Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan idősebb emberek...

Miért olyan idősebb emberek okoskodnak, meg osztják az észt a fiataloknak, akik ha nem a szocializmusban lettek volna fiatalok nem lenne semmijük?

Figyelt kérdés
Dolgoztak napi 8 órát,be voltak jelentve,kaptak lakást,volt pénzük,többet megengedhettek maguknak mint most mi,akik fiatalok vagyunk,most nyugdíjasok,valakinek dolgoznia se kell a nyugdíj mellett.Mi dolgozhatunk napi 14 órát is,örülhetünk ha be vagyunk jelentve,lakásra esélyünk sincs,nyugdíjunk nem lesz és annak ellenére hogy sokat dolgozunk,nincs pénzünk.Nekünk sokkal rosszabb mint annak,aki a Kádár rendszerben volt fiatal.
2019. máj. 5. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ezért volt jobb a Kádár rendszer.
2019. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Mert mindig minden korosztály sír valamiért. Ez az élet rendje. Az idősek mindig papolnak a semmire amit elértek, a középosztály átkozza a fiatalokat és az időseket is a fiataloknak meg tele a töke az idősek okoskodásaival. Ez az élet rendje.


Annyi igazság van abban, amit írsz, hogy akkoriban knnyebb volt elérni egy házat és valamennyi megtakaírátst de azért annak a kornak is megvoltak a hátulütői.

2019. máj. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs bajom azzal hogy jól éltek ezek az idősebb emberek,meg kaptak lakást akkoriban,meg nyugdíjuk van hiszen dolgoztak,megérdemlik.Nekem azokkal van bajom,akik annyit se tettek mint én,mégis lenéznek mert nincs semmim.Nekik se lett volna semmijük ha akkor is olyan lett volna a rendszer,mint most.
2019. máj. 5. 12:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De épp ez az élet körforgásának a lényege. Ha te keserves évek alatt összeszedsz egy házravalót és utána mondjuk 40 évvel később olcsón lehet majd megint házhoz jutni akkor te meg azért fogsz fújni, hogy "Bezzeg nekem mennyit kellett érte dolgozni". Mint írtam, ez a generációk körforgása.
2019. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Talán mert a mai öregek kivétel nélkül a szocializmusban kezdték az életüket... Tudod, történelem
2019. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy gondolat, szép és jó ez a "régen minden jobb volt" sírás, de azt azért figyelembe kell venni, hogy az a rendszer nem életképes és belebukott gyakorlatilag minden nemzet...
2019. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Csak épp az a visszatetsző hogy a legtöbb nyugdíjas úgy osztja az észt, hogy nincs rálátása a mai viszonyokra.


Az elmúlt harminc évben háromszorosára nőtt a 80-as évek végi szinthez képest az érettségizettek száma, hatszorosára a felsőfokú intézmént végzettek száma.

Egész egyszerűen mert nem tudsz máshogy elhelyezkedni, és mégígy is minimálbér körül jársz kezdőként.


A Kádár rendszert és az azt megelőző Rákosi rendszert nyolc osztállyal végig élhetted.


Ott más problémák voltak, nevezetesen tudod-e tartani a szádat, nem akarsz önállóskodni, meg belebonyolódni a közügyekbe.

Legyen hétvégi telked, bütyköld a ladát ha van, gondozd a paradicsomodat, meg legyen szép muskátli az ablakodban, és kussolj. Ez volt a régi rendszer népnevelési elve.


Ma meg már tényleg olyan lehet a világ egy falusi miliőben szocializálódott nyugdíjasnak, mintha kitennének engem a 24. században egy megapoliszba.


(Források:)


[link]


[link]

2019. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4-esnek írtam, csak sokáig gépeltem...
2019. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mi dolgozhatunk napi 14 órát is,örülhetünk ha be vagyunk jelentve"


Ne általánosíts, mert ez messze nem igaz mindenkire, és régen sem volt mindenkinek könnyű.

2019. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is pár hete gondolkoztam azon, hogy Apám nem fejezte be az egyetemet, sohasem volt igazán élő nyelvtudása és mégis ugyanott tartok 26 évesen, mint ő 26 évesen, felsőfokú végzettséggel, angoltudással, több OKJ-val és most 2. idegennyelvet is tanulok.


Valahogy mintha többet és egyre többet kellene letennünk az asztalra.


A nyelvtudás nemhogy nem extra, hanem hatalmas hátrány a hiánya; a diploma értéke degradálódik, rengeteg a büfészak, a gyenge képzést nyújtó egyetem és ezektől semmi se védi igazán a 18-19 éves, pályaválasztó fiatalt.

Ja, a jogsi se előny ma már.

Meg elvégez az ember egy OKJ-t, mert mindenhol azt hallja, hogy a diplomájával a 2 együtt pöpec, majd elkezd állást keresni, elvégez egy második OKJ-t (pénzért mindkettőt, mert azokból nincs is iskolarendszerű), mert minden álláshirdetésben azt látja, hogy elvárják. Tehát néz álláshirdetéseket, a 3. végzettséget már így szerzi.

Aztán mégis koppan...


Lakhatás. Aki nem örököl vagy legalábbis a szülők pl nem tudnak átmenetileg a fiatal pár rendelkezésére bocsátani, amit korábban kiadnak vagy stb, az nem tudom, hogy áll talpra.

Egy dolog, hogy sajátja nem lesz.

De az albérletárak is olyan magasak, hogy 29-30 évesen is lakhat többedmagával egy szobában (!) és vitázhat azon, hogy az egyik este 10-kor fekszik a másik éjfélkor, az egyik másfél órát készül reggel a másik 20 percet, az egyik fullad az elhasznált levegőben, a másik fázik 25 fokban.



Jó, biztos nem volt szuper az átkosban sem.

Viszont szerintem sokat és egyre többet kell letennünk az asztalra pl akár egy irodai melóért és akkor még csak nettó 170-et ha megkeresünk, Budapesten!

Egy változatos, kreatív munkáért pedig...


Pl valaki programozó akar lenni és faluban lakik (tehát koleszosnak kell lennie).

Elmegy mérnökinfóra, majd belehal, olyan nehéz szak és mellette még dolgoznia is kell, hogy legyen hol laknia, mit ennie.

Nulla alvás 5 évig, szuper.


Vagy már dolgozik, és úgy döbben rá, hogy programozó szeretne lenni. Majdnem esélytelen.

2019. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!