Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iskolapszichológus elmondhatja...

Iskolapszichológus elmondhatja/értesíthet gyámot vagy valamit, ha olyat mondok neki? 17/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 17 éves srác vagyok. Egyik tanárom mondta, hogy menjek el iskolapszichológushoz, foglalt is nekem időpontot.

Alapból jó tanuló vagyok (4,00-es átlag körül), csak most sok dolog közbejött és nem tudtam tanulni stb… Apám ugye munkanélküli, jelenleg én keresek munkát magamnak, ha apám nem akar dolgozni. Ezt elmondtam az egyik tanáromnak, hogy apum munkanélküli és én keresek melót magamnak, és ezért nem annyira tudtam tanulni stb… Egyik tanárom tegnap délután rám írt, hogy akkor XY napon menjek majd az iskolapszichológushoz.

Na de mit mondjak az iskolapszichológusnak? Ha elmondanám, hogy a szüleim külön élnek, ugye apám munkanélküli és én munkát keresek magamnak, illetve anyám többször is akart öngyilkos lenni, és én állítottam meg a kísérleteiben, és anyám egyszer nekem is tett egy kést a torkomnak, sokszor veszekszünk, megüt, megrúg, egyszer egy kulccsal is megdobott. Anyum nagyon labilis és kicsit “beszámíthatatlan” is, mert nála sose lehet tudni, hogy mikor lesz veszekedés, mert van, hogy egyik nap ugyanazért a dologért veszekszünk, aztán másik nap meg nem szíd le ugyanazért a dologért (pl. tanulás). Ha ezeket elmondanám, akkor jelentenék ezt bárkinek is (hivatalos szerv)? És ha igen akkor mi lenne? Elvennének otthonról? (Mert azt nem szeretném, ha megtörténne).

Köszi szépen a válaszokat előre is!



2023. okt. 19. 06:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

Pedig egyértelműen javadra vállna, ha kikerülnél ebből a környezetből....


Amúgy egyedül a "anyám egyszer nekem is tett egy kést a torkomnak" rész az, ami miatt értesítheti a rendőrséget vagy a gyamhivatalt

2023. okt. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi szépen!

De amúgy ezzel a környezettel is megy/ment a jó tanulmányi átlag hozása (igaz most nem megy, mert nagyon sok minden egyszerre van), nem vagyok rossz gyerek, nem drogozok, nem bandázok/gangelek stb…

Azt megkérdezhetem még, hogyha tegyük fel kiemelnének otthonról, akkor mi lenne? Intézetbe “dugnának”? Csak mert sok intézetes haverom van, és volt olyan aki sz@r otthoni körülmények mellett is úgymond jól viselkedett, és nem csinált semmi “hű de rossz dolgot”, de kisidő után, miután intézetbe került, nagyon elzüllött. És én ezt nem szeretném, hogy velem is megtörténjen.

De köszönöm a válaszod!

2023. okt. 19. 06:55
 3/30 A kérdező kommentje:
Aztán lehet, hogy hüly3n gondolkozok, nem tudom.🤷‍♂️
2023. okt. 19. 06:59
 4/30 anonim ***** válasza:
7%
Ott kezdődik a dolog, hogy a tanár nem küldhet csak el úgy iskolapszichológushoz, szülő beleegyezése nélkül. Szóval alapból abszurd az egész, és ezek alapján nagyjából mindegy, hogy írott és íratlan szabályok mit írnának elő.
2023. okt. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Hogy értve “nem küldhet el”?

Mert engem nagyon is elküldött, vagyis nem elküldött, hanem írt egy üzenetet amiben ez állt, idézem: “Szia Boti! Foglaltam neked időpontot jövőhét szerdára, a 3. órában időpontot az iskolapszichológusnál. Nekem nagyon aranyosnak tűnik, szerintem kedvelni fogod őt. Nektek francia órátok lenne, de beszéltem XY nénivel is, elenged az óráról.”

2023. okt. 19. 07:11
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Lassan nagykorú leszel, mire lezajlana a procedúra, addigra már lehet, hogy be is töltöd a 18-at, onnantól meg kb. mehetnél az intézetből amerre látsz.

Mivel elég értelmesnek tűnsz, én mindenképpen azt javasolnám, hogyha érettségizel, akkor tanulj tovább, menj egyetemre, lakhatsz koleszban, és ha tudsz diákmelózni a szak mellett, akkor ügyesen meg tudsz élni abban a pár évben amíg lediplomázol.

Én a suli pszichológusnak nem mondanék el mindent, csak annyit, hogy a szüleid külön élnek, anyukádnak vannak problémái, ezért apukáddal élsz, stb. A kést, verekedést stbt nem mondanám el, azt maximum úgy intézném, hogy nem találkozom anyámmal, így nem adok rá lehetőséget, hogy bántson, magával meg.. azt csinál, amit akar, felnőtt ember, esetleg mondhatnád, hogy menjen pszichológushoz, de valószínűleg úgysem hallgat rád.

2023. okt. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor úgy lesz, akkor majd nem mondok el mindent. Köszi.
2023. okt. 19. 07:18
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

A 4-es csupa hülyeséget ír, az iskolapszichológus ÉPPEN AZÉRT van, hogy szülö NÉLKÜL is tudj segítséget kérni. Ö az a tipikus "mindenki hülye" ember, aki szerint a pszichológus csak dekoráció, nem képes felfogni, miért is van ilyen lehetöség.

Mindenképpen menj el a pszichológushoz, sok mindenben tudna segíteni, hogy könnyebben tudd kezelni a helyzetet. Kezdtben elég, ha csak egy rövidebb változatot mondasz el neki - ahogy a 6-os javasolta -, ezzel is sokkal elöbbre jutsz.

A családból garantáltan nem emelnek ki emiatt, viszont kapsz tippeket, miként tudod megoldani, hogy ne kallódj el te is.

2023. okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
8as, rendben, köszi szépen!:-))
2023. okt. 19. 08:26
 10/30 A kérdező kommentje:
8-as, és szerinted majd tud tippeket adni, hogy mit tegyek, hogyan tudom kezelni stb…?
2023. okt. 19. 08:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!