom kell, most ne szóljon nekem.


Tehát teljesen ellentmondásosan neveltek. És le vettek minden terhet rólam, mondván ez így jobb lesz.


Aztán jött az érettségi majd a következő időszak, nem tudtam hova tovább mit kéne csinálnom, elakartam menni dolgozni a tapasztalás miatt, és amiatt, hogy végre érezzem, hogy ez az én pénzem az én munkám, az én érdemem.


Anyám nem engedett el dolgozni, elkezdett hisztizni és mindenféle indokot felhozott a tanulásra vissza vetítve.


Elkezdtem az egyetemet ebben az állapotban, önbizalom hiányosan függve más emberektől, ide az ex barátnőm is ide tartozott.


Nem álltam még készen rá főként, úgy, hogy az egész életem az erőltetett tanulásból állt már évek óta.


Közben exem is szakított velem az első félév végénél, össze törtem teljesen, de folytattam ezt viszont továbbra is motiváció nélkül nyüglődve.


Esetleg az volt a motivációm, hogy amiatt megteszem, hogy bizonyítsam neki, hogy képes vagyok rá.


Azóta eltelt egy év, a helyzetem csak szarabb lett erről szólt majdnem mindenem, kerestem új barátnőt, hogy felejtsek és tovább tudjak lépni.


Sokat buliztam az utána következő időszakban, pont emiatt viszont közben nem fejlesztettem magam, olyan szinten és rádöbbentem, hogy mennyire is manipuláltak végig a szüleim, és amikor elbukhattam volna ebben, akkor is inkább megcsinálták elintéztették a dolgokat.


Viszont így nem fejlődtem valahogy eljutottam idáig, de egyszerűen szar ez így. A másik dolog, hogy egyre inkább magamra maradtam lelkileg.


Szerintem ez így nem egészséges kapcsolat és valószínűleg ki kéne ebből lépnem. Mit gondoltok?



2023. máj. 15. 02:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Nyilván én vagyok a hibás, hogy ezeket megengedtem, de akkor még fejben egy befolyásolható gyerek voltam, most pedig már kezdek öntudatomra ébredni.
2023. máj. 15. 02:16
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és most 20 vagyok.
2023. máj. 15. 02:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha időlegesen emgszakítod onnan két erzió van ugye tudod? lehet utána már nem is akarnak úgymond békülni később.
2023. máj. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak köztes megoldások is a teljes alárendelődés és a szakítás között. Most mennyire vagy önálló? Külön élsz? Van saját kereseted? Ha ezek megvannak, az már önmagában segít új alapokra helyezni a kapcsolatot, hiszen nem vagy kevésbé függsz tőlük.

Beszéltél már a szüleiddel arról, hogy neked ez így nem jó? Valószínűleg jót akarnak neked,azért erőltetik annyira a tanulást. Próbálj meg kommunikálni a nehézségeidről és a vágyaidról!

A szülő-gyerek kapcsolat az egyik legszorosabb kötelék, csak akkor dobd el, ha már tényleg nem látsz más kiutat. Inkább a javítási törekedj!

2023. máj. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen döntés személyes és érzékeny kérdés, amelyben a saját érzelmeid és helyzeted értelemszerűen nagyon fontosak. Ugyanakkor fontos megfontolni, hogy milyen hosszú távú hatása lehet az ilyen lépésnek a kapcsolataidra, különösen a szüleiddel.


Az elválás azért is nehéz, mert a szülők a legfontosabb emberek a gyermek életében, és a kapcsolat feladása kihatással lehet a jövőbeli érzelmekre és kapcsolatokra is. Az elválás azonban lehetőséget adhat arra, hogy kicsit eltávolodj a családodtól, és saját magadat ismerd meg jobban.


Az elválás időtartama a személyes helyzetedtől függ, és lehetővé teszi, hogy megnyugodj, feltöltődj, és talán a saját életed felé fordulj. Ha úgy érzed, hogy a szülők túlzottan beleszólnak az életedbe, érdemes egy nyílt, őszinte beszélgetést kezdeményezni velük, és megpróbálni megérteni az ő szemszögüket is.


Ha úgy érzed, hogy szakítanod kell velük egy időre, azt érdemes megfontolni, hogy hogyan kommunikálj velük erről. Lehetőleg ne egy érzelmi kitörés vagy vita közepette tedd ezt meg, hanem inkább egy nyugodt, őszinte beszélgetésben. Mond el nekik, hogy szükséged van arra, hogy egy kicsit távolodj, és hogy ez nem jelenti azt, hogy nem szereted őket vagy nem tartod fontosnak a kapcsolatot. Ha lehetséges, egyezz meg egy időpontban, amikor újra találkoztok, és beszéljétek meg, hogy addig hogyan tartjátok a kapcsolatot.


Fontos az is, hogy ha úgy érzed, hogy elég feltöltődtél és készen állsz, hogy visszatérj a kapcsolatba a szüleiddel, tartsd tiszteletben az ő döntéseiket is. Lehet, hogy ők is szükséget éreznek arra, hogy egy kicsit eltávolodjanak, és az is lehet, hogy nem fogják ugyanúgy kezelni a kapcsolatot, mint korábban. Azonban ha őszinte vagy azzal kapcsolatban, hogy miért volt szükséged erre az időre, az segíthet abban, hogy a kapcsolatotok erősödjön és újra megtaláljátok az egyensúlyt.

2023. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi az hogy időlegesen? Szerinted a szüleid mit éreznek?

Többet nem kellenél.

2023. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!