Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szülés után, Karácsonykor...

Csak szülés után, Karácsonykor akarom majd elmondani a szüleimnek, hogy megszületett az 3. unokájuk, ez rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Sose volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, 20 évesen jobbnak láttam elmenni otthonról. Időközben külföldön is vállaltam munkát 22 évesen, és mikor el akartam köszönni apámtól, csak annyit reagált, hogy “és akkor most hova sz*rjak?”

Rá egy évre hazajöttem, szakítottam az exemmel, amiért engem hibáztattak, pedig közös döntés volt, mivel a srác 3. országból jött, ahova visszaköltözött. Nagyon fájt, hogy a szüleim ennyire letojták akkor is az érzéseimet.

Utána megismerkedtem a későbbi férjemmel, apám a nászutunk előtt még fojtogatott, mert neki nem tetszett az esküvő, azt mondta, gyerekként is olyan rossz voltam, hogy el kellett volna taposni.

Nem drogozok, nem vagyok alkesz, cigizni néha cigiztem régen. Két állást tartottam fent, hogy önerőből le tudjak diplomázni.

Jelenleg 37 éves vagyok, nagyjából rendeződtek a dolgok, de tudom, hogy kb olaj lenne a tűzre, ha csak szülés után jelenteném be, hogy amúgy van még egy unokájuk.

Anyám velem nem igazán foglalkozik, van már 2 unokája, és csak velük van elfoglalva.

A terhességem titokban tartása nem lenne nehéz, mert bár 3 km-re lakunk egymástól, mi szószerint csak karácsonykor ülünk össze.

Ami mellettük szól viszont, hogy apám anno örökölt egy csomó pénzt, amiből vett nekem egy új autót, és az egyik lakását eladta nekem 10 millióért, amit ő anno 3-ért vett, szóval lakáshoz segített. Nővérem ugyanezt megkapta tudtommal.

Elvileg december 2-án fogok szülni (gyakorlatilag meg majd persze odafent eldöntik), szóval kb 3 héttel karácsony előtt.

Nagyon gáz lenne, ha csak karácsonykor jelenteném be?

Nem akarok haragot, se veszekedést, meg kéretlen tanácsokat se. Egyszerűen csak örülni szeretnék, hogy végre babát várok, és jó volna, ha mások is tudnának velem együtt örülni. Szerintetek ez lehetséges lesz karácsonykor?

Ki hogyan tudta meg, vagy jelentettétek be, hogy nagyszülő lett belőletek, vagy nagyszülő lett édesanyátokból-anyósotokból?

Úgy érzem már jó ideje, hogy csak magamra számíthatok, nővérem se foglalkozik velem, vele már karácsonykor se találkozok, pedig ők is 5 perc kocsiútra vannak tőlünk. Jogosak az érzéseim? Attól félek a legjobban, hogy ha bármi probléma lépne fel a terhesség során, egyből engem hibáztatnának.



#karácsony #szülő-gyermek kapcsolat #unokaérkezése #terhessegbejelentes #bantalmazaselkerulese #boldogbabavaras
2023. júl. 1. 22:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
83%
Jogosak. Akarok segíteni, de nem tudok. Mert egyszerűen nincs olyan kérdező, akinek bemenne a megoldás.
2023. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
90%

Nem könnyű a helyzet, de nézd másik oldalról:

- ha elmondod, akkor mekkora az esélye, hogy továbbra is le fognak sz*rni, vagy csak ócsárolnak, ami mondjuk tök jó táptalaja annak, hogy még karácsonykor se nézz feléjük?

- ha nem mondod el a születéséig, mekkora az esélye (segítek, 99%), hogy te leszel a minden eddiginél is nagyobb sz*r?


Szerintem mondd el, hadd legyen nagyobb szabad akaratuk a reakciójukban, aztán az alapján látod majd, hogyan tovább.

2023. júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
90%
Jogos mind.
2023. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
85%
Az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem jelentenéd be. Nem vagytok szülő-gyerek viszonyban. Egy 3 millióért vett lakás 10 millióért történő eladását nem nevezném lakáshoz segítésnek.
2023. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, #2-es válaszom minek pontoztátok le. Ha odaírom mellé, hogy jogosak a félelmei, ami egyértelmű, triviális és sugalltam is, akkor jobb lenne? Tanácsot kért, nem?
2023. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
94%
#4 Kérdés, mikor vette 3 millióért, és hány évvel később adta el 10-ért, közben mit dolgozott vele. 5 éve sem kaptál normális lakást 10 millióért.
2023. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
95%
Apádtól vetted a lakást, tehát ismeri a címet, mégsem érdekled. Én nem törtém magam a bejelentéssel. Amikor megszületik a baba, akkor független fórumon közölném mindenkivel, akivel akarom és ha közvetve eljut hozzájuk, akkor ily módon megtudják. De külön nem keresném őket.
2023. júl. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

Ja azt nem írtam bocsánat:

2010-ben vette a lakást, eredetileg adott a nővéremnek 3 milliót és nekem is annyit akart adni. Én pedig inkàbb azt kértem tőle, hogy engedje meg, hogy inkább beköltözzek és majd ha egyszer el akarja adni, akkor majd újra beszéljük a dolgokat. (Tulajdonjogot nem szereztem abban a lakásban, de felesleges is lett volna)

A lakás vételára 6 millió volt.

Nem akartam még túl bonyolítani a leírásom, a lényeg, hogy ő 9 millió kiadásra készült (6 lakás +3 én), és én kértem, hogy legyen csak a lakás, amiben nekem is benne állna akkor 3 millióm.

2017-ben kitalálta, hogy el akarja adni, és mondta, hogy 10-ért megvehetem tőle.

36 nm Budapest egyik legolcsóbb részén.

Ez egy korrekt ajánlat volt a részéről. Szerintem.

2023. júl. 1. 22:49
 9/76 A kérdező kommentje:
Azóta már felújítottam, ráköltöttem 2,5-et, és tavaly eladtam 30-ért, úgyhogy mindenképpen lakáshoz segítésnek nevezném. Főleg hogy 2009-ben az albérletemet eladták a fejem fölött, az új tulaj meg be akart költözni, én pedig az egyik kollégámnál béreltem szobát ideiglenesen, de ez nem volt állapot hosszútávon.
2023. júl. 1. 22:54
 10/76 anonim ***** válasza:
87%

Ha úgyse érdekli őket az unoka, nem mindegy, mikor tudják meg?

Mellesleg én az ilyen szülőkkel 18 évesen megszakítottam volna a kapcsolatot és semmit sem fogadtam volna el tőlük.

2023. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!