Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekekért férjem támogatásár...

Gyerekekért férjem támogatására szükségem van lelkileg, háztartás, semmit nem csinál. Veletek is ilyen a párotok?

Figyelt kérdés
Férjem munkában én itt 2 kisgyermekeimmel. Hajnali kelés csendes apuka ne legyen fáradt. Mindent mindennap én rendezek; főzés, takaítás, mosás ruhákat, mosogatás, mosógépbe bepakolás/kipakolás emellett ügyelek a gyerekek igényeinek a maximális ellátásaikra. Kosár, hegedű, röplabda klubbokba meg edzésekre plusz oviba, iskola, kirándulni, játszótér, mindenhova én. Apa meg olyan mint a harmadik gyermek. Illemhelyiség gusztustalanul otthagyva, én húzom le! Háromhetente imádkoznom kell hogy a kukát intézze mert nem bírom fizikailag! De én ugrok az ágyból ki hajnalban kivonszolni. Ha kérem étkezés után segítsen elpakolni, fáradt. Mindenre ez: "Én férfi vagyok, a pénzt én hozom! Az otthon a te dolgod." A hétvégén délig alszik, mi meg csendben mászkálunk ne ébresszük. Mivel még picikék a ezért ha impulzívak akkor elviszem őket pl. játszótérre. Apuka kelés után egy órát a meccset nézi és felmegy megint a hálószobába meditálni. Napi 2-3-szor meditál. Olyan mintha nem is a családunk tagja hanem egy kívülálló személy. Szólni inkább nem, mert jön veszekszik hogy ő semmit nem fog csinálni aztán mert minden héten dolgozik. A gyerekek ha veszekszünk stresszelnek. Inkább semmiért nem szólok. Így mi lesz velünk, velem, a heti 7 nap 24 órás készenlétet meddig lehet idegileg bírni?
2023. aug. 19. 22:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%

Gyerekek előtt is önálló volt és gyerekek után is...nem lett a kényelemre szoktatva.


Van három 10 éven aluli gyerek, én is dolgozok és munka után nekem is jól esne pihenni,pont úgy ahogy neki is,de nagyon sok feladat nem kedv kérdése. Mindenből kiveszi a részét pont úgy ahogy én...háztartás,gyerekek stb női és férfi feladatok sincsenek,pl ő is neki áll főzni,úgy ahogy én is fát hasogatni

2023. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk ez durva, hogy a wct sem képes lehúzni maga után... de megoldanám, szájmaszkot, gumikesztyűt hoznék és kb hozzá vágnám a saját ürülékét... ez már netto igénytelenség, nem lustaság, van különbség...
2023. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
90%

Szerintem az a baj, hogy már nem szóltál az elején, hogy ez így nem jó. Ő elvan kényelmesen. Te meg meghúztad magad és csinálod, amit mond.


Már az elején tenned kellett volna valamit, hogy ne fajuljanak idáig a dolgok.


Pl. nem húzod le utána a wc-t, nem teszed ki a kukát, inkább rohadjon ott a szemét, legközelebb tuti kitenné. Nem húzol ágyneműt, illetve magadnak húzol egy kis takarót, ő meg aludjon a több hónapja ki nem mosott king size-ban. Hétvégén meg nem menekülnék el otthonról, mert ő délig akar aludni. Egy felnőtt embernek nincs is szüksége ennyi alvásra, max. ha hajnalban ért haza egy buliból.

2023. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Leulteted és el mondod neki, hogy


-te is elmesz dolgozni


-a gyerekneveles közös feladat


-a háztartás szinten közös feladat


-nem vagy cseléd, hogy a wct is te húzd le utána


Ha nem tetszik, lehet elvalni, sok változás nem lesz

2023. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Ami meg a házimunkát illeti, az én apám is azt hitte, hogy felépítette a gízai nagy piramist amikor sikerült néha elmosogatnia. EZ NEM NORMÁLIS!!!!!


Az se normális, hogy gyerekeid milyen mintákat vesznek át, de ha még hagyod is magad, akkor nem csak a saját életedet fogod lelki szempontból teljesen szétbarmolni.


Amúgy meg gyereket nevelni full munkaidős elfoglaltság. A férjed egy barlanglakó idióta, ha azt hiszi, hogy csak mert effektíve ő kap pénzt a munkájáért, ezzel véget is ért a felelőssége.


Mi az istennek akarsz egy ilyen valaki mellett szenvedni? Anyámat se értettem soha a büdös életben. Ha elválik legalább lett volna esélyünk, ha kicsit késve is, ez normális családmodellben felnőni.

2023. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Jól beválasztottál.
2023. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Annyira már nem picikék a gyerekek (ovi, iskola). Menj vissza dolgozni és vázold fel a férjednek, hogy akkor neki is ugyanúgy ki kell vennie a részét.


Ezt már elcseszted, nehéz lesz helyrehozni.

2023. aug. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Pff, hétvégén izomból bsznám be az ajtókat.
2023. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Az ovi csak 3 óra naponta.. 9-12-ig. Ez ingyenes. Ha hosszabb idejog maradna súlyos eurókba kerülne mertnincs állami ovoda. Minden privát. Azért nem tudok elmenni dolgozni mert az összes megkeresett pénzem elmenni a gyerekek ellátására. Nem éri meg inkább én nevelem őket! Sajnos eléggé kietlen helyen lakunk ezért mindenhova időbe telik menni. A kicsi ráadásul egy másik vároba já oviba mert ahova költöztünk tavasszal már beteltek a helyek. Addig bevásárolok az ebédhez való stb, összepakolom a házat. Mire mindez kész megyek a kicsiért..
2023. aug. 19. 22:31
 10/29 Darius- ***** válasza:
69%

Nem tudok jobbat tanácsolni, azt sem akarom írni emiatt hagyd el, mert nálam ehhez durvább esemény kell történjen.

Nyomd bele a fejét a budiba, hogy érezze magán miért baj, ha koszos marad.

2023. aug. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!