Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyukámnak az...

Igaza van anyukámnak az örökléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom nekem ajándékozott egy autót, azt mondta, hogy tudja, hogy úgyis akartam már venni egyet, ezért ajándékozta nekem.

Ez a rokon anyukámnak hozzám képest egy közelebbi rokona. Azt mondja anyukám, mivel ő közelebb áll hozzá a családfában, úgy lenne fair ha azt az autót anyukámnak ajándékoznám, és cserébe megkapnám az anyukám kocsiját. Anyukámnak egyébként nem ajándékozott ez a rokon semmit.

Az autót amit megöröklök ettől a rokontól, az kb 5 milliót ér, az anyukámé pedig kb 4 milliót.

Én amúgy azt mondtam anyának, hogy nem kéne hogy egyből lecsapjon rá.

Szerintetek kinek van igaza ebben a helyzetben?

Tényleg el kéne cserélnem anyukám kocsijával? Én nem annyira akarom.



2023. jún. 30. 17:16
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Csak én is sokszor használtam eddig az anyukám kocsiját, amíg nem kaptam meg ezt.
2023. jún. 30. 18:00
 12/34 Kólauborkával ***** válasza:
98%

Na jah, de erröl te tehetsz? Ne rajtad csattanjon már.

Valamint, ez csak úgy érdeklödés: te vagy anyud tartjátok/tartottátok a kapcsolatot az idös rokonnal?

2023. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
98%

10-re:

Esetleg gondolja végig anyukád, miért nem kapott semmit.

A nyitóban leírt nyerészkedő hozzáállása alapján én nem csodálkozom. Ha máskor, másokkal is így viselkedik, érthető, ha az idős rokon inkább bárki másnak ajándékoz, csak nem neki.

2023. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%

De mit lehet tudni a tulajdonos döntésének hátteréről?

Van valami gondja a mamával?

Vagy csak szimlán nem volt több autó, így egyet kellett kisorsolni?

2023. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
98%
Anyád nem szomorú, hanem irigy. A saját gyerekére, hát ez tényleg mindennek az alja. Kérdező, te nem tehetsz róla, hogy eddig nem volt autód. Azért kaptad te, mert nem volt, szükséged viszont volt rá. Ne hagyd elvenni az örömöd. Az ajándékod meg főleg ne.
2023. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
98%
Ja, és ilyen szülővel a kapcsolatot is leépíteném, amennyire csak lehet.
2023. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
98%
Tökmindegy , hogy anyud hanyadik az öröklèsi sorban, mert itt nincs öröklès , ajàndèkot kaptàl. Normàlis szülő ennek örül , ès nem irigyekdve magàènak akarja..
2023. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
23%

Ugye nem anyád fizette az illetéket, hanem te?

Mert max 16 vagy, ha neked ez öröklés.

2023. jún. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Szervizmérnök úr ***** válasza:
98%

Mindenesetre, a mama helyében én inkább csendben maradtam volna.

Van egy rokon, téged választott, ennyi.

De ahogy már említettem, érdekes lehet itt a döntés háttere.

Lehet, hogy én is inkább egy fiatalabb rokont támogatnék, hiszen az idősebbnek már úgyis van autója, a fiatalnak meg hátha tudnék segíteni az életében, ha olyan is, hogy tud élni vele, jól.

2023. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
98%
Na, igen, miért adta volna az autóját olyannak, akinek van? Egy seggel egy autóban lehet ülni. Neked volt szükséged rá, így ez teljesen érthető. Anyukád mondvacsinált hülyeségekre próbál hivatkozni.
2023. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!