Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim teljesen ki vannak...

Szüleim teljesen ki vannak akadva, mert 170 ezer forintért dolgozom. Normális ez?

Figyelt kérdés

Több mint fél évig itthon voltam, képtelen voltam emberek közé menni mert mindig rosszul lettem (pánikrohamok). Előtte kereskedelemben es gyárakban dolgoztam 11 évig, aminek ez a betegség lett az eredménye. Soha többet nem fogok stresszes bolti, vagy darabszám teljesítős 3 műszakos rabszolga munkát vállalni. Jelenleg egy iskolában takarítok délutánonként, nem kell kapkodni, nincsenek emberek, nincs felelősség, és láthatóan jobban is vagyok, de sajnos a fizetés csak ennyi (heti 40 órás àllàs).

Mikor ezt megtudták szüleim hatalmas balhét csaptak, hogy ezt miért csinálom, elment az eszem, mire fogom így vinni az életben, menjek vissza valamelyik "jól fizető" áruhàzba dolgozni. A betegségemről tudnak, de az elmúlt fél évben is csak hisztinek, beképzelt rosszulléteknek tartották, azt hitték csak nem akarok dolgozni.

Most ott tartunk hogy minden találkozáskor ez a téma, másról nem lehet velük beszélgetni, és erőltetve mutogatják nekem az álláshirdetéseket, persze olyan munkákról mint amiket eddig végeztem. Eddig heti 2-szer találkoztunk, de már nagyon ott tartok, hogyha így megy tovább akkor egy ideig szüneteltetem velük a kapcsolatot. Nem az zavar hogy keveslik a pénzt, hiszen én is így vagyok vele, és amint lesz jobban fizető de nyugis munkakör, váltani fogok... hanem hogy a rosszulléteimet hisztinek bélyegzik, és csak erőltetik hogy menjek vissza az eddigi munkahelyeimre.


2023. júl. 28. 18:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha akarsz emellé tudsz vállalni mást is. Sok helyen éjjel és hajnalban takarítanak, máris több a pénz. Vagy családokhoz, hozzánk pl pont délelőtt szokott jönni heti 1x egy hölgy, aki segít.

De: ha te így eltudod magad tartani, nem tőlük kérsz akkor még azt sem muszáj, hogy pluszt vállalj, ha jelenleg ez így neked jó. Nem mindenkinek való a lereskedelem sem 🤷🏼‍♀️ ahogy egyik szakma sem.

2023. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%
Aztán ne menj hozzájuk könyörögni, ha nem jössz ki hó végén
2023. júl. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
14%
Ha szereted csinálni az szép és jó, de ezzel a pénzzel éhen fogsz dögleni egyedül. Egyeskének igaza van. Egyelőre örülj hogy van munkád, de keress jobbat, ez még a minimálbért sem éri el, ami egyenesen szégyen. Be vagy jelentve egyáltalán?
2023. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%
Egy rokonom 10 évet húzott le közmunkán, "kiemelt bérezéssel" (mert kvázi brigádvezető volt) ~83ezer forintért, és még irígyei is voltak, hogy ő nem az 56ezret kapta, mint a közmunkások. Ahhoz képest a 170 álomfizetés.
2023. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
Miért jön mindenki ezzel a baromsággal, hogy vállaljon pluszmunkát? Most komolyan ez a normális? Nem az, hogy az embernek egy munkahelye legyen, és az ott kapott fizetésből kényelmesen megéljen, és akkor menjen pluszmunkát vállalni, ha még több pénzre van szüksége?
2023. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg érdekel, hogy élsz meg ebből? Lakhatás, élelem? Saját lakás vagy szüleiddel, esetleg albérlet? Kivel laksz?
2023. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Férjemmel élek, saját lakásban.
2023. júl. 28. 22:51
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A semminél több a 170 is.
2023. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
19%
Nettó 170 ezer fizetésed vagy bruttó?napi 8 Uhr heti 5 napban?
2023. júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Mindegy hogy hogyan 170 ezer hány órában ha neki jó és kijönnek belőle.
2023. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!