Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kérdezget anyám, ha...

Miért kérdezget anyám, ha folyton minden álmomról lebeszél?

Figyelt kérdés
Érettségihez közeledve gyakrabban megkérdezi, hogy mit is szeretnék, mi lesz gimi után. Elkezdtem érdeklődni már én is hogy mi hogy megy és egy-két jó tervem is született. Mindig boldog voltam hogy van egy célom, aztán ha elmesélem neki, első mondata hogy "áhhh" és stb... és az összesről lebeszél. Ha nem tetszik neki minek kérdezget??

2023. júl. 4. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Mondd azt hogy nincs ötleted még. Aztán majd meglepődik ha felvesznek az egyetemre. Az ilyen szülő komplexusos, mindenben csak a rosszat látja.

Bár ezt nem álomnak, hanem ötletnek nevezném. Az álmai mellett kitart az ember.

2023. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1 kitartanék en csak annyi kifogasa van ellenük. Most nem tudom igaza lehet e vagy csak direkt szivat
2023. júl. 4. 19:28
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el milyen ötleted van. Megmondjuk mi a baja. Elmész másik városba? Ő mit szeretne szerinted? Hátráltat? Egyke vagy? Szüleid elváltak? Fiú vagy lány vagy?
2023. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mik voltak az eddigi ötletek?
2023. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Lehet, azért beszél le, mert ismer téged, hogy nem lesz elég kitartásod, szorgalmad, vagy az ötleteid meghaladják a képességeidet!
2023. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is ez volt, savanyúak voltak a szülők, mindentől elvették a kedvem... ne hagyd. Ne mondd el!!!
2023. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

50 éves nő vagyok a gyerekem 23 éves azt a karriert futja be kiválóan,amit szeretett volna.


Ehhez az is kellett,hogy kizárólag az ő tehetsége érdekeljen,mi az,amihez ért és szereti is,a kettő az egyben kell.


Nem az én érdeklődésemet tukmáltam rá,mert most egy esetlen magát kereső senki lenne, hanem ő érdekelt és gyakorlatilag az érdeklődési köröm ellentéte az övé.


Amit leírtál magadról,nekem az jön át,ahogy írod állandóan CSAK KÉRDEZGET,VAGYIS NINCS ALTERNATÍVÁJA,NEM RÁD FIGYEL,LEHET,HOGY JÓ ÖTLETED VAN,CSAK MÉG CIZELLÁLNI KELL, KICSIT VÁLTOZTATNI KÉNE RAJTA ENNYI,de csak kérdezget és utána alternatíva nélkül,különösebbb megfontolás nélküli vélemény nyilvánítás nélkül,amin esetleg elgondolkodni is lehetne elhesseget.Nekem ez jön le.


Na és ebből még az is,hogy akárhány idős is, ő sem élte ki a titkolt álmait,amik ütköznek a tiéddel,szerintem ezért beszél le.


Keress olyan embereket,azoknak a társaságát,akik viszont olyan helyeken dogoznak,amik igazán érdekelnek és ne hagyd,hogy elvegye a te kedvedet...!

2023. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Küzdj a céljaidért és ne hagyd , hogy le beszéljen róluk .

Mindenki az életének saját kovácsa .

Itt vagyok 23 évesen nemzetközi kamion sofőr vagyok . Pici korom óta imádom a nagy gépeket és mindig is kamiont akartam vezetni , nyilván szüleim mindig mondták , hogy “ jaj egy lány nem való kamionba nem , hogy még vezesse is “ mit sem törődve ezzel 21 évesen megcsináltam a jogsit rá és 2 éve kamionsofőr vagyok ami fura , hogy sokszor említik azt , hogy büszkék rám mivel azt csinálom amit mindig is akartam és tudják jól , hogy szívből csinálom amit csinálok és egyszerűen én imádom a munkámat .

2023. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#2 Ez a masik varos szerintem lehetoségtol fugg de nekem nem szamit. És nem, van testverem, fiu vagyok, szuleim nem váltak el de nagyon joban sincsenek. Hat amit ok szeretnenek az az informatika vmi infos mérnőki palya.

Megprobaltam tanulni de nagyon felejtos

2023. júl. 4. 21:56
 10/18 A kérdező kommentje:
3-asnak szantam, sorry
2023. júl. 4. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!