Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kéne zsebpénzt...

Szerintetek kéne zsebpénzt kapniuk a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Nagyon jól viselkedő, rendes két otthon szüleivel lakó tinédzserről van szó. Egyik 17 éves, másik 19. Még sosem kaptak zsebpénzt. Nincsenek nagy igényeik, nem járnak koncertekre, bulikra, fesztiválokra, nem járnak drága helyekre. Abszolút semmi rosszat nem csinálnak, nem tékozolnak. Apuka nem akar nekik zsebpénzt adni, mondván minek azt. Szerintetek kéne kapniuk azért zsebpénzt a szüleiktől?
2023. júl. 18. 14:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
22%
Ha mindig kapnak mindenre, amit szeretnének, akkor minek úgynevezett zsebpénz?
2023. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
55%

Hogy szerintünk kell e, nem számít, mert ha apuka szerint nem kell, akkor itt mindenki fejre is állhat, akkor se kapnak.


Az én gyerekem 6 éves korától 16ig kapott, akkor elkezdett diakmunkazni, azóta nincs tőlünk zsebpenze. Itt a 17 éves is mehetne, a 19 éves meg pláne

2023. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
15%
Engem érdekelne, miért lettem lepontozva. 2. voltam
2023. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%
Jó lenne ha kapnának és saját célra gyűjtögetnének példáuol, ha akarnak. Később is lehet saját céljuk.
2023. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
92%
Ezek szerint ha kapnának, se költenék el, vagy mi?
2023. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
88%

Azért az komoly 2es. Elmegy a gyerek diákmunkára, te meg azzal bünteted, hogy megvonod a zsebpénzét...

Amúgy szerintem jó dolog a zsebpénz, ha megfelelően van kommunikálva. Megtanul a gyerek bánni a pénzzel. Mondjuk 17-19 évesen már azért kicsit késő nekikezdeni pénzügyi tudatosságra nevelni, de persze jobb később, mint soha. Legyen tiszta, hogy mire van. Mondjuk ezentúl nem anyu kíséri őket zoknit venni, hanem a zsebpénzből vesznek maguknak amilyen tetszik. Ha meg elverik hülyeségre, akkor nem lesz új zoknijuk. Nyilván az összeg is attól függ, hogy miket kell nekik fizetni belőle. Ha ruhát, tisztálkodó szereket is maguknak kell venni akkor nyilván jóval több kell, mintha csak arra van, hogy 1-2x beüljenek a haverokkal a mekibe.

2023. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
11%
Ennyi idősen már minek? Menjenek el diákmunkázni.
2023. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
17%
Ennyi idősen dolgozni menjenek.
2023. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
21%

"Azért az komoly 2es. Elmegy a gyerek diákmunkára, te meg azzal bünteted, hogy megvonod a zsebpénzét..."


Hja, büntetem. Volt x összegű zsebpénze, ahelyett diakmunkaval keresett mondjuk 5x-et. A diakmunkaja keresetét arra költi, amire akarja, a fix költségeit mi álljuk. Persze nyilván úgy lenne jó szerinted, ha továbbra is kapná az x zsebpénzt, ellenben fizethetné magának az összes fix kiadását, ami mondjuk kétszer, háromszor annyi. Ugye, így jónak tartanad?

2023. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
63%
Az egyik felnőtt, a másik majdnem az, nem adnék nekik zsebpénzt, azt kisebb iskolás kortól szoktak.
2023. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!