Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha édesanyám...

Mit tegyek, ha édesanyám képtelen elfogadni, hogy külföldre szeretnék költözni, és kicsit úgy érzem hogy direkt hátráltat is ebben?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta ez a legnagyobb vágyam, és életcélom, sosem merült fel bennem egy percre sem hogy Magyarországon maradjak, tehát nem új/váratlan dolog. Akárhányszor előjön a téma, megkapom hogy egyedül lesznek hagyva, amit természetesen nem szeretnék, akkor lennék a legboldogabb ha elérnék egy olyan anyagi szintet, hogy jöjjenek utánam. Nem csak a pénzről van szó, egyszerűen nem szeretek Magyarországon lenni, nem tudok boldog lenni itt, mondhatnám “csak vagyok”, de pénzben is szeretném támogatni a szüleim, ezt viszont itt nem látom reálisnak.

Mindig azt hallgatom, hogy öregkorukra mi lesz, de nem szeretnék 22 évesen azzal foglalkozni, hogy mi lesz annyi év múlva amennyit eddig megéltem, nem szeretném a szüleim életét élni, először a sajátomat. A legnagyobb vágyaimról le is mondtam már, sokkal messzebb mennék, de csak Ausztria az új célpont, ami 2,5 óra utazás, de azt is úgy kezeli, mintha a világ másik fele lenne, pedig Magyarországon belül is lehet ennyit utazni, sőt! Ez egy kompromisszum, de ez sem megfelelő valamiért. Nem jutunk dűlőre, kicsit érzelmi zsarolásnak is érzem az egészet. Ilyeneket nem hallok másoktól, akik elköltöztek, sőt, támogatják a szülők a gyerekeket ebben, és büszkék, hogy külföldön is megállják a helyüket. Hogy kezeljem ezt, mit csináljunk? Nincs tervem 20 évre előre, de ha ott leszünk, biztosan lesz valahogy. Először szeretném a saját életemet élni, előttem az élet. Mivel nyugtathatnám édesanyám? Hogy értessem meg, hogy én itt sosem leszek boldog és ez a legnagyobb életcélom, amiben nem szeretném hogy gátoljon? Sosem bocsátanám meg magamnak, ha maradnék.



2023. aug. 3. 16:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Menj
2023. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Semmivel sem tudnád megnyugtatni, fél az ismeretlentől, félt Téged, mintha még mindig 3 éves lennél. Ha ketten laktok, akkor az egyedülléttől, ha apukáddal is, akkor ők maradnak "egyedül", ha tesóid is otthon laknak, akkor majd ők is mennének. Soroljam még? Felesleges időpocsékolás a meggyőzés, én beláttam. Pedig én egyszerűbb dolgot szerettem volna.

80 kg-ról szerettem volna fogyni az ideális 62-65-re, most vagyok 73 kg, kb. 10 hónap alatt. 30 perc napi torna, nasi, cukros üdítő nem, max. 1 süti, de borzasztó finomakat vonok meg magamtól anyám szerint... továbbá vészesen sovány vagyok, ne fogyjak már tovább.

Ezekre én már csak "jó" -t mondok, már nem magyarázok, hogy miért kell(ene) fogyni.

Szóval, nem jó helyzet, ha megvan a végleges hely, munka, mutasd meg, mondd el, de ne haraggal, sértődéssel, ha nem tetszik anyukádnak. Nekem is rosszul esett, hogy 75-nél is már kezdek sovány lenni...


Azt szerintem ne mondd, hogy itt sosem, mert nem tudhatod. Azt sem, hogy tuti, külföldön csak jó lehet.

Én is nagyon vágytam egy városba, aztán amikor odakerültem, nem tudtam vele mit kezdeni.

Szóval, indulj amikor tudsz, lelkesedj továbbra is, jó lesz. A szüleidet meg bízd magukra!

2023. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%
Hát figyelj, mond meg neki hogy megvan az anyanyelvi szintű nyelvismeret, pár százezer/1 millió kezdőtőke, piacképes végzettség, így csak jobb lehet neked mint itt.
2023. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
A szüleid szimplán önzők. Az ember nem azért vállal gyereket, hogy legyen, aki gondoskodik róla (bár tudom, az öregek szoktak ezzel beleállni pl. a gyereket nem vállalókba), szóval ez a "mi lesz velük?" kérdésre a választ találják ki ők. Normális szülő azt akarja, hogy a gyereke boldogan éljen, ebbe beletartozik az is, hogy ott éljen, ahol szeretne.
2023. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha jó országot választasz és szorgalmas vagy egészen biztos, hogy sokkal többre viheted mint ebben a nem is mondom micsodában! Szóval hajrá! És ha a szüleid akarnak utánad mehetnek pár év múlva ha megteremtetted kint az egzisztenciád.
2023. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

2: Apukámmal élnek, testvérem nem szeretne külföldre költözni, ő anyukám szavaival élve “családcentrikusabb”. Attól is félek, hogy nem jönnek be a számításaim, és jön a “na látod”. Sajnálom, hogy így reagált anyukád, de én nem szeretnék haragba lenni vele soha.

4: Lehet hogy önzőség a részéről, de én vagyok önzőnek titulálva, talán mindketten azok vagyunk?


Család terápia segíthet ezen? Vagy mas megoldás, ami nem kerül olyan sokba..

2023. aug. 3. 17:56
 7/25 A kérdező kommentje:
5: Ha nem lennék hátráltatva minden alkalommal, amikor ez előkerül, talán könnyebben elérném.
2023. aug. 3. 17:58
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Akkor nem jönnek be a számításaid ha nulla nyelvtudásod és semmi hasznoshoz nem értesz egy kicsit sem. Máskülönben meg tutira menni fog! Kint sokkal több kapu nyílik meg egy normálisan dolgozni akaró ember előtt mint itthon. Ezen ne parázz!
2023. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
19%

"A szüleid szimplán önzők"


Vagy ismerik a gyereküket. Az én ismerősi körömben ahol a szülők aggódtak, minden gyerek hazakullogott nagyon hamar, többet buktak az egészen, mint amit nyertek.

2023. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

9: lehet féltés is van a dologban, de én nagyobb indoknak gondolom, a gondoskodástól való félelmet. Szeretnék előbb Erasmusra menni, hogy meglássam milen egyedül külföldön, lehet nem jön be/össze a végén, de oda se voltam engedve, amikor az alapszak alatt akartam. Most mesterszakon szeretnék menni (újra).

8: Tanulom folyamatosan a németet, végzettség és alaptőke is van (évek óta csak erre spórolok). Az más kérdés, hogy a magyar diplomával pincér, vagy a munkakörömben dolgozó lehetek-e…

2023. aug. 3. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!