Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell minden új cucc...

Miért kell minden új cucc esetén feltennie anyámnak azt a kérdést, hogy "Hát ez?" ?

Figyelt kérdés
Valahányszor hazamegyek a koliból, akár hazaköltözöm nyárra, és meglát valami új cuccot, minden egyes alkalommal megkérdezi, hogy "Hát ez???", rosszabb esetben megkérdezi azt is, hogy "Kié???". De ilyenekre gondoljatok, hogy ritkán turizok, és van egy új felső a cuccaim között, vagy kellett egy ételtároló edény és vettem egyet, vagy amikor vettem egy serpenyőt. Nyilván valamikor hazakerülnek ezek a cuccaim, és olyankor jön a szokásos kérdés. Minek kell megkérdezni minden alkalommal? Milyen válaszra számít? Nyilván látja, hogy mi az, meg gondolom nem feltételezi azt, hogy nem tudom, lenyúltam valakitől egy serpenyőt. :D
2023. okt. 15. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Miert kell megkerdezni, hogy miert kell megkerdezni? Milyen valaszra szamitasz? Vagy mit feltetelezel?
2023. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Váalszolsz neki,v agy megkérded tőle miért kérdez ennyit.
2023. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Kíváncsi rá, beszélgetni akar veled. Nem kellene tolakodásnak venned.
2023. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem látta, nem ismerős neki, ezért kérdez rá. Simán lehet, hogy tényleg beszélgetés indítónak szánja
2023. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem a türelmetlenséged és a feleslegesnek ítélt kérdést, de jegyezd meg, egy anya sok hülyeséget elkövet a gyereke felnevelése közben - sajnos utána is - nem tudja megállni, hogy mindent szeretne tudni róla. Nem rosszindulat, ezt csak akkor fogod megérteni, ha tényleg te is anya leszel a szó szoros értelmében. Van aki nem foglakozik a gyerekével még kisebb korban sem, nem is érdekli a gyermeke körüli történések egyike sem. Ezt is el kell fogadni. Ha már nem lesznek szüleid akkor fogod teljesen megérteni, és talán sajnálod is, hogy nem kérdez senki semmit!!
2023. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám szokta megkérdezni néha hogy ez meg az a ruha honnan van, mikor vettem, pedig rendszeresen hordom őket és látta már rajtam többször is.
2023. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
5: csak ez a számonkérés baromi idegesítő, pláne, ha egy turis cuccról vagy egy curva kajás dobozról van szó, amit még használnak is, nem csak diszínek van.
2023. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát, ha már beszélgetés indítás lenne (de szerintem nem az, mert a válasz után soha sehová nem megy a beszélgetésünk), annak elég gyatra. Mit lehet beszélgetni egy áttetsző kajásdobozról? Vagy egy serpenyőről? Egy tök átlagos felsőről? Kb semmit.
2023. okt. 15. 23:32
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem itt az a baja a kérdezőnek, hogy a "Hát ez?" egy alapvetően hülye kérdés. Ilyet a beszélni tanuló kisgyerektől kérdezel, hogy gyakorolja a szavakat, nem egy minimum középiskolástól, akár egyetemistától. Ráadásul a kérdező még azt is írja, hogy ebből soha nem lesz beszélgetés, csak tudomásul van véve, hogy az egy serpenyő, az egy doboz.

Ha beszélgetni akarok valakivel, akkor nem úgy beszélgetek, hogy rábökök egy áttetsző kajás dobozra, és megkérdezem, hogy hát az meg mi. Nem játszom a hülyét, ezer ennél értelmesebb téma van. Ha meg mégis a serpenyőről, a kajásdobozról akarok beszélgetni, azt akkor se úgy teszem, hogy, előadom a hülyét, mintha nem tudnám, hogy mi az, hanem megkérdezem, hogy mire használja konkrétan, milyen ételeket készít, tud-e valami fasza receptet, amit én nem, honnan van, meg ilyenek.

De ez a kényszeredett jatszom a hülyét, kész agyrém.

febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
9-es: meg szerintem elég bunkóság is így rákérdezni, hogy "Hát ez?". Jó, hogy nem már "Hát ez meg mi a faxom?".
febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!