Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek anyámnak, és...

Hogyan segítsek anyámnak, és rossz gyerek vagyok szerintetek? 16/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16/F

Az én anyám öngyilkos hajlamú, idén háromszor próbált öngyilkossági kísérletet. Mind hármat én akadályoztam meg. Egész életében voltak hangulatingazodásai. Van, hogy ezek napona történnek meg többször. Olyan is van, hogy hónapokig boldog, életkedvel teli. Utána a semmiből szomorú lesz, utálja magát, semmihez sincs kedve. Hetente sír a földön, hogy meg akar halni, a halott ikertesóm jobb lenne helyettem, én basztam el az életét, örülne ha belehalt volna a rákjába, én úgyis börtönbe fogok menni. Van hogy napokig nem szól hozzám, alapból 8-12 órázik, szóval alapból nincs rám ideje. Van olyan is, hogy este 9-10kor kérdezi ki a sulis tananyagot. Viszonylag jól tanulok, nem cigizek, nem drogozok, nem piálok, segítek a házimunkában.

A szüleim úgy vannak velem, hogy négyes-ötös legyek, és azt csinálok amit akarok. És négyes tanuló vagyok. Illetve én nagyon önfejű vagyok, utálom, ha megmondják hogy hogyan cselekedjek. Nem hallgatok a felnőttekre. Illetve furán kötődök az emberekhez. Mindig van egy-két személy az életemben akihez nagyon nagyon kötődök. Nem bírom elviselni ha nem velem foglalkoznak. Mindig egy anya szereplőt keresek az életemben. Aki megért, támogat.


Hogy tudnék segíteni anyumnak illetve saját magamnak?

A szüleim elváltak. Apám nem segít. Apám úgy van vele, hogy ez nem az ő dolga, hogy mi van anyámmal, és egyébként se tud semmit se tenni. Pszichológushoz sem akarok menni, mert volt már rá példa, hogy elmondtam a pszichológusnak a gondjaimat, aztán anyám azzal jött, hogy “mit sározom be a nevét” a pszichológusnak.

Mit tegyek?

Köszönöm!



2023. jún. 16. 01:20
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

20!

Igen találtam, apámnál és nagymamámnál leszek a nyár nagy részében.

2023. jún. 19. 12:06
 22/25 anonim ***** válasza:
Javult a helyzeted?
2023. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Hát valamennyire. Még veszekszünk néha, de drasztikusabb dolog nem történt szerencsére. Remélem így is marad.
2023. aug. 14. 00:42
 24/25 anonim ***** válasza:
Csak kitartás! Hamarosan a Magad ura leszel...
2023. aug. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!<3
2023. aug. 14. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!