Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy a francba csináltam a...

Hogy a francba csináltam a lányomból ilyen elkényeztetett hisztérikát?

Figyelt kérdés
Én nevelésem, igen, de egyszerűen nem tudok rájönni, hol rontottam el. Huszonéves. Bejön a szobájába egy poloska, szedjem le. Oké, leszedem, mit tudok tenni. De ma volt, hogy újfent bejutott egy, én felálltam a létrára. A poloska lejjebb esett az ablaküvegre, mire a lányom, aki egyébként is három méterre van, ugrik egyet hátra és olyat felsikoltott, hogy a rossz hallású fülem majdnem leesett a helyéről. Csöndre intettem, de ő csak hajtogatta, hogy szabaduljak már meg attól a dögtől, közben meg hajtogatta, hogy nem elkényeztett, hanem ,,**rvára félek!". A félelem egy dolog, de ez nem normális. Egy ilyen apró lénytől mit kell így hisztizni? És mit csináljak, hogy normálisabban viselkedjen?
2023. okt. 12. 17:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Mi köze egymáshoz a kérdésnek és a leírásnak? Nem lesz “elkényeztetett hisztérika” valaki csak azért, mert irtózik egy rovartól.
2023. okt. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Azért lesz, mert mit kell hisztériát csapni egy gomb méretű bogártól?! És ha már felmásztam a létrára, ő méterekkel odébb mit sikítózik attól, hogy a poloska az ablak tetejéről az ablaküvegre esett?!
2023. okt. 12. 17:09
 3/29 Kitana. ***** válasza:
70%
Szegény lány, remélem már idősebb és lassan el tud költözni.
2023. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Hát ezzel a válasszal sok értelmeset mondtál.
2023. okt. 12. 17:12
 5/29 anonim válasza:
81%

A lány is túlreagálja, amit okozhat az alaptalan, túlzott félelme a bogártól. De a lányok egyébként is jobban félnek az ilyen lényektől.


Viszont ez még nem utal elkényeztetettségre. Ő maga is mondta, hogy fél. És a fóbiák között van bogaraktól való félelem is.


Elhiszem, hogy neked ez túlzott reakciónak tűnik, de a fóbia felnagyítja a félelmét, így sokkal rosszabbnak éli meg, mint egy átlagos ember.


Próbálj megértőbb lenni, és örülj, hogy csak a bogarak miatt "hisztizik", és más miatt nem. Megértés és türelem. Aztán majd elköltözik és nyugtod lesz.

2023. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Én még lányt nem láttam így fo.ni bogártól, pedig a gyerek anyja előtt jónéhány nővel volt kapcsolatom. Féljen, nem bánom, de viselkedni lehet. Úgyis mostanság napi szinten jut be 1-2, már hozzászokhatna. Nem ő mászott fel leszedni, mégsem sikoltoztam amikor azt hittem, talán rám esik, nem az üvegre, pedig én sem rajongok a poloskákért. Elköltözni meg aligha fog. Én nemsokára megyek kórházba, talán meg is műtenek, talán is ott maradok az asztalon, amilyen szerencsés gyökér vagyok, aztán oldhatja meg magának, senki nem fogja helyette megcsinálni.
2023. okt. 12. 17:24
 7/29 anonim ***** válasza:
31%
Több munkatársam a szobából is kifut a poloska miatt. Más bogár nem zavarja őket, de a poloskától sikítozva menekülnek. Szerintem divat lett.
2023. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
32%

Sajnálom, hogy ilyet kell írnom, de ezt a nevelés dolgot tényleg elrontottad.

Az a helyzet, hogy az embereknek meg kellene tanítani, hogy bizony az élővilág nem az emberekért van. Teszem azt példának vegyük a szúnyogokat.

Azt lecsapja, ha rászáll a kezére? Gondolom, igen. Meg kellene barátkoznia a gondolattal, hogy a büdösbogarat is ugyanúgy le kell csapni, mint a szúnyogokat.

Na jó, a módszer egy kicsit eltér, mert senki nem szereti, ha büdös lesz tőle a keze, de például a reklám újságok lapjait remekül lehet használni erre.

És agyon kell csapni, mert ha csak simán kitessékeled az otthonodból, akkor lerakja a petéit, és legközelebb kétszázan másznak be majd.

2023. okt. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Laylah ***** válasza:
75%
Biztos megvan a jelenet a krimikből vagy horrorfilmekből, mikor a csaj felett átveszi az irányítást a pánik, és addig szurkálja a testet, amíg felismerhetetlen lesz. Na én ugyanezt játszottam el egy jó 5 centis pókkal és egy papuccsal, aztán sírtam felette negyed óráig. Távolról sem vagyok elkényeztetett picsa, de a félelem az félelem, még ha számodra nem is az.
2023. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem fiam van, és retteg kicsi kora óta az összes repkedő bogártól.

Ezt nem nevezném hisztinek.

Van, hogy én, vagy éppen barátnője mentjük meg 🤣

Szó szerint retteg ha egy betéved hozzá a szobába.

2023. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!