Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Végleg elrontottam vagy van...

Végleg elrontottam vagy van még visszaút?

Figyelt kérdés

Első gyermekem 3 hete szültem. Ott nem indult be a tejem így a kórházba pótolták. Mikor jöttünk haza adtak egy receptet amire a tápszer volt kiírva. Nem mondtak semmit csak h előbb mindig szoptassak aztán pótoljam. Itthon beindult a tej de amint nem jött adtam neki tápszert.

Nem szaporodik a tej de így érthető is. Hülye voltam első baba így tapasztalatlan vagyok. Mai napig kap anyatejet is és tápszert is. Visszafordítható még a helyzet vagy ez már így marad? Szépen fejlődik többet is hízik mint az előírt heti 150 gramm. Jó lenne a tápszert elhagyni. Pajzsmirigy alulműködésem van az befolyásolja a tejet?


2015. jún. 2. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van még visszaút, sürgősen keress fel egy szoptatási tanácsadót! Hány napot voltál kórházban a babával?
2015. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam egy hetes volt amikor kórházba kerültem , gyógyszerek miatt nem szoptathattam, egy hétig csak tápszert kapott. Két és fél hetes volt amikor megint elkezdtem szoptatni de sajnos hiába fejtem a kórházban folyamatosan kevés volt a tejem ezért pótolni kellett neki. Minden szoptatás után fejtem amennyit csak tudtam, ha csak pár csepp jött akkor is mert minél több inger éri a mellett annál jobban termelődik a tej. Szedtem homeopátiás tejserkentő bogyót ( a nevére sajnos nem emlékszem) és alkoholmentes sört is ittam minden nap. Két hónap kemény munka volt de végül már nem kellett pótlás a kisfiamnak, sőt félretenni is tudtam tejecskét és végül 16 hónapos koráig szopizott. Szóval meg kell dolgozni érte de még visszafordítható a dolog és én is ajánlom szoptatási tanácsadó felkeresését is.
2015. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen van. nem is pont 3 hetes korában kezdtem a szaporítást, 140mlről 1300ml lett. igaz,nagyon időigényes volt,de ha van segítséged és meg tudod oldani,hogy pár hetet rászánj,szívesen segítek privátba :-) első körben védőnő nézze meg,rendesen szopik-e a baba,te meg dobd el a cumisüveget,hogy ez így is maradjon. ajánlom a medela calma üveget
2015. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon gyakran szoptass (akár óránként, hogy fokozódjon a tejtermelés), a tápszert pedig gyorsan csökkentsd le, minimalizáld.

Ha normális a védőnőd akkor kérj tőle segítséget vagy a szoptatási tanácsadó is nagyon jó ötlet. www.ibclc.hu

2015. jún. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még simán tudsz szaporítani, szerencsére nem késtél le semmiről, én már igen, sajna, mert majdnem 3 hónapos volt a babám, mikor észhez tértem, de így is sokkal több tejem lett.A laktoherb tea jó , bár fájhat a baba hasa tőle kezdetben. Minden szoptatás után fejtem, így ha a baba nem is szopta ki normálisan, kiürítettem a mellet, és ezáltal jobban termelődött. Ezt hetekig csináltam, biztos neked is beválik. A másik, hogy fokozatosan csökkentsd tápszert, így fel fog zárkózni a tejtermelésed a baba valódi igényéhez.Pihenj, egyél,valamilyen segítséget keress magad mellé, hogy tudj fejni. Ha nem fejsz, csak igény szerint szoptatsz, az is jó lehet, másoknak bevált, de nekem a baba gyenge volt. Sok sikert!
2015. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ibclc.hu !!!!
2015. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka!


Dehogy szúrtad el egy életre.

Semmi baj nem történt.


Egy gyereknek nem egy tökéletes minta szülő kell bőven elég egy eleg-jo-anyuka is.

Ez azt jelenti hogy a szülő lehet fáradt lehet mérges stb de ha 10 esetből 6-7 alkalommal jól csinálja a dolgot akkor minden rendben van.


Rá jöttél hogy nem jól csináltam következő alkalommal jobban fog menni.


Hidd el minden oké, semmi gond nincs.


Azonkívül dupla terhelés van rajtad mert egyedül neveled tehát ez olyan mintha túráznal de 2 hátizsákot kellene vinni egy helyett.


Persze hogy hamarabb elfáradsz több pihenés kell.


Szóval minden rendben van, nem történt semmi gond.

Jól neveled a gyereked.🙂

2023. okt. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!