Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két fiunk van,az egyik 19 a...

Két fiunk van,az egyik 19 a másik 15éves.A 19 éves fiam már dolgozik.Róla tudjuk ,hogy cigizik.Valamelyik nap viszont azt láttam hogy a kisebbik fiamnak ad a cigijéből.Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 15:52
1 2 3 4
 1/31 Szervizmérnök úr ***** válasza:
28%
Papa mama büdös bagóról azonnal leszokik.
2023. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. Ez már az a kor, hogy nem tudsz hatni rá. 15 évesen ha akar, akkor is dohányozni fog, ha tiltod, ha vered, ha nem adsz neki pénzt és bezárod a szobájába.

A saját hibáit neki kell elkövetnie.

2023. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
97%
Nézd, remélem nem baj, ha tegeződünk, nagyjából egykorúak lehetünk. Beszélgess el a fiatalabbik fiaddal, hogy miért gyújtott rá, rendszeresen dohányzik-e? Legyél türelmes és megértő vele, ugyanis ha eltiltod tőle, vagy vádolni kezded, azzal pont az ellentettjét éred el annak, mint amit szeretnél. Ti egyébként dohányoztok a pároddal?
2023. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

Majmolja a nagyobbikat, kipróbálja mert kíváncsi,... de a világban már egyre jobban lenézik, kiközösítik aki dohányzik, így aztán a nagyobbik is el fogja hagyni idővel.

És mit tegyél?

Semmit!

Azt se mondd el, hogy láttad, mert akkor "intézkedned" kell és abból nem fogsz kijönni eredményesen.

2023. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem,mi nem dohányzunk .egyszerűen nem tudom mit tegyünk.A nagyobbiknak annak idején tiltottuk ,meg papoltunk neki,sokat veszekedtünk de mégsem hatott ezért kérdeztem hogy mit lehet tenni.Arra is gondoltam hogy beszélek a nagyobbik fejével,hogy legalább ő ne adjon neki cigit vagy ne szívjon vele közösen.
2023. júl. 23. 16:19
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
Tök mindegy. Semmit sem tehetsz.
2023. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
95%
Hiába kéred a nagyobbikat, hogy ne adjon az öccsének, hidd el, hogy a kisebbik is bárhonnan tud szerezni. Nem tudsz ezzel mit csinálni, mondom, beszélgess vele, de sajnos ez nem a te döntésed. Ha normálisan megbeszéled vele, hogy félted és neki akarsz jót, de az ő döntése, akkor többet érsz el, mintha eltiltod tőle.
2023. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
23%
Legalább jószívű a nagyobbik.
2023. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez nem jó ötlet. Ha a nagyobbik nem ad neki, mert ez nem jó", akkor majd megszerzi máshonnan. Semmi nem hiteltelenebb annál, amikor valaki bort iszik, de vizet prédikál.

Vagy abbahagyja vagy nem.

Én annó kipróbáltam, többször is. Rá is akartam szokni, de annyira nem ment hogy inkább hanyagoltam.

Ez az a dolog ami ellen nem nagyon lehet mit tenni.

2023. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
41%

A ciginek semmi értelme, olyan pénzkidobás mint egy ház, viszont 2 sörből hamar 4-5 lesz, a maiaknál.

31 vagyok, 12 éves lehetett amikor haverokkal gyújtottunk rá először a kedvenc erdős helyünkön, nem volt meggyőző számomra, és szerintem a többiek is szarnak tartották. Még 18-20 éves korunk körül sem cigizett egyikőnk sem.


Az alhokol több embert "megfog" mivel feledteti az időt egy pillanatra.

2023. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!