Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ha egy szülő...

Normális az ha egy szülő intézettel fenyegeti a gyerekét?

Figyelt kérdés

Tegyük fel ilyen miatt: Hogy nem csinál házit,visszabeszél ilyenek..

Nálam volt ilyen anno, hogy felbéreltek egy embert nem tudom kit, aki a gyámügy nevében hívott párszor mikor néha ilyen volt, és folyton azt mondta hogy kijönnek és elvisznek. Volt amikor ordított a telefonba és úgy fenyegetőzött. Később kiderült hogy kamu,de én megijedtem nagyon. Lehetséges hogy felnőtt koromra ezért lettem ennyire önbizalom hiányos és szorongós?


2023. aug. 3. 22:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

A fenyegetés nem normális dolog.


Biztosan van köze a szorongásodnak ahhoz, hogy az esszenciális stabilitásoddal voltál félelemben tartva ki tudja meddig, amikor sérülékeny, gyermeki elme voltál, igen.

2023. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
79%

Engem is ezzel fenyegetett anyám évekig, és olyan apróságokért, hogy pl mikor mondta, hogy mosogassak el, azt mondtam, mindjárt és nem ugrottam azonnal.

Ennek az lett az eredménye, hogy felnőtt koromban hiába teremtettem meg magamnak stabil egzisztenciát, rettegtem, hogy minden kicsúszik alólam, mindent elveszítek és pl. utcára kerülök. Ezek elég irreális félelmek voltak tekintve a megtakarításomat és a baráti, családi hálómat, de terápián később kiderült, hogy ez bizony emiatt a fenyegetés miatt lehet. Jó kis traumát csinált vele nekem anyám egy életre.

2023. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
90%
Engem nagyon kicsi koromtól fenyegettek, hogy beadnak az "árvaházba". Ilyenkor vittek ki a kocsihoz és becsatoltak, hogy indulunk és nem hoznak vissza. Persze ettől jobban sírtam, ezért bevittek és ruhástól addig engedték rám a hideg vizet amíg nem sírtam. Persze a hideg víztől is sírtam. Ezektől a mai napig rosszat álmodok és annyit értek el vele, hogy egyáltalán nem kötődöm hozzájuk, egy kicsit sem.
2023. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
16%
23as, de viselkedni megtanultál? Gondolom oka volt annak hogy ezt csinálták, mondjuk üvöltöttél meg rossz voltál.
2023. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
100%
Igen. Üvöltöttem mert pl elestem. Viselkedni úgy megtanultam, hogy egyáltalán nem tudok kiállni magamért. Ha meg kell szólalnom az igazamért elkezdek fulladni.
2023. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!