Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék nyugodt környeze...

Hogyan tudnék nyugodt környezetben újra együtt élni a családommal?

Figyelt kérdés

21 éves koromban elköltöztem a szüleimtől most azonban szakítottam a barátommal,kicsit nehézkes az egyedül élés így négy év után haza fogok költözni a szüleimhez. Nem mondanám,hogy rossz gyermekkorom volt,de mostanában mégis annyira irritálnak egyes dolgok.

Az apámnak nem igazán a legjobb a személyisége. Mindent megtett amit csak lehetett mindig értem és a kisebbik tesvéremért,de nem volt elég. Közös programaink sosem voltak,közös élmények. Szeret màsokat kritizàlni,mindig neki van igaza,legtöbbször lekezelő hangnemben beszél,mindenki mindig rosszul csinál mindent kivéve ő. Édesanyja is ilyen,talán még rosszabb,így nem is csodálom,hogy ő is ilyen lett.

Anyánk kedves mosolygós kis háziasszony mivel anno nem lett neki meg engedve ,hogy dolgozzon illetve semmi más. Talán még vele jobb is lehetne a kapcsolatom,de úgy érzem haragszom rá,hogy nem próbált meg változtatni és hagyta,hogy így elnyomják. A szórakozás szavat nem ismerik,mai napig irigykedek a barátnőmre mikor együtt grillezik a családja a barátaikkal,gyerekeikkel. Nálunk ilyen sosem volt.

Barátaik sincsenek,gondolom apám viselkedése miatt mert gyakran megalázta anyámat mások előtt,kellemetlen. Ha otthon vagyok és barátom jön szintén kellemetlen a helyzet,nem is szeretem ha nálunk vagyunk,mert nem igazán mutatnak érdeklődést,gáz mert az ő szülei mindig üdvözölnek,az anyukája nagyon kedves velem,mindig megdícsér és észre veszi a változásokat rajtam,ami egyszerre nagyon jól de közben annyira rosszul esik,hogy a saját apám azt sem vette észre amikor derékig érő hajamból vállig érő lett,anya pedig már olyan lett mint ő,a frissen festett hajamra csak annyit kérdezett,hogy mennyibe fájt ez a hülyéskedés? Pozitív vagy dicsérő ,motiváló szavak sosem hangzottak el a házunkban. Ha hazamegyek ingerült vagyok sajnos így anyával sem vagyok kedves. Apám közelségét sem igazán tudom elviselni,szemkontaktust nem tudok vele tartani. Mindig elmondom nekik ezeket a problémákat,mert mostanában igencsak kikívánkozik belőlem és csak azzal jönnek,hogy jó mert biztos másnak jobb szülei vannak és ők a legrosszabbak… jóban szeretnék velük lenni de így hogyan? Nagyon nehéz,de félek,hogy később megbánom,hogy gonosz vagyok és ingerülten szólok vissza de úgy érzem ők nem tesznek meg mindent,hogy javuljon a helyzet inkább csak kifogásokat,hogy apa sokat dolgozott így nem volt ideje ránk és hasonlók…

25/lány



2023. máj. 24. 20:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%
Mindkét oldalról reménytelen már.
2023. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
31%
Mi van királylány mindenkit lepontoztál? Ha fiú lennél , kapnál itt többet is . Pl anyuci pici fia...brühühü
2023. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
26%

"Anyánk kedves mosolygós kis háziasszony mivel anno nem lett neki meg engedve ,hogy dolgozzon illetve semmi más."


Sztem meg pont azért mosolygós, mert faterod ételt rakott az asztalra úgymond helyette is kitermelte a napi zabádat így anyádnak arra volt ideje amire akarta nem kellett gondolkozni ha beteg vagy akkor melyik bugyikába rohanjon érted aztán hívni a főnököt h megint beteg a gyerek... 25 évesen ideje lenne gondolkozni.

Rólad nem szól a fáma h te mit is tettél értük. Te is máséban a szalkát meglátod de magadban a gerendát már nem

2023. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, TE mit tettél le az asztalra, azon kívül, hogy a kispnádért megtűrt a pasid 4 évig? Nem 25 évesen kellene gondolkozni azon, hogy tanulni akarsz vagy dolgozni, és főleg, hogy mit akarsz egyáltalán.

Csak tanács, kapd össze magad, húzd meg magad valahol, ne költözz haza. Nem is tudom, hogy képzeled el, hogy majd anyád és apád változik meg, hogy megfeleljenek neked. Igazán h...e pcsa vagy, de majd az élet ad pár pofont, és akkor tudni fogod, mi merre hány méter.

2023. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynak neked nyugtot majd, nem éri meg... Tudom hogy nehéz de ki kell tartanod EGYEDÜL ha már egyszer sikerült olyan melót találni hogy elkoltozhess úgy hogy nem halsz éhen...
2023. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Jézusom. Nem pontoztam le senkit. Nem kritizàlok senkit. Én hálás vagyok mindenért,amit értem tettek,de vannak dolgok amikkel igen mély sebeket ejtettek és nem értik meg. Èn csak jobb kapcsolatot szeretnék velük ,és az infláciònak sem semmi köze a hazaköltözésemhez,egyáltalán nem anyagiakròl van szò. Kàr a szòért,meglepően sok a bunkó ember ezen a platformon
2023. máj. 29. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!