Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyukámnak az...

Igaza van anyukámnak az örökléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom nekem ajándékozott egy autót, azt mondta, hogy tudja, hogy úgyis akartam már venni egyet, ezért ajándékozta nekem.

Ez a rokon anyukámnak hozzám képest egy közelebbi rokona. Azt mondja anyukám, mivel ő közelebb áll hozzá a családfában, úgy lenne fair ha azt az autót anyukámnak ajándékoznám, és cserébe megkapnám az anyukám kocsiját. Anyukámnak egyébként nem ajándékozott ez a rokon semmit.

Az autót amit megöröklök ettől a rokontól, az kb 5 milliót ér, az anyukámé pedig kb 4 milliót.

Én amúgy azt mondtam anyának, hogy nem kéne hogy egyből lecsapjon rá.

Szerintetek kinek van igaza ebben a helyzetben?

Tényleg el kéne cserélnem anyukám kocsijával? Én nem annyira akarom.



2023. jún. 30. 17:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
85%

Haha ...Nem. Te kaptad és pont!

Én mamám testvérétől örököltem lakást...de Nálunk senki szemét nem szúrja mondjuk.

2023. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze anyukádnak ehhez, öröklésről meg szó nincs.Hol él anyukád?
2023. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rokon kifejezetten neked ajándékozta, akkor az a tiéd, az meg hogy ki hol van a családfán senkit se izgat. Ha a kocsit a anyádnak szánta volna, akkor neki is ajándékozta volna. Ennyi.
2023. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy ember annak ajándékozza a saját tulajdonát akinek akarja, mindegy ki közelebbi rokon, akár az utcánegy idegen is ajándékozhat (ha az illető elgogadja).


Itt nincs szó öröklésről.


Ha szeretnéd -mivel már a te tulajdonod az autó- cserélhettek anyukáddal de

semmiféle kötelezetséged nincs.


Gondolom amúgy azért neked adta az autót, azonkivül, hogy szeret téged, mert neked eddig nem volt, ő meg nem használja. Nincs ebben semmi ami miatt anyukádnak oka lenne a szomorkodásra.

2023. júl. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!