Végleg elrontottam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 29éves egyedülálló anyuka vagyok egy 5hónapos Kisfiúval. Egyedül nevelem születése óta már terhesség alatt is egyedül voltam vele. Semmi segítségem nincsen,a kisfiam apukája otthagyott még mikor 4hós terhes voltam. Szerencsére jó végzettséggel rendelkezem,biztos anyagi háttér lakás stb minden megvan a gyerekemnek ami csak kell.Minden nap próbálok helyt állni és ő számára a legjobb lenni. Viszont sokszor vannak nehéz napok nehezebb pillanatok amikor jó lenne ha ott lenne valaki.Biztosan vannak sorstársaim akik értik miről is beszélek akik egyedül nevelik a gyereket! Viszont mostanában sajnos elég nehez napjaink ,heteink vannak. Nagyon nagyon próbálok minden erőmmel a toppon lenni mindig. VISZONT néha énis elfáradok belefáradok. És sajnos voltak olyan napok, pillanatom amikor már nagyon nagyon elfáradtam ,Babucim nagyon nyűgös volt és rákiabáltam vagy nem úgy álltam a dolgokhoz türelmetlenebb voltam, idegeskedtem és ezt a feszkót nagyon érezte.. .. Nagyon nem vagyok erre büszke,azota is minden éjszakát vegig sírok mert bűntudatom van.Hiszen ő nem tehet semmiről itt én voltam a hibás hogy elfogyott a türelmem és rákiabáltam feszült voltam és sajnos nagyon nem jó anyaként viselkedtem vele.Hiszen nem érdemelte meg ..Ő egy nagyon nagyon anyás baba.Vagy volt..Nemtudom mert vannak barátaink,ismerősök akik sokat látogattak minket viszont akárhányszor odaadtam nekik sírt az ölükben,és hozzám nyujtotta a kezecskéjét csak nálam maradt el. Minap átjött a barátnőm akinél sosem maradt 2 percre sem máris akart hozzám jönni vissza..Viszont amióta rákiabáltam azt vettem rajta észre , odaadtam neki mondván úgyis vissza jön az ölemben hiszen nem maradt eddig sem másnál most valahogy nem nagyon érdekelte hogy nem az én ölemben van,mosolygott is nevetett jól elvolt..Elég sokáig.Nézelődött azért hogy ott vagyok e de nem nagyon izgatta a dolog..Azóta mégjobban magam alatt vagyok, mert azt gondolom ennek köze van a kiabáláshoz..Félek hogy eltört benne valami,hogy már nem lessz olyan a viszonyunk mint eddig..Annyira de annyira szeretem őt a mindenem!Énis az voltam neki,szó szerint 1percig nem volt nélkülem el imádtam hogy ennyire ragaszkodik hozzám..Viszont azóta nem nagyon izgatja ha más kezében van stb.. Szerintetek ezt helyre tudom még hozni?? Nem győzök bocsánatot kérni tőle és tudom hogy erre nincsen kifogás nagyon gyűlölöm magam emiatt és haragszok magamra..Nagyon félek hogy többé már nem lesz olyan a kapcsolat közöttünk,bár mostis bújik hozzám mindig és várja hogy ölelgessem puszilgassam mint eddig nagyon imádja ha szeretgetem ! 😞Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudtok nekem tanácsot adni?Köszönöm szépen! Ui.:Most lessz 23.án 6hónapos!!
2023. okt. 3. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Úgy érzem, kifolyt az agyam..
2023. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén? Én nem vagyok ilyen rossz helyzetben, de volt hogy sírt és rondábban szóltam hozzá. Buntudatom is van miatta még mindig. De bocsánatot kértem tőle úgy hogy közben a szemébe néztem.

Akkor az elején nagyon akarta tartani a szemkontaktust, de vagy álmos voltam vagy untam.

Emiatt is bűntudat gyötör...

Próbálom sokat puszilgatni, ölelgetni, játszani vele. Ő az életem értelme. De próbálok nem rá támaszkodni.

