Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30-40 közötti gyermektelen...

30-40 közötti gyermektelen párok! Nálatok milyen gyakran érdeklődnek a potenciális nagyszülő-jelöltek, hogy mikor lesz unoka?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran illetve hogyan érdeklődnek? Illetve mi a reakciótok számukra?

2023. okt. 1. 19:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Tudják, hogy próbálkozunk és éppen hol tartunk a kivizsgálásokban.


De elötte is tiszteletben tartották, hogy ez a mi dolgunk. Azt is megértették volna, ha nem akarunk gyereket.

2023. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Anyóssal megromlott a viszonyom, de páromat zaklatja épp eleget ezzel a témával. Semmi érdeklődés, csak parancs, síránkozás, hogy neki mikor lesz unokája. 6 éve együtt vagyunk, azóta tudja is, hogy nem akarunk gyereket, de nem száll le a témáról. Elég kellemetlen.
2023. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Az én anyám tudja, hogy sosem akartam, így fel sem merül benne, hogy kérdezősködjön e téren.
2023. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Igazából mi szimplán azt hazudjuk hogy próbálkozunk és mikor felhozzák úgy teszünk mintha nehéz lenne róla beszélni és így szimplán alább hagyott az érdeklődés mert azthiszik hogy kényes téma
2023. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem kérdezték meg tőlünk se az én szüleim sem a párom szülei még így 8 év után sem hogy mikor lesz gyerekünk.Anyának emlitettem hogy szeretnénk gyerköcöt tervezni 2023ban, csak azért mert tervezte a külföldi nyaralást 2024re. De egyébként bunkóság a szülőktöl ha kérdezősködnek.Tiszteletlenek, kész...
2023. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Évente 1-2 alkalommal.
2023. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
4 ez jó ötlet, viszont az én anyósom már időpontot foglalna egy klinikán kivizsgálásra, ha ezzel próbálnám lerázni :D
2023. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Összesen egy alkalommal anya szelíden érdeklődött, hogy mit tervezünk (és nem sértődött volna meg, ha nem válaszolok). Az anyósom engem nem kérdezett, talán a férjemet. Mindkettőnknek van testvére, és egyik nagyinak se a mi gyerekünk az első unokája. Egyszer a férjem nagymamája említette, hogy van örökbefogadott gyerek a családban (persze tudtuk), és hogy szerinte nincsen semmi rossz az örökbefogadásban (gondolom felötlött benne, hogy ezért nincs gyerekünk, mert esetleg nem lehet). Én senki érdeklődését nem éreztem tolakodónak. De végül született saját gyerekünk.
2023. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerencsére leálltak , de mert az öcsém összehozott egyet , most már békén hagynak.

Anya sokszor mondta milyen jó volt mikor kicsik voltatok … ez nekem bántó hogy csak addig voltam jó míg nem volt önálló véleményem stb

2023. okt. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Metionin ***** válasza:
92%
Szerencsére már sosem. Anyámékat eleve nem izgatta a kérdés de anyósommal balhézni is kellett, hogy szálljon már ki a méhemből. Egyéb okok miatt én kb. 3 éve nem találkozom vele de páromat sem zaklatja már ezzel ha felhívja vagy ha meglátogatja.
2023. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!