Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, miben segítitek a...

Szülők, miben segítitek a gyerekeiteket, unokáitokat?

Figyelt kérdés
2023. aug. 25. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Nekem még nincsenek unokáim, de a gyerekeimet a következőkkel:

-mindegyiknek

diploma

jogsi

autó

lakás

Havi apanázs(1 átlagfizetésnyi összeg havonta)

Mielőtt megvádolna valaki: nem nyomorgok, nem szűkölködünk azért, hogy ezt megadjam nekik..Szívesen adtam, jobb, mintha rajta ülök ,amíg értküket vesztik.Inkább odaadom előre, nem örökségként- ne kelljen a halálomat várniuk. Meg szeretném, ha jobban boldogulnának, élvezhetnék az életet fiatalon, ne a kuporgatással, spórolással teljenek az ifjú éveik.

2023. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Lakás, jogsi, kocsi.


2 gyerek van, a mindkét nagyszülő Budapesti lakásban élt, ezeket örökölték meg.


Az első kocsiba 3-3 milliót adtunk bele, az egyik ebből vett használtat, a másik kipótolta és vett egy újat.


Ha kérik és indokolt bármikor segítünk anyagilag is

2023. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Én gyerekként válaszolok: az én szüleim semmivel nem segítettek soha, az egyik lelépett, a másik sosem élt jól, meg amúgy is azt vallja, neki is sz*r volt, más is kibírja, örüljünk, hogy felnevelt egyáltalán.


A férjem szüleitől kaptunk pár éve 2 milliót az esküvönkre (ez pont fedezte a költségeket), 1-2 nagyobb értékű dolgot a hàzba és a gyerekeknek mindig hoznak valamit, ruhát, gyümölcsöt, nekik is megvették drágább dolgokat, pl. babakocsi vagy autósülés.

2023. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő diplomázott, jogosítványt szerzett, és kaptak egy-egy kisebb lakást. Az unokáimra meg vigyázok, ha kell, ők még kicsik.
2023. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Válaszolók, eláruljátok, hogy tudtok ennyi mindent finanszírozni a gyerekeiteknek?


Mi is szeretnénk majd legalább egy lakásönerővel elindítani őket ( mondjuk még kicsik), de elképzelni sem tudom, hogy lehet ezt megcsinálni, miközben még a sajt házunkra is fizetjük 20 évig a hitelt :/

2023. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekként válaszolok:

anyukám évek óta utal nekem havi húszezer forintot, ami a megtakarításunkba megy. Több testvérem van, nekik pedig több gyerekük is, anyukám mindegyikre sokat költ, sokszorosan többet, mint rám. Ennyit engedhet meg magának, amiért hálás vagyok.

2023. aug. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
4-es vagyok. A diplomát, jogosítványt tudtuk finanszírozni saját erőből, az nem volt gond. A lakások a mi örökségünkből valók, a testvéreinkkel együtt örököltük, együtt eladtuk. A lakások ránk jutó részéből jött ki két kisebb panellakás. Nekem természetes, ha a gyerekeim megnőttek, akkor az örökséget nem élem fel, hanem segítem az életkezdésüket.
2023. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Az én szüleim étellel segítenek. A férjem anyja rezsi fejében átadta használatra a lakását,míg nem volt még a házunk. Szépséghiba volt, hogy együtt kellett lakni a sógorommal, ami majdnem tönkretette a kapcsolatunkat.
2023. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Jogosítványt, diplomát és az esküvőt fizették. A többi viszont önerőből megy/ment, hárman vagyunk tesók, és azért mindegyikünknek lakást, autót venni... Én nem is vártam volna el.
2023. aug. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
5-mindig is jól működő vállalkozásaink voltak.plusz örököltem is elég sokat. Amit nem szórok el, hanem tovább adom.
2023. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!