Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit rendszeresen bántalmazta...

Akit rendszeresen bántalmazta valamelyik szülője tini korában, az felnőttként meg tud bocsájtani neki?

Figyelt kérdés

Olyan szintű bántásra gondolok, ami azért nem hagy nyomot a testen.

Például hajhúzás, kisebb ütés, stb...



2023. szept. 26. 11:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Ez sok mindentől függ
Nem tudom
46 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Apám többször bántalmazott! Gyerek koromban. De mikor felnőtt lettem akkor sem hagyta abba a bántalmazásomat. Gyerekként csak pofont kaptam puszta kézzel apámtól. De amikor felnőtt lettem akkor sem ált le apám. Sőt csak brutálisabb lett. Akkor már gumibottal, majd lőfegyverrel jött nekem. Amit használt is. Szóval de igen nyomott hagyott. Végül a börtönben halt meg apám! Hála istenek, hogy meghalt azóta.
2023. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Engem "csak" verbálisan.


Nem bocsátottam meg, amiért tönkretettek, és amióta elköltöztem haza sem nézek.

2023. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Nàlam is hasonlò volt a helyzet

Bot,fadarab,kèz,pisztoly csak az egèsz 11èves koromig tartott..

Kimondhatatlanul vàrtam a halàlàt nameg szerintem persze màig nem bocsàjtottam meg mindezt..,ès 11èves koromban halt meg..DE most 27èves fejjel aztmondom hogy volt valami ami ilyennè formálta

Katonasuli aztàn hàboruk..valahol megèrtem hogy olyan lett amyen de ez nem egyenlô azza hogy megbocsàjtottam neki valaha is…vagy megfogok…

Csak elfogadtam hogy “az èlet ilyennè formàlta”

Ès gyerekkènt mindig azt vártam hogy na ha fizikailag felnövök biztos eltöröm a kezemet az arcában..de mint mondtam 11voltam amikor meghalt így a bosszùmat nemmigen tudtam “kièlni”

2023. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1#

Szomorú történet. :(

Miért költöztél el?

Miért nem vétted meg magad mikor mér nagyobb voltál?

2023. szept. 26. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
... és minél nagyobb a saját gyerekem, annál kevésbé, mivel látom, hogy mennyivel szebb és nyugodtabb gyerekkora van a kisfiamnak, mint nekem volt.
2023. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Olyan szempontból megbocsátottam, hogy már nem gondolok vissza azzal a mérhetetlen haraggal mint régen. Nem vált már ki belőlem érzelmeket, ha eszembe jut, elértem az elengedés legfelsőbb szintjét, a teljes közönyt. Alig jut eszembe, max ha valaki szóbahozza vagy ha kérdést látok róla kiírva mint most. Ettől még sose fogom visszaengedni az életembe, 15 éve nem hiányzik és soha nem is fog :)
2023. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Engem anyám bántott verbálisan és testileg gyerek ill. tinikoromban, pedig visszagondolva jó gyerek voltam, 1-2 gyerekkori apró csínyt követtem el, de soha semmi komolyat.

Ő a kezét használta, pofon, hátba verés, ja és csípés, ami rendszeresen bekékült. Szóban meg sértegetések, állandó hibáztatások minden apróságért, parancsolgatás, fenyegetés.

Mindig is ideges és túlzottan maximalista természetű volt, de az utóbbi években visszább vett, lehet ő is érezte ha nem változik meg végleg el fog veszíteni. Nincs erős anya-lánya kapcsolat köztünk és már nem is lesz. Elvagyunk, ha pár hetente elmegyek látogatóba hozzá, beszélgetünk az aktuális dolgokról, segítek, ami nehezebben megy már neki a ház körül és kb. ennyi.

A kérdésre a válaszom: megbocsáltani és felejteni SOHA nem fogok, de felnőttként már elengedtem a múltat és SOHA NEM kívánnám a halálát azért, amit régen tett.

2023. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Anyám állandóan vert, míg egyszer vissza nem adtam neki egy pofont. Akkor láttam őt utoljára és ennek már lassan 20 éve.
2023. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nem, még csak el se tudnám képzelni, túl paraszt az ilyen hogy még csak szóba is álljak vele, nemhogy megbocsátani.. állítólag az embernek rossz ha haragot tart de van az a helyzet mikor ha akarnál se tudnál... ha élethalál helyzetbe juttatna valaki annak megbocsátani az ember? dehogyis
2023. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom az se mindegy felnöttként hogy viselkedik vele.
2023. szept. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!