Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mondogatni a...

Miért kell mondogatni a fiataloknak, hogy idősebb korukra mennyire rossz lesz nekik úgyis?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. A saját példámat írom le, de többektől hallottam hasonlót, úgyhogy nem egyedi eset.

Anyámmal akármikor és akármiről beszélek, mindenben a rosszat látja. Ha elmondom, hogy valami jó történt, legyen szó csak egy apróságról, az a reakció, hogy ennyi idősen neki is jó volt, de majd később így meg úgy. Lényegében, ami neki rossz vagy nem sikerült, szerinte úgyis pocsék lesz előbb vagy utóbb nekem is. Már ritkábban keresem, mert totál levitt az életről a hozzáállása. Megvannak a saját problémáim, nem hiányzik állandóan a nekem is szívás lesz az élet, meg a fröcsögés, hogy mennyire utál mindenkit. Ja, és én amúgy sem tudok semmit, majd meglátom milyen nehéz minden.

Biztos lesznek az életkorral járó nehézségek, ez nem kérdés. De miért kell állandóan a másik orra alá dörgölni? Ameddig nincs ilyenekből adódó gond, legalább addig lehessen kiélvezni. Amúgy nem, semmiféle aggodalmat nem szoktam tudni ebből kiolvasni. Értem, hogy a másik fél is igényli, hogy valaki meghallgassa, ez emberi dolog. Csak miért kell pont akkor elkezdeni panaszkodni, amikor a másiknak jó valami? Lehet nekem 20 év múlva jobb lesz, de lehet rosszabb, képtelenség megjósolni... Az ilyen "majd meglátod, neked is sz@r lesz" számomra ugyanaz, mint amikor valaki tehene megdöglött, és akkor dögöljön meg a szomszédé is... Kérlek magyarázzátok meg, mi értelme ennek.



2023. máj. 17. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Majd kapsz 8 oldal választ, hogy anyád toxikus, meg nárcisztikus és költözz el! :D


Én azt tanácsolom neked, hogy ne "az életről húzzon le", hanem kérdezd meg tőle, hogyha ilyen jóstehetség, akkor miért nem üzletszerűen foglalkozik ezzel, már milliomos lenne a kristálygömbjével! ...és utána minden egyik füleden be, a másikon ki!

Az életed a te kezedben van, olyan lesz, amilyenné alakítod!

2023. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Én nem mondanék ilyet, mert nem is lenne igaz. Idősebb korban nem lesz feltétlenül minden rosszabb (feltéve, hogy egészségesek vagyunk). Addigra már többé-kevésbé minden szükségeset megszereztünk, nem kell érte hajtani, végre nyugi van. Persze, maga a fiatalság klassz dolog, de attól, hogy múlik az idő, nem lesz rosszabb.

N

2023. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én szerintem az ilyenek nem képesek belátni, hogy saját maguk cseszték el az életüket ès azt gondolják, hogy törvényszerű minden ember életében, hogy öregségükre sokkal rosszabb lesz minden.
2023. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerüen ne foglalkozz vele.
2023. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
3-as jól írja.
2023. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

"Értem, hogy a másik fél is igényli, hogy valaki meghallgassa, ez emberi dolog. Csak miért kell pont akkor elkezdeni panaszkodni, amikor a másiknak jó valami?"

Rosszul időzít.

Amúgy mikor szoktad meghallgatni?

2023. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%
talán mert magyarorszågon él. ahol semmi sem jó már .
2023. máj. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert kiégett, megkeseredett, azért, és ezzel nem tudsz mit kezdeni. Nálunk van ilyen családtagom is, őt ignorálom, mert szörnyen fárasztó, meg van olyan is, aki 63 éves és pörög, vidám, nevet, pedig nem is 100% egészséges már, mégsem pesszimista.
2023. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek, akik kizárólag a negatív dolgot tudják elfogadni és hajtogatni, mert nem tudnak azzal mit kezdeni, hogy valakinek valami jó is lehet (főleg ha azt saját erejéből érte el). Az én anyum is kicsit ilyen, mintha jobban örülne a rossznak mint a jónak, főleg ha hozzáteheti, hogy ő előre megmondta (még akkor is ha nem így volt). Őt nem tudod ezzel szembesíteni mert nem gondolja azt magáról, hogy bármi rosszat is mondanak bármikor és meg is sértődik. Nekik valamiért ilyen a természetük. Az is lehet, hogy te is meg én is ilyenek leszünk ennyi idősen, nem lehet tudni. Egyébként én sem tudok vele mit kezdeni mert hiába szólok neki ilyenkor, meg se hallja. Próbálom ezeket elengedni a fülem mellett
2023. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló, amit szoktak mondani az 50+ os emberek, hogy te huszonéves vagy, semmi problémád nincs az életben. Nem tudom, ezek kajak 100%-os boldogságban és gondtalanságban éltek huszonévesen?! Főleg, hogy szinte mindenkinek, aki ma 60 körüli vagy idősebb, huszonévesen már gyereke volt. Dolgozniuk is kellett gondolom, hogy eltartsák magukat, az sem olyan könnyű, de ezek azt hiszik, hogy a 25 évesnek is csak annyi dolga van, mint a 2 évesnek, játszani és szólni, ha éhes vagy bekakilt.


Sosem fogom megérteni...

2023. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!