Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjem kifordult magából,a...

A férjem kifordult magából,a gyerekekkel nem jön ki,mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
13 éves közös fiunk van,akivel az utóbbi 1 évben megváltozott a viszonya.Verbálisan bántalmazza a gyereket,nem foglalkozik vele,ha én nem megyek velük,akkor kettesben sem csinálnak programot.A gyerek már szorong,nem szeret vele kettesben maradni,kértem már szakember segítségét,folyamatban van.Férjemet kéne kezelteti,nem tudom,hogy mi történt vele,nem hajlandó a problémát megbeszélni.A gyerek érdekében már a váláson gondolkodom.Ami érdekes még,hogy a velem való viszonya normális.A gyerekkel nincsen semmi komoly baj,kamaszodik,de simán kezelhető.

2023. aug. 23. 07:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%

Családterápia. Ha ő nem partner benne, egyelőre csak te a gyerekkel. Mert ti szenvedtek. Mindig az megy, aki szenved. Nem ő a szenvedő, hanem az okozó, neki jó így. Ezt a részét el kell fogadni.

Szereztek szépen eszközöket a terápián, aztán hátha rájön, hogy neki sem jó így, vagy pedig túlfejlődöd személyiségben és azonnal válás.

2023. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
31%

Akart ő gyereket vagy csak belement?


Én hasonlóban nőttem fel.

Szorongó, szociális fóbiás lettem.


A gyereknek ez nagyon káros, főleg, ha egy felnőtt férfi társaságában fél, szorong.

2023. aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%

Írsz konkrét példát hogy ez hogy nyilvánul meg? Mit mond és milyen szituációkban?


Kicsit általános a leírás, így nehéz mondani bármit, csak üres lozungokat fogsz kapni.

2023. aug. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%
2-es: ne írj hülyeségeket, ha 13 évig nem volt gond azzal, hogy van egy gyereke, akkor nem lehet az az ok!
2023. aug. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Akarta ő is a gyereket,terveztük.Olyanokat mond neki pl:ne zabálj annyit mert dagadt leszel,mit akarsz már megint? Ha esetleg a gyerek bemegy hozzá a szobába. Mindezt olyan hangnemben,hogy az embernek kinyílik a bicska a zsebében.Nem beszélgetnek,egyáltalán nem foglalkozik a gyerekkel
2023. aug. 23. 08:08
 6/46 anonim ***** válasza:
32%

#4


Vannak, akik egész jól tűrnek egy darabig, elnyomják magukban, hogy nem is akartak gyereket.


De lehet, a kamaszkort nem bírja, vagy a gyerek személyisége nem tetszik neki.

2023. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
98%
Értem, ez tényleg gáz. Én tuti leülnék első körben beszélni és azzal kezdenék, hogy ezt most meg kell oldani, vagy pedig fel is le is út. Máshogy nem fog menni. Valami kiváltó ok van: munkahelyi stressz, egészségügyi ok, szerető.
2023. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Ha otthon vagyok akkor persze szólok neki,hogy vegyen vissza a stílusából.A gyerek tart tőle,de ragaszkodik hozzá (mint egy bántalmazó kapcsolat) és nem lehet rosszat mondani az apjáról.A gyerek előtt igyekszünk nem veszekedni.
2023. aug. 23. 08:12
 9/46 anonim ***** válasza:
43%

Első körben az lenne a fontos, hogy megértsd, mi zajlik le a férjedben és a fiadban most, a kamaszkor küszöbén.


Ilyenkor nem csak a fiúnak változik meg a személyisége, viselkedése, viszonyulása a környezetéhez, a szeretteihez, hanem az apának is új helyzettel kell szembenézni. Amikor felnő az apa mellett a családban egy másik férfi, akaratlanul is kap egy riválist, aki megkérdőjelezheti a döntéseit, felismerheti a hibáit, ezzel megváltozik az apa-fiú viszony. Sok esetben amikor még kicsi a fiúgyerek, az apja a példaképe, felnéz a fiú az apjára, de kamaszkorban ez megváltozik. Amikor a fiú felismeri az apja hibáit, hiányosságait, már nem isteníti az apját, sőt megkritizálja a döntéseit, ez viszont az apából is kivált ellenérzéseket.


Ilyenkor mindkét félnek meg kell vívni a maga harcát, de erre nem az a jó reakció egy anyától, hogy el kell válni.

Javaslom keress ehhez szakirodalmat, de az is jó, ha keresel segítséget ahhoz, hogyan lehet tompítani a "két kakas" közötti feszültséget.

2023. aug. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
91%

#7


Ha munkahelyi stressz lenne, akkor a feleségével is így beszélne.

2023. aug. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!