Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek anyámnak, és...

Hogyan segítsek anyámnak, és rossz gyerek vagyok szerintetek? 16/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16/F

Az én anyám öngyilkos hajlamú, idén háromszor próbált öngyilkossági kísérletet. Mind hármat én akadályoztam meg. Egész életében voltak hangulatingazodásai. Van, hogy ezek napona történnek meg többször. Olyan is van, hogy hónapokig boldog, életkedvel teli. Utána a semmiből szomorú lesz, utálja magát, semmihez sincs kedve. Hetente sír a földön, hogy meg akar halni, a halott ikertesóm jobb lenne helyettem, én basztam el az életét, örülne ha belehalt volna a rákjába, én úgyis börtönbe fogok menni. Van hogy napokig nem szól hozzám, alapból 8-12 órázik, szóval alapból nincs rám ideje. Van olyan is, hogy este 9-10kor kérdezi ki a sulis tananyagot. Viszonylag jól tanulok, nem cigizek, nem drogozok, nem piálok, segítek a házimunkában.

A szüleim úgy vannak velem, hogy négyes-ötös legyek, és azt csinálok amit akarok. És négyes tanuló vagyok. Illetve én nagyon önfejű vagyok, utálom, ha megmondják hogy hogyan cselekedjek. Nem hallgatok a felnőttekre. Illetve furán kötődök az emberekhez. Mindig van egy-két személy az életemben akihez nagyon nagyon kötődök. Nem bírom elviselni ha nem velem foglalkoznak. Mindig egy anya szereplőt keresek az életemben. Aki megért, támogat.


Hogy tudnék segíteni anyumnak illetve saját magamnak?

A szüleim elváltak. Apám nem segít. Apám úgy van vele, hogy ez nem az ő dolga, hogy mi van anyámmal, és egyébként se tud semmit se tenni. Pszichológushoz sem akarok menni, mert volt már rá példa, hogy elmondtam a pszichológusnak a gondjaimat, aztán anyám azzal jött, hogy “mit sározom be a nevét” a pszichológusnak.

Mit tegyek?

Köszönöm!



2023. jún. 16. 01:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
*problémáidról
2023. jún. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

10es!

Sajnos nálunk nincs iskola pszichológus. Csak egy szociális munkás csak van, aki csütörtökönként jár ki hozzánk. De amúgy vele már beszéltem erről, és segített valamennyit.

2023. jún. 16. 07:22
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyád feldolgozta az ikertestvéred elvesztését? Mert nem úgy tűnik..

És ebben nem tudsz neki segíteni. Úgy tűnik, apád se tudott, ő is inkább a lelécelést választotta.

2023. jún. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Szociális munkás csaj*
2023. jún. 16. 07:31
 15/25 A kérdező kommentje:

13!

Igen sajnos nem dolgozta föl, de ebben nem tudok neki segíteni sajnos. Főleg ha nem engedi…

2023. jún. 16. 08:00
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy "jó" vagy nem "jó" gyerek vagy, egy gyereknek NEM szabadna ilyen problémával egyedül megküzdenie. :( Anyádnak szakorvos, pszichiáter, kivizsgálás kell, és (bár nem vagyok orvos, de azért a viselkedése alapján laikusként, szerintem) gyógyszer. Neked pedig pszichológus feldolgozni ezt az egészet. Azt nem értem anyád honnan tudta, hogy róla is beszéltél a pszichológussal - tőled? Nem kell neki elmondanod, miről beszéltetek. A pszichológustól? Neki TILOS elmondania, hacsak nem ön- vagy másokat veszélyeztető gondolataid vannak. Nem vagy biztonságos környezetben, nem is értem, az öngyilkossági kísérletek után nem került családsegítő/gyámügy a képbe? Ezt magad is megteheted, hogy tőlük kérsz segítséget.
2023. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

16!

A pszichológus mondta el anyámnak a dolgokat. Pedig nem mondtam neki semmi olyat. Hát nem került gyámügy/családsegítő a képbe. Nem akarom, hogy a nyakunkra járjanak, akkor csak anyám még inkább összetörtebb lenne, hogy “felnyomtam” őt. Nem tudom. Az a gond, hogy tudom, hogy egyedül ezt nem tudom megoldani, de nem akarom, hogy anyámnak még szarabb legyen azáltal, hogy a nyakunkra járnak. De azért köszönöm, elgondolkodok rajta.

2023. jún. 16. 15:22
 18/25 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok a családsegítőbe menni, mert a sulis szociális munkás már jött olyannal, hogyha nagyon elfajulna a helyzet, akkor meg áttehetnek másik rokonhoz vagy ilyesmi és legrosszabb esetbe ilyen “gyermekek átmeneti otthonába” raknak. Azt meg azért nem akarom. Egyenlőre úgy fest a dolog, hogy nyáron csak két hetente szerdától-vasárnapig fogom anyámat látni. Mind a ketten ebben egyeztünk meg, hogy legyen így.
2023. jún. 16. 15:25
 19/25 anonim válasza:
100%
Végigolvastam az egészet. Amit nem értek, hogy miért gondolod magad rossznak. Az a probléma , hogy ennyi idősen olyan dolgokkal foglalkozol amikkel nem szabadna és nem neked kellene. A másik probléma, hogy ez ki fog hatni a jövődre is. Akárhogy nézzük ez folyamatos lelki-terror. Nemsokára 18 leszel, el kell gondolkodni hogyan továbbról, saját életedet kell egyenesbe hozni nem más bajával foglalkozni ilyen szinten, mert később sem lesz jobb. Tudom ez önzőségnek hangzik. Sajnos nekem is gyerekként kijutott lelki bánoltalmazásból, léptem amint lehetett, 38 èvesen sokszor eszembe jut és analizálgatom magam, hogy ez az egész hogy hatott a személyiségemre, miben vagyok elb*szott… próbálom magam fejleszteni ezek alapján. a lényeg, hogy ne hagyd, hogy teljesen kicsináljon ez a sok minden. Ha ilyen kérdést teszel fel, sajna már ez az egész állapot eszi a belsődet, vigyázz magadra ez a te életed nem másé.
2023. jún. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

17-es: akkor az a pszichológus súlyos etikai szabály vétett. Értem, hogy szereted és sajnálod édesanyádat, és nyilván ő sem jókedvéből viselkedik így, de ebben a helyzetben azzal segítenél neki a leginkább, ha bevonnál felnőtteket, szakembereket. Ő nem tud magán segíteni, te nem tudsz rajta segíteni. Az lenne az egyetlen lehetőség, hogy talán elmozduljon abba az irányba, hogy megértse, nagy a baj, segítségre van szüksége ha igenis a nyakára járkálnának, és felmerülne a gyerek családból való kiemelése.


Így ebbe a helyzetbe kódolva van a tragédia, de ha valahogy meg is ússzátok, a jövődet tönkrevágod. Meddig akarod csinálni ezt? Mondjuk apád is megér egy misét, az egy dolog, hogy van abban igazsága, anyád nem az ő felelőssége, de mondjuk a gyerekére gondolhatna, és csinálhatna valamit vállvonogatás helyett. 18-as válaszodból arra következtetek, hogy végül találtál megoldást, ahová el tudsz költözni?

2023. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!