Szerintem nekik is látni kell az emberi oldalunkat, hogy mi anyák is sírunk, hogy lehetünk szomorúak, idegesek. Nyilván nem mindig, de amikor az a bizonyos mécses eltörik...és tudni kell bocsánatot kérni, mégha csak egy kisbaba is. Ő azt érzi. Én szerintem még azt is érzi hogy bűntudatunk van. Rövid tőmondatban elmondani a miértet. Ez majd később is jól fog jönni amikor már többet ért.

A másik hogy ne akard ennyire magadhoz kötni. Hidd el tudom milyen érzés. Annyira felnézek rá és annyira imádom, el nem tudom mondani mennyire, de tudom hogy határt kell szabnom magamnak is. Nem sajátíthatom ki. Az hogy nem csak hozzád megy nem baj. Ismerkedik a világgal. 6 hónapos lesz most már egyre jobban nyílik minden számára. Jó az ha elvan másokkal. Tudja hogy anya ott van, ha baj van úgyis számíthat rád.

Ne kövesd el azt a hibát amit az én nagymamám is. Mindig erősnek mutatta magát a gyerekeinek. Konkrétan sebezhetetlennek és a gyerekei nem vették észre hogy szenved, ők azt hitték: úgyis mindent kibír.

Emberek vagyunk. Hibázunk. De tanulnunk kell belőle és korrigálni, fejlődni.

Egy 6.5 hónapos kislány anyukája.

Ha van kedved beszélgetni írj nyugodtan.

2023. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem csak túlgondolod, nem hiszem, hogy ez hosszú távon befolyásolná a kapcsolatotokat.
2023. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Bárcsak ilyen anyám lett volna :((( Biztos, hogy szeretni fogod kedves, és törődő leszel.


Csak merj beszélni neki az érzéseidről, legyél következetes, szeresd, öleld, figyelj rá... Mivel ennyire ki tudod fejezni magad, remélhetőleg nem lesz érzelmileg elhanyagolva, és máshogy sem fogod bántalmazni, hiszen ilyen nehéz helyzetben is látod a hibáid.

2023. okt. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező!

Remélem fizikailag nem bántalmazod. Tettlegességig ne fajuljon el. Hiszen már így is kiabáltàl vele 😔🤧

2023. okt. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Menj pszichológushoz HALADÉKTALANUL!, mert kezdesz megbolondulni! Ne állj neki bocsánatot kérni egy csecsemőtől, és örülj, ha másnál is jól elvan! És ne a gyakorin kérjél tanácsokat olyanoktól, akikről nem tudsz semmit! Keress társaságot, segítséget, mert ennek nagyon rossz vége lesz!
2023. okt. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy rontottad el végleg...

Az, hogy csinál az ember valamit, amire nem büszke, előfordulhat időnként, ebből is lehet tanulni, legközelebb mit kellene másként csinálni... de nagyon sok helyzet lesz még, amikor bűntudatot érzel valamiért, vagy akár szánt szándékkal bánt meg mérgében valamiért, bármi előfordulhat.


...viszont az ember változik.

Nem hiszem, hogy a rákiabálás most hirtelen változtatott volna bármit is, viszont fejlődik, tanul, rájön, hogy másnál sem feltétlen rossz, kell neki a társaság, a másfajta ingerek.

...azért nem véletlen tartott szemmel közben...


Ő még csak most kezdi felfedezni a világot, és most felfedezett valami újat. Inkább örülj neki, hogy szocializálódik kicsit.

2023. okt. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező: biztosan nem a rákiabálás miatt történt, hogy most nem sírással reagált, ha átadtad barátnődnek.

A gyermeki lélek is fejlődik, a világból egyre többet szeretne megismerni, tapsasztalni és az emberekre, emberi kapcsolatokra is vonatkozik ez.

Fel a fejjel!

2023. okt. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Önismereti terápiát kezdj el, pszichológussal dolgozz magadon, mert eleve az tragédia, hogy nincs kivel átbeszélned ezt a való életben.
2023. okt. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkitől a válaszokat!

9es. Soha nem lenne olyan ok amiért bántanám őt! Sajnos 2szer kiabáltam vele,de nem olyan szinten hogy láttam volna rajta hogy megijed. Viszont rettenetesen gyötör a bűntudat. Én kapcsoltam össze ezt a 2dolgot hogy biztosan azért nem sír már értem mert kiabáltam vele..

2023. okt. 4. 05:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!