Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A környezetem megvet miatta,...

A környezetem megvet miatta, mit tennétek? Hosszú évek óta együtt vagyunk. A társam cigány származású. A környezetem elitél miatta. Mindenki ellenünk fordul. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha nagyon nem lehet mit tenni velük, akkor költözzetek valami normálisabb helyre, értelmes emberek közé.
2009. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Sztem is külföldön lenne érdemesebb letelepedni.

a magyar társadalom sose fogja akceptálni a cigányokat.

2009. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem saját tapasztalat hanem egyik legjobb barátomé akivel együtt nőttünk fel. Ő is egy cigány lányt vett el, született is egy gyerekük (én vagyok a keresztszülője) és csak jót és szépet tudok róluk mondani minden téren. Nekik is sok nehézségen kellett átmenniük, de mikor mindenki látta, hogy olyan tisztaság van náluk, hogy sok nem roma származású megirigyelhetné akkor elcsendesedtek a kedélyek. Ki kell tartani egymás mellett - szerintem ez a recept.
2009. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyet értek az előttem szólóval. A mi szomszédságunkba is költözött egy vegyes család. Az emberek udvariasan köszöntek, de tartották a 3 lépés távolságot egy fél évig. Aztán látták, hogy rend van, a gyerekek udvariasak és iskolába járnak, nincsenek zajos bulik, veszekedések. Egy fél/egy év után már semmiben nem tekintik őket különbözőnek.
2009. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg ne érdekeljen a környezeted véleménye..

Legyen fontos a családodé, a barátoké, akik gondolom elfogadják..Nehogymár a "szomszédoknak" kelljen megfelelnetek..

2009. márc. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Én megvizsgálnám azt, hogy a környezetem csak azért ítéli-e meg negatívan a párom, mert cigány, vagy van rá más ok is. Tehát, hogy nem olyan ember, aki hozzám való lenne, mert pl. kétes ügyei vannak. Ha a párod tényleg rendes ember, akkor ne foglalkozz azzal, hogy mit mond a környezeted. A szerelem azonban elvakíthatja az embert és hajlamos még a komoly hibák felett is szemet hunyni, amit a környezete észrevesz viszont. Itt nem arra gondolok természetesen, hogy roma vagy sem a párod, hanem, hogy alapjában véve milyen ember. Engem nem zavarna, ha a gyermekem párja roma lenne, de az nagyon zavarna, ha nem venne tudomást a jó tanácsomról, ha körülötte mindenki látja, hogy a párja egy olyan ember, aki kihasználja pl. Ebben az esetben jogosan szól a szülő, mert ki nézné tételnül, hogy a gyereke tönkreteszi az életét. Szóval ez attól függ, hogy a környezeted miért is ilyen valójában. A szüleid ismerik a párodat úgy alaposabban?
2009. márc. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
szakítanék.
2009. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
ha a társad dolgozik, értelmesen viselkedik, nem iszik, nem cigizik, nem lopja a napot, udvarias a környezeteddel, nincsenek putris haverjai, nem lóg kocsmákban cigókkal és tényleg értékes tagja a táradalomnak akkor nem ítélnének el. én pl ismerek olyan romát aki 2 hetente kicsapja a panelházban a balhét matt részegen ordibál hajnali 3-4kor, 10szer kihívták rá a rendőröket is már és mégsem mutatják ki,h elítélik a párját a romának.
2009. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Emberek vagyunk. Ugyan nem akarok semmilyen népcsoport pártjára állni , vagy kritizálni , de létezik normális roma! Dolgozik , pénzt keres , van elképzelés a jövőjéről, kulturált körülmények között él . Vannak ellenpéldák, de (gondolom) ha ő nem ilyen akkor ne foglalkozz semmivel!

2009. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most már tudom,hogy miért van ez! Ő nem a "jók" közé tartozik:(
2009. márc. 31. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!