Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám alkoholista, én költözök...

Anyám alkoholista, én költözök egy másik országba, mi lesz vele, ha én nem leszek itt?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta alkoholista. Azt gondolja magáról, mint minden alkoholbeteg, hogy könnyen kordában tudja tartani, de természetesen nem. Tavaly a pszichiátriára is bekerült, ott kapott gyógyszereket, amiket szedett pár hónapig, de aztán újra elkezdett inni. A viszonyunk sajnos nagyon megromlott, mert úton-útfélen átvert, lehúzott, szinte semmit nem jelentek neki.


Én most kaptam egy lehetőséget, hogy az életemet a férjemmel egy másik országban folytassam. Úgy vagyok vele, hogy elfogadom, mert megmenteni anyámat nem tudom, és elég volt abból, hogy állandóan őt helyeztem magam elé, most már én leszek az első a saját életemben.


A kérdésem az az, hogy mi lesz így anyámmal? Értsétek, félévente fogunk hazajárni. Ha amíg én távol vagyok, rosszul lesz, összeesik, vagy az utcán szedik össze, kórházba kerül, akkor mi lesz vele? Milyen lehetőségei vannak? Mert rajtam kívül nincs senkije, egy rokona se, se férj, se barátok, semmi. Senki nem lesz aki tudna neki segíteni. Ilyenkor gondoskodni fog valamilyen szinten az állam róla? Ha mondjuk kórházba kerül, akkor kit értesítenek majd, vagy ki fog neki dolgokat bevinni a kórházba? Esetleg, ha többször előfordul ez, akkor gondnokság alá helyezhetik?


Fogalmam sincs a lehetőségeiről. Nagyon fáj, hogy ez van vele, de már beláttam, hogy én megmenteni nem tudom őt, próbáltam, nem egyszer, nem kétszer, de már beláttam, hogy amíg ő így akar élni, addig így fog. Viszont most már én sem akarok tönkremenni bele, és igenis élni akarok a jó lehetőségekkel, mert magamnak is tartozok ennyivel.



2021. jún. 28. 18:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Mondd azt anyádnak, hogy az egyik oka a külföldre költözésednek az, hogy nem bírod az iszákosságát. Ezek után direkt bajokat fog csinálni magának, hogy így rángasson haza, ezért mondd meg neki azt is, hogy nem jössz haza, bármit csinál vele az alkohol, többé nem számíthat rád, és ennek az iszákossága az oka.
2021. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%
Ezt mi nem tudjuk neked megmondani, hogy mi lesz anyukáddal ha te itt hagyod!
2021. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Ha eddig lehúzott, a folytatás is ez lesz. Pláne, hogy külföldön élsz majd, sokkal többel akar majd lehúzni. És ravaszabb módokon. Akár szesztestvérrel is felhívathat, hogy baj van vele, gyorsan kell pénz. Készülj fel ezekre.
2021. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Első körben - ha nem lesz semmi bevétele, és mondjuk kórházba is kerül -, meg fogja valahogy - így -vagy úgy - oldani az állam az ellátását, de félő, hogy téged is megpróbálnak megkeresni, mint legközelebbi, fizetőképes hozzátartozó.

Beszélj egy ügyvéddel, hogy milyen jogaid és milyen kötelességeid vannak.

2021. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondnokság alá veszed, nem költözhetsz külföldre, mert attól fogva kötelességed felügyelni rá. Ha nem is egy lakásból, de minimum egy városból. Otthonba meg iszákost nem vesznek be, az nem lehetőség. Van anyádnak jövedelme, nyugdíjas vagy dolgozik? Te tartottad el eddig? Ha van jövedelme, abból kifizeti a rezsijét, vagy elissza, és elárverezik a lakását? Övé a lakás?
2021. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
menj és élj boldogan. nem áldozhatod fel az életed egy szenvedélybetegért. valahogy csak lesz a távozásod után is. én a helyedben megkérném valamelyik barátomat, baj esetén segítsen, esetleg egy előre elkészített csomagot vigyen be a korházba, amennyiben szükséges ( nem piára! ) adjon anyukádnak egy kis pénzt és 1-2 napon belül átutalod. ne rontsd el az életed egy olyan ember miatt aki nagy valószinűség szerint soha nem fog megváltozni.
2021. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nézzétek, én külföldről nem fogok neki pénzt utalgatni. Az utóbbi hónapokban ez volt az első szál, amit elvágtam, miután lebukott, hogy újra iszik. Már nem pénzelem, és ezután sem tervezem. Én csak azmiatt aggódom, hogy ha képtelen lesz normálisan vezetni az életét, kórházba kerül, magatehetetlen lesz, hogyan lesz ellátva, mert én vagyok az egyetlen hozzátartozója, de minket 3 ország fog elválasztani egymástól.
2021. jún. 28. 19:03
 8/30 anonim ***** válasza:
58%
Van már szülőtartás is... Ha kéri, jogilag bevasalhatják rajtad. Hallottam ilyet. Beperelte a nő a lányát(pedig az támogatta), mert több appanázst akart, és meg is kapta! Most egyedül van, egy otthonban fekszik. Nem látogatja senki....
2021. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Van hivatásos gondnok is, nem kötelező ezt a hozzátartozónak vállalni. Iszákost tényleg nem vesznek be otthonba, anyád, ha már mindenét elitta, nagy valószínűséggel hajléktalan lesz.
2021. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jövedelme a szülőnek, akkor jár csak tartás. És nem szeszre ítélik meg.
2021. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!