Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó nevelési stratégia a...

Jó nevelési stratégia a gyerekkel szemben, hogyha a szülő érezteti vele, hogy ő elsősorban emberi lény, utána házastárs, és csak utána szülő?

Figyelt kérdés
2023. aug. 10. 11:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
NEM
2023. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2023. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem muszáj azonnal reagálnia arra amit mondasz, mert ő is elsősorban emberi lény, és csak harmadsorban a gyereked, akkor esetleg lehet...

De maguk a szülők nem szokták ezt szeretni.

2023. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha ezekkela státuszokkalkell operálni, akkor a gyereknek így lenne jó:

1. szülő

2. emberi lény

3 házastárs

de ha jó kapcsolatot akarsz vele, a legfontosabb, hogy

1 SZERESD

2 kezeld partnerként, tiszteletreméltó emberi lényként

2023. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam mondani a gyerekeimnek, hogy én is ember vagyok, de nálunk ez úgy megy, hogy szólnak valamiért és ha nem érek rá, megvárják míg tudok menni vagy megoldják maguk a problémát...de ez visszafelé is igaz. Én is kopogok az ő becsukott szobaajtójukon, ha épp nem érnek rá, akkor megvárom, míg befejezik a dolgukat stb. Bár ők már nem annyira kicsik. Ebből sosincs hiszti vagy veszekedés nálunk jóideje szerencsére. :)
2023. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen sorrend. Egyszerre vagyok ember, házastárs és szülő. Ezek nem szétvalasztható dolgok. Csak ugy tudok jó szülő lenni, hogy ápolom a kapcsolatomat a ferjemmel és az ép elmémet megőrzöm.
2023. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem értem, mit akar a Kérdező pontosan? Mi az, hogy elsősorban ember, másodsorban házastárs, és csak utána szülő? Tudsz valami gyakorlati példát írni? A "nem szorítom magam háttérbe a gyerek kedvéért" nem ér, konkrét példát.
2023. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
És aki egyedülálló szülő? ott szó sincs házastársról.De jó szülő attól még simán lehet.
2023. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Emberi lény

2. Szülő és házastárs

De éreztetni ezt nem kell senkivel sem. Inkább a nagyobb/felnőtt gyerekeknek kéne tiszteletben tartani, hogy a szülők is emberek, nem valami robotok vagy az ő szolgáik.

2023. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%
Igen, jó. Vannak nagy koppanások, amikor a gyerek felcseperedve egyszer csak rájön, hogy a szülője pont ugyanolyan ember, mint ő, nem pedig valamiféle istenség.
2023. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!