Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha bátyámat és...

Mit csináljak ha bátyámat és engem is folyamatosan ver az apánk semmiségekért, akkor is ha nekünk van igazunk. Valami jó lazító cucc (drog féle) vagy valami nagyon jó tipp?

Figyelt kérdés
Nekem kell állandóan megvédnem magam néha én a bátyám..., nemtudok senkitől se segítséget kérni és testvérem is ezért lett rossz tanuló! Már mindent csináltam hogy észrevegyenek, de semmi. Azért nem merem elmondani senkinek mert mindig az a válasz hogy hisz megvan mindenünk.:(( CSAK ÉPP SZERETET AMI HIÁNYZIK !! Néha, ha nem ideges elvagyunk (nagyjából), de tudom hogy ha egyszer felmérged még akár az üzletben is megver:((
2015. jún. 3. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha nem mondod el senkinek, akkor senkit sem fogsz találni, aki segítsen.

Addig kell menni, amíg egészséges felnőttet nem találsz, aki nem azt feleli végre, hogy viseld el a verést!

Hány évesek vagytok?

2015. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
13 és 16
2015. jún. 3. 19:20
 3/16 anonim ***** válasza:
És kiknek panaszkodtatok eddig erről?
2015. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából próbáltuk elmondani nagyszülők, barátok de mivel régen körmös meg efélék voltak ezért nekik ez normális, az egyik barátnőm is mesélte hogy őt is megverik hetente 2-3szor !
2015. jún. 3. 19:23
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát ha ez a családban és a közvetlen környezetben megszokott, akkor kezdjetek el a tágabb környezetben panaszkodni. Tanáraitoknak, iskolaorvosnak, iskolapszichológusnak, családsegítőnek, stb., mert ez nem megengedett, sőt, bűncselekmény is.


Merre laktok, mennyire kis közösség a lakóhelyed?


Szeretnél esetleg kikerülni a családból, nevelőszülőkhöz vagy nevelőotthonba? Erről lehet, hogy döntést kéne hoznod, ha hivatalos segítséget kérsz.

2015. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Faluban élek. Nemakarok idegenekhez menni, mert elég ragaszkodó vagyok és tudom mit jelent az édesanya-apa fogalma csak már nagyon rossz goondolatok is már a fejemben megfordultam és félek még valamit csinálok. Mellesleg, nemszeretnék a testvéremtől távol lenni :((
2015. jún. 3. 19:38
 7/16 A kérdező kommentje:
Már a szüleimnek is mondtam és mindig azzal felelnek, hogy ők is mindig kaptak eleget és mégis milyen emberek lettek. Mivel régen körmös az iskolában, ha ezt elmondtad otthon egy-két tasli....TUDJÁTOK. Az unokatestvérem is mondta, hogy amikor ő kicsi volt őt is verték de már nem mert már felsőtagozatos, de minket még mindig:(
2015. jún. 3. 19:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ŐSzintén? Ilyenkor mindig elkap a harci ideg. FElnőtt nő vagyok, de akkor is azt javaslom, hogy kezdj el küzdősportot tanulni és gyúrj. Ha kétszer akkora leszel, mint apád, majd betojik és nem mer megütni. Elképesztő önző és buta ember az apád, ha azt hiszi, hogy így lehet gyereket nevelni. Fitoktatja az erejét, semmi más. Legyél erősebb és ha csak egyszer is kezet emel, add vissza! Aztán meglátod, hogy le lesz döbbenve, és garantáltan befejezi! ISmerősöm is így járt, 16 évesen kezdett edzeni, 17 évesen a saját anyját védte meg. Azóta az öreg nem mert ütni, mert tudta, hogy a fia kicsinálja érte. Védd magad, más nem maradt! N31
2015. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De ha visszaütök jobban megver !:( Mostanáig csak pofon,lenyomás(feküdtem és lenyomta a fejem, egy hétig fájt a szemem), de ma már ököllel is fenyegetett.) Persze én is hibás vagyok mert apu és anyu is mondja, hogy visszabeszélek, de csak a saját igazamat akarom elmagyarázni és legalább szóban megvédeni magam, de ennél csak rosszabb lesz.:((
2015. jún. 3. 19:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Most komolyan, milyen primitív ember az ilyen?
2015. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!