Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire befolyásolhatja egy...

Mennyire befolyásolhatja egy apa hiánya, egy fiatal felnőtt fiú mindennapjait?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mondanám, hogy egy ismerősömről lenne szó, de sajnos a kérdés tárgya saját magam vagyok. 10 éves korom óta az édesapám külföldön dolgozik, évente 3-4 hét erejéig látom. A szüleim nem mentek szét, egyszerűen csak a kinti keresetből is éppen sikerül megélni. (Svájci frankos hitelEK). Jelenleg 23 éves vagyok, tehát nem volt jelen sose édesapám a kamaszkorom teljes szakaszában. A problémám az lenne, hogy jelenleg 23 éves vagyok, munkanélküli. A dolgozni akarás megvan, viszont minden helyi céghez és vállalkozáshoz adtam már be önéletrajzot, amit vissza is utasítottak sorra. Az egyetemet nem fejeztem be, mert félúton nem csak a motivációm fogyott el, de a professzorok is felvilágosítottak, hogy belőlem bizony mérnök sosem lesz, amit egyébként én is éreztem legbelül, még mielőtt ez kimondták volna nekem. A mindennapjaim motiválatlanok, megfogalmazódott bennem, hogy vállalkozni kellene, céget kellene építeni, valahogy kilyukadni a mókuskerékből. Vannak céljaim, viszont fogalmam sincs, mihez hogyan kezdjek hozzá. Minél többet olvasok és tanulok meg dolgokról, annál jobban csak zavarosak lesznek a gondolataim és még annyira se tudom mi tévő legyek.


2023. okt. 15. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Sokféleképpen vagy semmiképpen sem. Általában vannak anyák is meg egyéb rokonok, ismerősök, az ő hatásuk is számít, de legfőképp talán magának az érintett személynek a személyisége.
2023. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

"A problémám az lenne, hogy jelenleg 23 éves vagyok, munkanélküli. A dolgozni akarás megvan, viszont minden helyi céghez és vállalkozáshoz adtam már be önéletrajzot, amit vissza is utasítottak sorra. Az egyetemet nem fejeztem be, mert félúton nem csak a motivációm fogyott el, de a professzorok is felvilágosítottak, hogy belőlem bizony mérnök sosem lesz, amit egyébként én is éreztem legbelül, még mielőtt ez kimondták volna nekem. A mindennapjaim motiválatlanok, megfogalmazódott bennem, hogy vállalkozni kellene, céget kellene építeni, valahogy kilyukadni a mókuskerékből. Vannak céljaim, viszont fogalmam sincs, mihez hogyan kezdjek hozzá. Minél többet olvasok és tanulok meg dolgokról, annál jobban csak zavarosak lesznek a gondolataim és még annyira se tudom mi tévő legyek."



Ennek a világon semmi köze nincs apádhoz

2023. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs köze ehhez apádnak.
2023. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Semennyire. Amiről te írsz annak semmi köze apádhoz.

Szedd össze magad és menj el dolgozni. Vállalkozni eszedbe se jusson. Nincs szakmád, nincs pénzed. Arra lenne a legkevésbé szükséged, hogy eladósítsd magad egy vállalkozással. Neked dolgoznod kell. És ha lesz egy kis pénzed akkor ki tudsz menni meglátogatni apádat.

De amúgy mindenki a saját sorsa kovácsa. Felnőttként csak magadat okolhatod a sikertelenséged miatt. Senki mást.

2023. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Valamilyen szakmát kéne kitanulnod, OKJ képzéssel, ha nincs diplomád, úgy tudnál elhelyezkedni. Valóban nehéz állást találni csupán érettségivel.

www.efeb.hu

2023. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Van valamennyi, hiszen más életutad lett volna.

Én például asszertívabb lennék és lehetett volna csajom, de jelenleg még a család gondolata is egy mítosz a számomra.

2023. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
utolsó, fogd már apádra, hogy nincsen barátnőd...
2023. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Biztos hogy befolyásolja.
2023. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy az életetek javításának első, és legfontosabb lépése, hogy abbahagyjátok a sikertelenségetek áthárítását másokra.
2023. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ha otthon nincs egy ritmusa a dolgoknak, az kihat rád is tuti.


egyetemet amúgy nem fejezhetnéd be, valami minimum szinten? mert ha nem is lennél mérnök, azért jobban néz ki, hogy van egy diplomád.

2023. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!