Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy azt tanuljam amit akarok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy olyan egyetemre, ahova nem akartam menni és mégcsak nem is szeretem mindazt, amit tanulok. Ezt a félévet már mindenképp befejezném, aztán lelépnék csak sajnos ezt a szüleim nem támogassák arra hivatkozva, hogy úgysem jutok be oda, ahova eredetileg menni szerettem volna és nem leszek sehol/nem lesz semmi belőlem. Hozzátenném, az első félévet a saját pénzemből fizettem be, anyagilag ők nem támogattak.

Az sem érdekli őket, hogy mindez már kezd kihatni a lelki világomra, azzal "vigasztalnak", hogy ha elvégezném ezt jól tudnék vele keresni.


Tavaly ilyenkor, érettségi előtt sem kaptam meg a kellő szülői támogatást. Úgy gondolták még érettségim se lesz.



2023. okt. 23. 14:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
En elmennek dolgozni es elkoltoznek ebbol a mergezo, bantalmazo legkorbol, majd no contact. ;-)
2023. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem hogy miért mentél egy olyan egyetemre ahova nem akartál mindezt úgy, hogy te fizetted!

A saját pénzedet arra költöd amire te akarod, nincs semmilyen beleszólásuk a szüleidnek.

2023. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Minnél tovább maradsz velük, annál nagyobb károkat szenvedsz. Szerintem is hagyjad őket. Munka és a normális élet sokkal egyszerűbb, mint ahogy a szülők előadják. Nagyon sok mentális beteg, manipulatív és abuzív szülő van.
2023. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

Én sem értem, miért mentél olyan helyre, amit nem akartál, utálsz, és még fizetted is te. Értelmesebb lett volna megpróbálni bejutni a vágyott helyre és azt fizetni, amit szerettél volna tanulni.

Ha a szülőid nem támogatnak és nem hisznek benned, akkor teljesen mindegy, mit csinálsz, nekik úgysem fogsz tudni bizonyítani és nem érdemes elrontani az életedet olyasmivel, amit utálsz csinálni.

2023. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Tervben van, hogy elmenjek dolgozni, de azt mondják megbánom ezt a döntést és akkor sokkal jobban fogok zokogni, mint most.

Azt is mondják, hogy kidobtam az ablakon a pénzem és márcsak ezért sem hagyhatom ott.


(Mintha a későbbiekben nem lenne nagy pénzkidobás, ha ugysem helyezkednék el a "szakterületemen")

2023. okt. 23. 14:43
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem ártana, ha azt is leírnád, milyen szakon vagy és mit akarnál helyette, mert lehet a szülöknek is igaza.

Ha most pl. mérnök, iformatikus vagy hasonló jó pályán vagy, akkor alaposan át kell gondolni, megéri-e otthagyni. de föleg ha ehelyett közönségszervezö vagy egyéb értelmetlen szakra akarsz átmenni, akkor érthetö a szüleid negatív hozzáállása.

2023. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
5. Én a szemükbe mondanám, hogy miattuk dobtál ki egy csomó pénzt az ablakon, mert ők erőltették az egészet!
2023. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%
Mar miert bannad meg, ha elmesz dolgozni? Gondolom penzert. Es ha van penzed, arra koltod, amire akarod, a szuleid nem szolhatnak bele, se joguk, se kozuk nincs hozza tobbe, mert nagykoru, felnott ember vagy, jogilag. Es ha kulon laksz toluk, tovabb nem tudnak iranyitani, felteve, ha hagyod es teszed igy tonkre ezaltal az eletedet. Szerintem koltozz el minel hamarabb es vissza se nezz, ha csak a penzed utan az eletedet es a mentalis egeszsegedet is ki nem akarod dobni az ablakon.
2023. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

"Azt is mondják, hogy kidobtam az ablakon a pénzem"

. Ez így is van.


De most mi tart vissza attól, hogy más csinálj?

2023. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
"azt mondják megbánom ezt a döntést és akkor sokkal jobban fogok zokogni, mint most." Inkább te tedd tönkre a saját életed, mint a szüleid. Most ugyebár az ő döntéseik miatt szívsz, mert rájuk hallgattál, ugrott egy csomó pénzed szintén az ő döntésük miatt... úgy, hogy még az érettségit sem nézték ki belőled, és már abban is tévedtek. Tényleg nem értelek. Függetlenedned kellene tőlük minél előbb, meghozni a SAJÁT döntéseidet, mert ha már szívsz, akkor inkább amiatt szívj, mert te tévedtél, nem pedig amiatt, mert ők.
2023. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!