Anyám alkoholista ?

Figyelt kérdés

Nem ismerek anyámra!

30 éves nő vagyok van egy kis testvérem is anyám őt nagyon szereti jobban mint engem!

Engem anyám le tagadott egy pasi miatt 14 éves voltam, hogy csak egy gyereke van! Testvéremet ki vitte külföldre magával!

Kb 10 éve haza jöttek! Azóta enis külföldön elek mikor haza jövök meglátogatom őket !

Viszont ami tegnap történt ez már orvosi eset!

Van egy párom anyám a párom előtt mindennek elhordott, hogy a párom jobb nőt érdemelne pl őt, meg én el hordtam a páromat mindennek, hogy a külseje stb… mondom ez nem igaz!

Egész este sírt anyám!

Mindennap halálra issza magát , tegnap alig akart elengedni folyton sírt nem lehetett vele bírni!

Kitalálta tegnap , hogy ő meg fog halni 1 év múlva , aztán azt is hogy külföldön vett nekünk hazát majd megadja a címet 😀

Én ezt nem értem , de ez már kemény orvosi eset 😞

Tegnap is nagy nehezen el tudtunk jönni de nem engedett, azt mondtam ma át megyek! Ő tudja, hogy nem de ez most nekem is nagyon nehéz sose láttam így ! Tegnap a nagy nénémet is felhívta részegen és ő is mondta ez nagyon durva tegye le az alkoholt… mindenkit hívogat és ki készíti!

Ráadásul nálam tegnap elég jól be kavart.. a párom köpni nyelni nem tudott, hogy én őt állítólag mindennek el hordtam.. ami persze nem igaz



2023. aug. 26. 10:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak orvos tudná kideríteni, hogy mi a baja.
2023. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
100%

Az ivás gyanúja nem véletlen, biztos iszik is, de pszichózis is fennáll.

Pszichiáter javallott. Ezt így vagy úgy el lehet intézni, de a helyedben tartanék tőle egy bizonyos távolságot.

2023. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Te nem szereted magad sajnos. A helyzet ez. Különben felé sem néznél soha a büdös életbe. De ez terápia. Nem érted egyelőre. Majd mikor egyre rosszabbul leszel, talán bemegy.
2023. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
77%
A #3 nem érti azt, hogy van az önzetlen szeretet. Például gondozzuk a szülőt akkor is, ha rossz volt hozzánk. Persze megtehetnénk ezt okosan úgy, hogy elkerüljük a támadásait.
2023. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen most énis így vagyok távolság tartás

Csak most bűntudatom van, alig akart elengedni, hogy aludjak ott vele, de mondom nekem holnap jönni kell dolgozni reggel 6 rá! Nem érdekelte.

Nagy nehezen el tudtam jönni, úgy hogy azt mondtam ma találkozzunk .

De már rendesen félek

2023. aug. 26. 10:23
 6/18 anonim válasza:
0%
4. A 3-as a tipikus libsiségben szenved, amit bele neveltek. Ha már nem érzi úgy, hogy kihasználhatja a szüleit, akkor otthagyja megrohadni, mint a kutyaszart. De azért azt elvárta, hogy felneveljék őt, és hogy őt segítsék minden bajában..
2023. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Sajnos én is ismerek hasonló "anyát" aki az egyik gyerekét így kezeli, miközben a másikat istápolja.

Ugyanígy megrögzött hazudozó. Annyi, hogy a fia inkább ő rá hasonlít (akit imád). A lánya pedig inkább a volt férjére hasonlít, akit viszont mélységesen utál. A lány többször kiállt az Apa igaza mellett a vitákban és ezért is utálja gusztustalan módon, örök életre.

MINDEZT ALKOHOL NÉLKÜL! Úgy látszik nem az okozta nála, hanem az eleve beteg személyisége.

Pszichológus szerint a saját gyermekkorából van ez a komplexusa: többen voltak testvérek, szegénységben és az egymásra irigykedés mellett egy iszákos és agresszív apa utálata ezt személyiséget eredményezte.

Az ilyen "külföldön házat vettem neked" általában ugyanúgy hazugság és a nárcisztikus jegyek egyiket, hogy ő benne van szeretet és mennyit megtesz érted. Te pedig milyen "hálátlan" vagy. Mások előtt mindig fényezi magát, téged meg lehord. Előtted pedig kedvesnek megjátssza magát és azokat hordja le, akiknek téged.

Sajnálom, de azt kell mondjam, hogy hiába ő szült téged, de viselkedése alapján nem az anyád, hanem az ellenséged... és pont ezért a legjobb minden kapcsolatot megszakítani vele. Ő nem fogja előrevinni az életed, mert az ő célja pont az ellenkezője, ezért is a férjed befolyásolásának a próbálkozásai. A saját gyermekeid közelébe se engedd, mert ők fogékonyak a nekik mondottakra és csak veletek szemben fogja őket is hergelni.

Beteges személyiségekkel jobb kerülni a kapcsolatot.


UI: Ha próbálod lebeszélni a függőségéről, mert annál inkább az ellenségének fog tekinteni!

2023. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 és ezt nagyon szépen leírtad :) köszönöm szépen igen így van
2023. aug. 26. 10:44
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%

Hálistennek van már valamennyi önbizalmam és nem vagyok már azon a szinten, hogy vitát folytassak olyan emberekkel, akikkel nem ugyanazt a valóságot nézzük.

Nyugodtan gondold máshogy, nekem abszolút megfelel, semmiben nem változtat meg.

Ha neked nem tetszett valami, azzal viszont neked van dolgod, a te felelősséged, hogy hogyan reagálsz valamire és miért üt esetleg sziven. Ezt hívják önreflexiónak.

További kellemes napot!

2023. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!