Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más sem tud, segítéséget...

Más sem tud, segítéséget kérni a szüleitől?

Figyelt kérdés

Leginkább az apámtól.


Ha van valamilyen párkapcsolati gondom, és tanácsot kérek, mindig csak annyi a válasz rá, hogy ez nem az én dolgom, nem mondok rá semmit. És ezzel le is vagyok rázva. És ott maradok a problémával nyomasztva


De ha vele van valamilyen nézeteltérés, akkor már egyből ki tudja nyitni a száját, és leüvölteni. Olyankor midnig megy a "kommunikáció", mikor leb.szni kell.



2023. júl. 31. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Ne emészd magad, vannak ilyen szülők. Nem mindenkire lehet számítani. Nem tudom mi a gond, nekem még kicsik a gyerekeim,de ha szeretnél beszélgetni róla szívesen meghalgatlak.

Üdv: Bea

2023. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Hát mondjuk párkapcsolati problémát nem az apámmal jutna eszembe megbeszelni, hanem a barátaimmal.


Az meg evidens, hogy ha vele va n nézeteltérés, akkor azt veled beszéli meg, itt mondjuka leuvoltes nem kellene

2023. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Voltak barátaim,de sajnos már csak múlt időben. Vagy hátba szúrtak, vagy elfordultak tőlem. Szóval, már csak a szülők maradtak akikhez tudnék fordulni
2023. júl. 31. 13:07
 4/12 A kérdező kommentje:
24N
2023. júl. 31. 13:07
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
De az ezért még van, hogy a szülőd és te nem egy generáció vagytok, így párkapcsolatban elég nehezen fog ő jó tanácsot adni? Pláne ha te nő vagy, ő meg férfi....
2023. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Hát nálunk mindig olyan volt, mintha idegenekkel laknék. Amíg ovis voltam, az egyetlen kérdésük az volt, hogy mi volt a kaja, sulis koromban meg hogy kaptam-e jegyet és ennyi. Amikor bántottak az iskolában, anyám egy rezignált "micsináljakveled"-el intézte el és nézte tovább a tévét. Semmit sem tudnak rólam, nemhogy magánéleti dolgokkal lehetne fordulni hozzájuk. Sajnos van ilyen, én igazából megszoktam és a nagyon kevés de megbízható barátaimtól kérek tanácsot.
2023. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Erre valók a haverok. Ők a kortársaid, sokkal jobban átlátják a szitut, mint apukád, aki teljesen más világban volt fiatal. Nem is tudna neked használható tanácsot adni, ha akarna sem.
2023. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Kései gyerek vagyok, ráadásul több testvérem is van, túlzás nélkül kijelenthetem, hogy nem igazán érdekelte őket sosem, hogy mi a helyzet velem. Érdekes, amióta egyetemista vagyok és ca. 300 km-rel odébb költöztem, egyből érdekes lettem. :))
2023. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlenül igaz ez a más korosztály dolog.


Sok esetben idősebb, középkorú emberek is pont ugyanúgy élnek és átélnek dolgokat mint a fiatalabbak. Ráadásul azért itt egy felnőtt-felnőtt viszonyról beszélünk.


Szerintem valahol pont ez adja a magyar családok elcseszettségét. Alapvetően természetesnek van véve, hogy a gyerek már csak ne is kérdezzem, mert kérdezzen az anyjától, vagy beszéljen a barátaival, leszarom hogy oldja meg, csak engem hagyjon már vele.

2023. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nekem is hasonló volt mint #6-nak. Mintha idegenekkel élnék. A szart azt kaptam a pofámba, de az alap kérdéseken felül semmiben nem tudtak és nem is akartak tanácsot adni.


Aztán így 35 évesen a mai napig furcsa amikor valaki megkérdezi, hogy vagyok, mi van velem, stb.

2023. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!