Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni szülőm ellen,...

Mit tudok tenni szülőm ellen, aki nem érti, hogy kezdek felnőni?

Figyelt kérdés

Nem egy fázisban élek, amit majd csak kinövök egyszer és mindenkorra. Vannak véleményeim, amikkel nem idegesítem minden egyes nap az engem körülvevő embereket, csak egyértelmű reagálások és érzések egy adott dologhoz.

Kisebb "vitáknál", amin ténylegesen is fölösleges felkapni a vizet, és amit csak ő reagál túl, akkor mindig beállítja azt, hogy én durcizok, hisztizek, makacs önfejű vagyok, ezek pedig mind őt elszomorítja. Ekkor mindig felidegesítem magam, és soha nem nézi magát, hogy éppen ő miért volt a hibás, csak is én vagyok az, gondolom, az ész járása szerint. Mikor kezdünk kibékülni, akkor pedig tartja a hegyi beszédet, hogy minden olyan jó emlék, amit együtt készítettünk gyermek koromban, az helyettesítve lesz a rosszak által, ami természetesen nem esik jól nekem se, hogy mindig ezt mondja, de már nem mondom el neki ezt.

Főleg, hogy most stresszes egy időszakban is vagyok, nincs semmi szabadidőm, így nem kívánnám igazából soha se, hogy még ilyenekkel foglalkozhassak.


Mit tudok tenni? Esetleg beképzelem magamnak, és csak is teljesen én lennék megint a gáz?



2023. szept. 30. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Hány éves vagy?
2023. szept. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
16.
2023. szept. 30. 23:58
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Nekem már 2 huszonéves fiam van és átéltem mindezt a szülői oldalról. Nehéz ez az időszak, mert lehet mindenki jót akar a másiknak csak ez nem mindig sikerül. Ami fontos: a kommunikáció. Mindig mondd el neki, mit érzel. Ha felidegesít, olyankor figyeld meg magad: miért érzem ezt, mit szeretnék. Fontos, hogy ilyenkor ne hallgass, hanem mondd el neki, hogy mit érzel, mi esik neked rosszul stb. Tudod amikor felidegesíted magad és bedurcizol, akkor ott elcsúszik a kommunikáció, ő nem érti, miért vagy ilyen és ezért szomorú. Szeretne megérteni, de esélye sincs rá ha nem beszélsz vele az érzéseidről. Tudod más korosztály ő még más kommunikációt tanult. Úgy képzeld el mintha te angolul beszélnél neki ő meg kínaiul így nehéz megérteni egymást.

Ezért is fontos, hogy tudd kezelni az indulataidat. Ha felidegesítenek, először gondolj valami szépre, hogy megnyugodjál. Idegesen nem lehet gondolkodni. Ha ez megvan fogalmazd meg magadban mit érzel és mondd is el a másiknak. Figyeld a választ és próbáld tudatosan nem felidegesíteni magad a válaszon, hanem nyugodtan értelmezni. Próbáld megérteni az ő érzéseit is. Sokat kell ezt gyakorolni, de idővel közelebb kerülhettek egymáshoz, jobban megérthetitek egymást. És ez fontos. Már csak azért is mert ha felnőtt leszel, jobban fogsz tudni az emberekkel beszélni, vitázni, érvelni, indulatmentesen kommunikálni, kiállni magadért,jobban meg fognak érteni.

2023. okt. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Ja és még valami: nem vagy gáz és nem vagy hibás. Ez olyan tipikus szülő gyerek konfliktus ami minden családban előjön amikor a gyerek kamasszá válik és változik a személyisége, lesz véleménye. A hiba akkor van, ha nem tanuljuk meg, hogy a véleményünket hogyan adjuk át a másiknak. (Előző voltam)

Sok sikert kívánok neked.

2023. okt. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem enged dolgozni?
2023. okt. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Miért kéne tenni bármit is anyád ellen?

Miért kell válaszolni, és belemenni egy veszekedésbe?

Miért kell "felidegesíteni" magadat?

Miért kell stresszelned?


Erőltess magadra hallgatást, nem válaszolást. Ha nagyon muszájnak érzed, hogy válaszolj, az legyen annyi, hogy

- "ha majd nem érzed szomorúnak magad, amiért felnőttem, akkor majd beszélgetünk".

- "ha majd nem a kiskoromban történt emlékekből akarsz élni, hanem a jelenből, és, hogy felnövök, akkor majd folytatjuk".

és hasonlók.

De sose mondj 1 mondatnál többet, ne reagálj a durcijára. A hallgató, csendben levő ember mindig fölényben van a folyamatosan beszélővel szemben - főleg, ha még ki is nézel közben az ablakon, vagy mosolyogva nézel a szemébe és bármit mond, nem válaszolsz, csak egy mondattal, amit irtam. Remélem, nem agressziv anyád, de, ha igen, akkor szaladj ki az ajtón akár az utcára is és kiabálj, hogy meg akarnak verni - nem te fogsz megszégyenülni, hanem anyád.

2023. okt. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

6-os téged bántalmaztak a szüleid kiskorodban? Ne haragudj, de amilyen tanácsokat adsz neki, az nem vall érett egészséges lelkületű felnőtt emberre!

Olyan tanácsokat adsz neki, hogy passzív agresszív legyen, ezzel el is lehet érni hogy még jobban megromoljon a közöttük lévő viszony!

Istenem! Szegény tinik! Mennyi sok idiótát láthatnak a felnőttek között!!!

2023. okt. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és tanácsokat! Szép napot mindenkinek! :)
2023. okt. 1. 07:42
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

7-es, a 6-os 99%-ban ilyen passzív-agresszív szr semmit sem érő "tanácsokkal" jön :D Szerintem fogalma nincs az életről, olyanokat ír le, hogy a hajam égnek áll.


Kérdező: semmi baj nincs ezzel, de 16 évesen még gyerek vagy, bármennyire is szeretnél minél hamarabb felnőni. ;) Ezt ne feledd azért.


Az sem oké, amit a szülőd csinál, de valljuk be, a te korodban néha én is olyanokon akadtam ki, amit 34 éves fejjel utólag nettó hisztinek nevezek. :D

2023. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Lelki zsarolás amit művel anyád, egyáltalán nem jó, de szerencsére ez még nem olyan "veszélyes" mint amit sok szülő csinál. 16 évesen azért nem vagy már gyerek, üljetek le vele megbeszélni ezt, vagyis inkább te próbáld rávezetni mi a probléma azzal, ahogyan közölni szeretne dolgokat, és, hogy néha értse meg a te álláspontodat is, ez persze nem működik úgy, ha például te soha nem veszed figyelembe az övét, legyen kompromisszum.
2023. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!