Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30-40 közötti gyermektelen...

30-40 közötti gyermektelen párok! Nálatok milyen gyakran érdeklődnek a potenciális nagyszülő-jelöltek, hogy mikor lesz unoka?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran illetve hogyan érdeklődnek? Illetve mi a reakciótok számukra?

2023. okt. 1. 19:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%

Én 35 éves voltam, feleségem 31 éves volt, amikor megismerkedtünk.

Egy évvel később eljegyzést tartottunk. Egy évvel az eljegyzés után esküvő volt. Egy évvel az esküvő után költöztünk családi házba. Egy évvel ezután mentünk el orvoshoz, mert nem akart jönni a baba. Pár hónappal később mindezt el is mondtuk a családunknak.

Mivel látták, hogy folyamatosan megy előre a kapcsolat, ill. nem is volt kérdés, hogy mindketten akarunk gyereket, nem hozták szóba a dolgot, amíg mi el nem mondtuk, hogy problémák vannak. Utána meg értelemszerűen nem kérdezősködtek, mert tudták, hogy ez érzékeny dolog. Ill. érdekes módon a feleségemnek volt nagyon érzékeny dolog, holott bennem volt a "hiba". Aztán rá fél évre összejött a baba, onnantól mindenki boldog volt.

De utána sem kérdezősködtek, hogy lesz-e kistestvér. Mi is örültünk, hogy egy összejött. Aztán amikor három évvel később a kistestvér is "bejelentkezett", akkor ugyanúgy örültek, mint az elsőnek.


Szerintem inkább ott kérdezősködnek a szülők, ahol megreked a kapcsolat valahol és csak ülnek a langyos posványban, nem akarnak előbbre lépni. Sokszor pont a pár tagjai között is konfliktus, hogy az egyik (általában a nő) már akarna gyereket, tervezne közös jövőt, a másik meg a végtelenségig nyújtaná az időt. Az ilyen kapcsolatok előbb-utóbb véget is érnek, úgy, hogy a nő sokszor 5-8 évét is elfecsérelte egy zsákutcába vezető kapcsolatra.

2023. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem igazán kérdezgetik már.

6 éve házasok vagyunk szerintem már mindenkinek világos, hogy ha akarnánk/lehetne akkor már megtörtént volna a születés is.

Szeretnénk amúgy, nem védekezünk de vagy én vagyok magtalan vagy a feleségem vagy csak nem passzolunk össze.

Mindenesetre én azt mondtam, mondom, hogy ha magától nem megy akkor kár eröltetni.

2023. okt. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem érdeklődnek.
2023. okt. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer kell veluk rovidre zarni a temat es ennyi. Az en anyam annak ellenere gyotort a kerdessel, hogy parom sem volt akkor. Kerdezo allj a sarkadra es allitsd le, ennyire egyszeru. Az enyem se hozta fel soha tobbet, pedig baromi eroszakos termeszete van. Amugy rohej, a gyerekcsinalashoz felnott emberek, de 4 oreg embert nem tudnak helyre tenni. Gratulalok.
2023. okt. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

Párom 40 éves, én 26.

2 éve vagyunk együtt, nagyrészt együtt is élünk.

Ő szüleinél van unoka, így nem annyira kérdezősködnek. Egyszer volt konkrétan amire emlékszem, hogy egy kiságyat felvigyenek-e a padlásra vagy lesz hamarosan gyerek. Megköszöntük, és mondtuk h nm mostanában.

Én szüleim nehezebb esetek.

Azt mondják h ha mostanában nem jön a gyerek akkor a párom már öreg lesz és nem lesz képes rá. Szüleimmel a kapcsolatom is megromlott emiatt

2023. okt. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

Nekem van 3 lányom.

12, 8 és 6 évesek.

3 nőtől vannak, de velem élnek.


Szóval inkább pont az ellenkezője szokott történni.

A csaj megismeri a magas helyes pasit..engem.

Aztán átjövünk hozzám, ahol 3 csaj futkározik a lakásban.

Tanulni kell velük. Iskolába vinni őket...és hiába a hatalmas dugás, minden nő menekül.


Szülem már nincsenek.

Exek szülei mikor megtudták mi a helyzet velem, nem unokát akatak, hanem azt mondták-menekülj lányom...

2023. okt. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%

Soha. Egy ideig ment, akkor elég nyersen megmondtam nekik a véleményemet a mások szexuális élete felőli faggatózásról, és hogy ehelyett a sajátjukkal foglalkozzanak ennyire aktívan.


Azóta nyugi van. Ha elkezdenék, ismét megmondanám, legvégső esetben pedig ignore.

2023. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Tudták, hogy nem tudatosan nem volt gyerekünk. Aztán azt is, hogy lombikozunk.

Pont az hiányzott volna, hogy még cseszegessenek.

Anyósnak így is volt még akkoriban pár passzív-agresszív megjegyzése, amikor már sok év kudarc volt mögöttünk, de nem voltak beavatva.

Hogy hát a biológiai óra ketyeg, stb. Szerintem amúgy semmi köze nem lett volna akkor sem, ha történetesen tényleg nem akartunk volna gyereket. Mert az is a mi döntésünk.

Nekik már voltak unokák a lányuk által. Anyáméknak nem, mégsem dumáltak.

(Egyébként azóta sikerült a várva várt baba.)

2023. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
Anyósom hetente, apám évente 1-2 alkalommal mondta. Anyám amíg élt, soha. Apósom soha.
2023. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%

11es igen okos

Képzeld van aki nem akar gyereket attól még nem rekedt meg kapcsolat, de látom neked is ennyi cél jutott az életben csak …

Pont te leszel azzal aki majd nyaggatja a gyereket ha felnő mikor lesz már unokaaaa ?

2023. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!