Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák és lányaik? belső...

Hosszúhajú kérdése:

Anyák és lányaik? belső tulajdonságra, anyukák, a lányotok más, mint ti voltatok annyi idősen? vagy lányok, mások vagytok mint amilyen anyukátok volt ennyi idős korában belső tulajdonságokban?

Figyelt kérdés

#lány #anya #belső tulajdonság #anya-lánya #anyás és lányok #anyák és lányaik
2023. júl. 4. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más személyiségek vagyunk, külsőleg sem hasonlítunk annyira. Szeretjük egymást, de tény, hogy ezek miatt sokszor nem értünk egyet, összeveszünk, szívjuk egymás vérét.
2023. júl. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Sok személyiségvonás öröklődik, amelyeket a következő generációk teljesen autonóm mód használnak majd fel: előnyből (pozitív tulajdonság pl. gondoskodásra, empátiára való fokozott hajlam) lehet hátrány (pl. naivitás, dependens kapcsolatfüggőség), ahogyan hátrányból (pl.cinikusság, alacsony kompromisszumkészség) is lehet előny (pl.kritikus szemlélet, menedzser szemlélet). A probléma elsősorban abból szokott fakadni, ha az anya nemcsak tovább örökíti egyes személyiségvonásait, de a környezetével kapcsolatos érzelmi benyomásait is, ezzel formálva a gyermeke biztonságérzetét, kapcsolatfelvételi igényét, érzelmi attitűdjeit (kontroll vs.expresszió) és a társadalmi neméhez kapcsolódó szerep perszónáit (milyen a jó nő/mi a nő feladat egy kapcsolatban/mire kell figyelnie egy nőnek stb)>> ezekből lesznek a transzgenerációs minták, amely az öröklött faktorokkal együtt már jelentős nyomással vannak az újabb generáció életére, elsősorban döntéseikre és választásaikra. Természetesen minél bizonytalanabb egy anya a lánya életében, annál szélsőségesebb mintát és tapasztalatot fog tudni átadni a lányának a női szerepről, az anyai szerepről. a kapcsolati dinamikákról és a megismerhető világról. Bár az apa-fia és anya-lánya kapcsolatok a biológiai nemhez társított társadalmi feladatok és szerepek elsajátítását segítik, a gondozó (nemtől független) szerepe az ami elsődleges a gyermekek (nemtől független) pszichoszociális érésében- ha elég jó gondozó van a családban, teljesen mindegy, hogy az csonka, pót vagy szivárvány!-, továbbá az is fontos, hogy azt, hogy egy fiú vagy egy lány mennyire felel meg a társadalmi szerepében azt már mindig az ellentétes nemű szülő/rokon/szomszéd/osztálytárs/random ember fogja ,,igazolni" >>pl.: kész nő/férfi vagy!; Csinos vagy, mint egy hercegnő!; Igazi macsó! stb. (Itt sem számít pl. hogy szivárvány vagy csonka-e a család, mert sokszor nem családon belül jön az első megerősítés, hanem külső, szociális közegből. Amire nem árt odafigyelni otthon, az inkább az, hogy a serdülő tinédzsert hogyan érinti a környezet visszajelzése és erről elbeszélgetni vele- főleg egy ilyen túlszexualizált világban, ahol csak a propaganda reklámerejéig lehet beszélni család- és gyermekvédelemről..) A kérdéshez szigorúan visszatérve: nagyon rossz dolog oda-vissza hasonlítgatni az azonos nemű szülő-gyermek kapcsolat tagjait, ugyanis garantálható, hogy ha valamiben a gyermek hasonlít is, az teljesen máshogy fogja meghatározni az életét és az önismeretét, tehát semmit sem számít hogy anyuka 45 évesen hogyan emlékszik vissza, milyen is volt Ő 21 évesen a 90-es években (olyan -e mint most a lánya), mert már eleve a visszaemlékezés sem tartalmaz objektívitást és egyébként is az, hogy mi milyennek véljük magunkat + milyennek mutatjuk magunkat köszönő viszonyban sincs azzal, hogy mások valójában milyennek látnak..Az meg teljesen nonszensz, hogy a 21 éves lány arra reflektáljon, hogy mennyire is hasonlít(hat) arra a személyre, aki az anyja volt szintén 21 éves kora körül. A belső tulajdonságok esetében ez sokkal heterogénebb, mint a külső öröklött tulajdonságokban. Belső tulajdonságok esetén én pl. jobban szeretek személyiségvonások mögött megbújó temperamentumfaktorokról beszélni, arra ugyanis ráhúzható, hogy öröklött, ugyanakkor benne van a potenciál, hogy teljesen más minőségben jelenjen meg az utód életében- miközben mindezek miatt a hasonló szituációkban, azonos triggerekre közel hasonlóan reagálnak (anya-lánya kombo pl), amely révén azt is megjegyezheti a környezet, hogy ,,tiszta anyád vagy" és amelyben az anya-lánya is egymásra és magára is ismerhet, de ettől még közel sem kell, hogy az alaptulajdonságaikban lényegi azonosság legyen, sőt, többnyire nincs is.
2023. júl. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben nem hasonlítunk külsőre sem.
2023. júl. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

A gyerekek masolnak

Csomo dologban visszakoszonnek a mozdulataim a szavajarasom szemelyisegvonasok.


Amugy vicces mikor a 21 eves lanyom ugyan ugy hasznalja par altalan krealt szot ahogy en szoktam 🙂

2023. júl. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Sok hasonlóság és sok különbség van köztünk Anyuval. Például mindketten gondoskodóak vagyunk, szeretünk főzni, élelmesek vagyunk, tűzön-vízen átmegyünk, ha azt akarjuk.

A legnagyobb különbség köztünk, hogy ő mártír, én meg nagyon nem tűröm az ilyen helyzeteket. Neki van egy 40 éve tartó borzasztó (bántalmazó) házassága, én anno elváltam, mikor már nem voltunk boldogok. Ő nagyon szereti a kisbabákat, nagyon szívesen unokázna már, én nem akarok gyereket, kicsit se vonz.

2023. júl. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagyanyjára hasonlít jobban.
2023. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
100%
Mi teljesen mások vagyunk, kb. az egyetlen közös pont hogy szeretjük az állatokat. Egyébként anyám szöges ellentétem, ami sajnos sok konfliktust okozott régebben.
2023. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Mi is teljesen mások vagyunk anyámmal. Én önálló vagyok, ő nem. Ő számító, érdekember, én önzetlenül segítek, szeretek. Én kreatív vagyok, ő nem.

Én szeretek társaságban lenni, ő meg inkább csak kettesben képes jól érezni magát.

Külsőleg is ég és föld vagyunk.


Talán az egyetlen közös anyámmal, hogy egyikünk sem szeret főzni.

2023. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Sokáig azt hittem, hogy semmi közös nincs bennünk, ezért nem tudtunk egy fedél alatt élni normálisan soha, de idővel rájöttem, hogy éppen ellenkezőleg. Túl sok mindenben hasonlítunk, ezért kell közénk a távolság.
2023. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

jó és érdekes olvasni a sok tapasztalatot. érdekes hogy megjelent a nagyszülői vonatkozás is, és valóban, sokszor pont rá ütünk, ugrik egy generációt. van esetleg nektek is ilyem tapasztalatotok?

2. elsőre hirtelen nem tudtam mit kezdjek a szakmai elemzéssel, mert a tapasztalat érdekelt, minden esetre legalább kaptam egy kis háttértudást, ami azért valljuk be jól jön.

2023. júl. 5. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!