Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18. évében levő lányommal itt...

18. évében levő lányommal itt van valaki aki tanácsot tudna adni szülői kérdésemre, gondra?

Figyelt kérdés
17 éves gyermek-lányommal sok probléma van, 8 éve elváltam ,egyedül neveltem/nevelem. A jelenlei helyzet kialakulása ellen bár mindent mégis megtettem kialakult és rosszabbodik minden. Együttvannak párjával 4 éve közös babájuk született most nagyon örülök is,viszont a problémám az,hogy nem mennek dolgozni,a lányom párja dolgozik de 1-3 hónap és felmond.Évek óta nálunk lakik és mindig csak ígérgetnek majd beleszállnak a rezsibe de nem .Egyedül tartom a lakást, önkormányzati bérlakás,és őket és a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen pénzügyileg. Gyámként szerepelek (a kora miatt), szeptemberben betölti a 18-ik évét. Ismét felmondott a barátja,eddig az évek során egyszer fizettek bele a rezsibe. Kaját rezsit gyógyszereket ilyenek én veszem. Rákérdezek miért nem hajlandó dolgozni a fiú, brutális káoszt csinál a leányom, kurv.nak nevez , háborút csinál és veszekedés van. Nem érti ,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának,minimum. Tudni szeretném hova menjek,milyen szakember tudna segíteni? Bármilyen szóbeli tanácsot szívesen veszek. Az előző férjem semmit sem segít, új családja van. Lányom terhessége okán otthagyta az iskolát is és nincs családi pótlék meg gyerektartás. Valaki kérem,aki tud,minden útmutatást szívesen veszek! Az idegösszeomlásnál állok nem elég az egyetlen keresetem, adósságaim lettek, volt 2 munkahelyen dolgoztam az lett a vége hogy a mentő vitt el. Azóta küzdök 6 éve egy fatális betegséggel és akkoriban autoimmune betegséggel diagnosztizáltak nálam, hetekig kórházban feküdtem. Számlákat senki nem fizette akkor elkezdődött az eladósodásom!. A betegség legyengít, örülök ha 1 helyre tudok menni dolgozni. Mitévő legyek? Mihez kezdjek most???

2023. júl. 31. 20:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
A lányod szeptemberben betölti a 18-at és kiteszed őket szépen. Ha gyereket tudtak csinálni, akkor egyedül élni is tudnak. Sajnállak, hogy ilyen hulladék gyereked van, és még nagyobb hulladék párja.
2023. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

A lányod párjának már most sincs ott semmi keresnivalója. Be van jelentve hozzád?


Ha nincs, akkor illegális lakásfoglalóként rakasd ki. Nyilván a lányodnak fog tetszeni ez a lépés, és a viszonyotok végleg tönkremegy, de őszintén: szerintem erre már most is ihatod a hideg vizet.


Ha a lányod akar, menjen vele gyerekestül.

2023. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
Na most nagyon nyersen fogok fogalmazni, de a lányodékat már rég elküldtem volna otthonról. 17 éves és már gyereke van? Abba nem gondolt bele, hogy mégis miből neveli fel? Vagy mit hitt, hogy elfogod tartani az egész családot? Ha meg ennyi esze volt, akkor menjen el a párjával vagy akárkivel, dolgozzanak és éljenek hogy akarnak. Nem vagy rabszolga!!! Nem fogod ezt bírni! Vagy ebbe bele akarsz halni? Mert ahogy elmondtad milyen beteg vagy jó úton haladsz! A lányod élje az életét! Na meg az, hogy elhord minden penzehes k-nak??? Ott kellett volna kirakni, drasztikus megoldás nélkül nem fog történni semmi. Ha a sültgalambot várod akkor ez lesz a végzeted.
2023. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

A lányod párjának már most sincs ott semmi keresnivalója. Be van jelentve hozzád?


Ha nincs, akkor illegális lakásfoglalóként rakasd ki. Nyilván a lányodnak fog tetszeni ez a lépés, és a viszonyotok végleg tönkremegy, de őszintén: szerintem erre már most is ihatod a hideg vizet.


Ha a lányod akar, menjen vele gyerekestül.

2023. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan azt akartam írni, amit az első. Amint betölti a 18-t, ki kell pakolni a bagázst.


Addig sem kell venni nekik semmit, se kaját, se gyógyszert, se semmit.


Nagyon nehéz lesz és még inkább megterhelő :(.

2023. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%
Úgy raknám ki az ilyet, mint a macskát szarni. Ahhoz volt esze, hogy bekapja a legyet, meg otthagyja az iskolát, de a munka az már büdös neki! Meg még a szintén lumpen barátját is odaszoktatta hozzátok... A helyedben örökbeadattam volna a gyereket, a lányodat pedig visszaültettem volna az iskolapadba, a kedves barátjától pedig eltiltottam volna, az biztos. Amint elmúlik 18 éves a leányzó, dobd ki az utcára a gyerekével meg a palijával együtt, hidd el, rögtön találnak munkát!
2023. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy en ide bevonnam a csaladsegitoket. Nem tudnak gondoskodni a sajat gyerekukrol, nyilvan magukrol se.

Talan ha a kormukre lenne nezve, vedelembe vennek a gyereket elso korben, akkor az mar egy olyan kenyszerhelyzet lenne, ami hatasara egyszeruen muszaj elmenniuk dolgozni, kulonben elveszik a gyereket.

Bar naiv vagyok, ha azt gondolom, hogy ilyen link alakoknak fontos a gyerekuk, igaz? :(

2023. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%
Kegyetlenül hangzik de a legjobb ha kirakod őket mert amilyen pofátlanok meg hülyék talán ebből tanulnak és összeszedik magukat
2023. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Menj a gyámügyre és mondd el a helyzetedet. Szeptemberben, amikor nagykorú lesz a lányod, gondolom, a gyámságot megszüntetik.
2023. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%
Kurv.nak nevez. Hálátlan véglény mind a kettő. Betölti a 18-at, te kirakod őket, zárat cserélsz. Majd a te egészséged fog rámenni teljesen. Ne hagyd. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de úgy gondolják, hogy bármit megtehetnek, mert te úgyse lépsz. Meg az anyja vagy, nem fogod kirakni...szerintem közölheted velük. Lesz ám meglepődöttség.
2023. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!