Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utáltam gyerek lenni , mások...

Utáltam gyerek lenni , mások is vannak ezzel így ?

Figyelt kérdés
Ahogy idősödöm egyre többször jön az az érzés milyen rossz is volt gyereknek lennem, hozzáteszem nem jó családban nőttem fel. De valahogy egyre reálisabban látom a gyerekkorom hogy milyen elcseszett is volt a szüleim jóvoltából. Alkesz apa , egy anya aki sosem védett meg.

2023. aug. 25. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is utáltam gyerek lenni, mivel mindkét szülőm bántalmazott testileg és lelkileg is.
2023. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is volt nagyon gázos a családom, de így is utáltam. Egy gyerek alig dönthet valamiről, alig van szabadsága, lehetőségei.
2023. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
En imádtam gyerek lenni, azt a korszakot, hogy mennyire másképp fogtam fel a világot, egyszerűbben. Mai napig imadok mamammal lenni pl, mert még 30 évesen is a kis unokája vagyok és vele gyereknek erzem magam ujra. A felhotlen, gondtalan, egyszerű boldogság.
2023. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3as gondolom, te nem rettegtél gyerekként.
2023. aug. 25. 16:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan, sőt rengetegen vannak így. De viszont ugyanilyen sokan maradnak is így.

Van konkrét problémád, hátrányod ebből, ami miatt a kérdés született?

2023. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5ös van igen , sajnos szorongással küzdök. Igazából már gyerekkorom óta. Mert állandóan ment a cirkusz otthon a részeg apám miatt , aki hol anyámat hol minket bántott.
2023. aug. 25. 16:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, nem lehet könnyű.

Miben, hol nyilvánul meg a szorongásod? Milyen érzéseid vannak?

2023. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam gyerek lenni én is (és most, felnőtt korban beszélgettünk, a húgom is utált, sőt ő pszichológushoz is járt fiatal harmincas korában. )

Pedig nálunk nem volt alkesz szülő, nem volt pl. válás sem, szülő korai halála sem. Egyszerűen az alapot az adta, hogy volt két szülő (a szüleink), akiknek kb. semmi keresnivalójuk nem lett volna egymás mellett. Innentől kezdve pedig nem család volt az egész, hanem kb. idegen emberek muszáj életet egy közös lakcím alatt.

Ezt így pár éve beszéltük át a tesómmal, mindketten ötvenhez közeledtünk már. Csak akkoriban (70-es 80-as években) a diszfunkcionális család kifejezést még nem ismerték.

2023. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Nézd a jó oldalát, már felnptt vagy. :D
2023. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Látom csak támogatásra vágysz, hogy tudd, mindenkinek szar volt a gyerekkora. Látszik a pozitív válaszra adott reakciódból.


Sajnálom, hogy nekem kell közölni, de nagyon sokan szerettek gyerekek lenni. Inkább kérj szaksegítséget, mert ha mindig csak a negatívumot erősíted magadban, akkor egyre mélyebb lesz a depressziód és szerencsétlen gyereked(ha lesz) is egy szar családban fog felnőni, mert ugye, ha neked az volt, neki miért lenne jobb...?

2023. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!