Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás ez, hogy anyám...

Nem túlzás ez, hogy anyám rengeteg fotóalbumot csinál rólam és a tesómról?

Figyelt kérdés
Testvérem még óvodás, de már így is több száz kép van róla albumban. Nem elég, hogy digitálisan legyen, elő kell hívni. Rólam több mint ezer fénykép van születésem óta. Névnap, születésnap, karácsony. Nem felesleges pénzkidobás?
2023. aug. 2. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj... más meg 20 millióért vesz autót, pedig 200 ezerért is kapna, sőt, az országbérlet megvan havonta 20-ból. Sőt, vannak, akik fél milláért vesznek párévente telefont. Soroljam még? Vannak, akik azért, hogy a Balatonparton egyet részegen tomboljanak, képesek szintén százezreket kiadni. Az élvezeti cikkekről nem is beszélve. Mindenkinek van olyasmi, amire többet áldoz, mint az átlag, vagy mint amennyi feltétlenül szükséges lenne. Ez van. Emberek vagyunk, nem mechanikus robotok.
2023. aug. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én magam is fotós vagyok, ráadásul analóg fotós. Ez az a hobbi, amit ha racionálisan nézünk, egyáltalán nem éri meg. Nem elég, hogy a film drága, még az előhívásra is fizetni kell. Ettől függetlenül van ennek egy olyan bája, ami miatt még így is megéri ezzel foglalkozni.

Lehet, most túlzásnak tűnik a több ezer kép (talán tényleg az is), de majd egyszer, sok-sok év múlva szerintem nagyon jó érzés lesz elővenni ezeket a képeket, és visszanézni őket.

Anyukád számára ez nem felesleges pénzkidobás, hiszen ő ezzel megörökíti a gyerekei életének különböző pontjait, és számára ez felbecsülhetetlen kincs érzelmi szempontból.

2023. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Öcsém szereti nézegetni a babakori albumjait
2023. aug. 2. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, az hogy kinek mi a pénzkidobás, az nagyon szubjektív. Én pl. golf bérletre sajnálnám a pénzt kiadni, másnak meg az a szenvedélye. Amíg anyukád a számlákat rendesen fizeti és van étel az asztalon - tehát a fénykép-szenvedélye nem megy más rovására - addig végül is miért ne halmozhatná a fényképeket? Főleg ha diszkréten kezeli, úgy hogy az számotokra ne legyen kényelmetlen.
2023. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy vesszük, a cigaretta, az alkohol, de még egy ebéd a McDonald's-ban, vagy egy menetjegy a vonatra is felesleges pénzkidobás. De ahogy az 1-es is írta, emberekből vagyunk, legalább ennyi "pénzkidobása" legyen az egyszerű embernek.
2023. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
De.
2023. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Sok szülő ilyen, legalább nem netre pakolja ki mind.
2023. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neten 2 darabot tett ki rólunk összesen, de előtte megkérdezte tőlünk, hogy megengedjük-e
2023. aug. 2. 20:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam első fél évéről TÖBB mint 300 képet hívattam elő. Nekem ő egy hatalmas Isteni ajándék, egy igazi csoda, azt hittem sosem lesz gyerekem. Nekem mindig ez volt a vágyam, ebből a szempontból örülök hogy most élünk, mert mindent megörökíthetek. És ha egyszer kirepül nézegethetem a régi fotókat, élményeket. Ha lesz újra gyerekem, őt is megörökítem majd ugyanígy. :)
2023. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!