Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim már nincsenek...

Ha a szüleim már nincsenek együtt, de sose voltak házasok, mihez mennyi joga van apámnak?

Figyelt kérdés

Apám vezetéknevét kaptam. Anyuval élek. Apámmal jobb a kapcsolatom.

Amit alapból anyunak kéne aláírnia, azt apu is aláírhatja?

16 éves vagyok. Babát várok. Apám támogat ebben, anyám nem tud még róla.



2023. aug. 16. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Volt hivatalos gyermekelhelyezési per? Annak mi volt az ítélete?
2023. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
1%

Nem. Mivel anyud nevén vagy, apukádnak jogilag semmi köze hozzád, nem tett ezek szerint apasági nyilatkozatot annak idején, mikor születtél (különben a nevén lennél).

Ne halogasd sokáig, avasd be édesanyádat, mert minél tovább húzod, annál rosszabb lesz.

Ez nem egy rossz jegy, hanem az életed, a jövőd.

2023. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Bocsánat, javítom magam, félreolvastam.

Apud nevét viseled, akkor attól függ, volt-e gyermekelhelyezés, mikor szétmentek.

2023. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
#2 Az apja nevén van. Ezzel együtt nem tudom, ilyenkor, hogy nem élnek együtt, meg házasok sem voltak, mit mond a jog...
2023. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
A házasságnak hez semmi köze. Ha nincs bírósági határozat arról, hogy apukáé a kizárólagos felügyelet, akkor mindkettőjük beleegyezése szükséges az abortuszhoz.
2023. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha az apja nevét viseli, akkor az apa anno elismerte az apaságot.

16 évesen a Kérdező választ, hogy melyik szülőjével akar élni és ennek köze nincs ahhoz, hogy házasok voltak e a szülők vagy sem.


Kérdező!

Lehet, hogy apád aláírása is elegendő lesz, de ha nem, akkor

apukáddal besétáltok a helyileg illetékes gyámhatósághoz, ott előadjátok a gondot és ők fogják engedélyezni anyád helyett.


Csak nagyon kapkodjátok magatokat, mert állítólag eléggé húzzák az ügyeket az egészségügyben és nehogy kicsússz az időből!

2023. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
Mikor volt az utolsó menstruációd első napja?
2023. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szeretném megtartani a babát! A barátomnál lakom már 1 éve.

Nem volt gyermekelhelyezés.

A barátom 18 éves. Szeretnénk, hogy a terhesség alatt aláírhassa az apaságit. De úgy tudjuk, hogy az én részemről szülőnek is alá kell írnia az apaságit, mert még csak 16 éves vagyok. Azt nem tudom, hogy elég e, ha csak az én apám írja alá.

2023. aug. 16. 22:21
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem volt gyermekelhelyezés anno, azaz nem anyud a törvényes képviselőd, hanem "csak úgy" megállapodtak egymás között, hogy nála maradsz, akkor a felügyeleti joguk azonos, azaz apukád is aláírhat bármit.

Ellenben azt nem tudom, hogy ilyen esetben elég-e az egyik szülőd aláírása.

2023. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
Ezt én nem nagyon értem! Mért kéne a terhességhez szülői engedély? Nem kötelezhetnek abortuszra! Az abortuszhoz való hozzájáruláshoz kell a szülő. De ha te terhes vagy, és szépen megvárod a 18 hetet, mielőtt bejelentenéd, akkor már el se vehetik tőled azt a gyereket. Hány éves a barátod? Mennyit keres?
2023. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!