Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hagytátok a gyereketek...

Szülők, hagytátok a gyereketeket, hogy sokadjára is, de jól megtanulják a háztartásbeli dolgokat?

Figyelt kérdés

Az én anyum sajnos türelmetlen ember.

Egyrészt a tanulásunk közben is úgy emlékszem, az volt anno.


Másrészt pl. zöldségpucolás, ha nem tetszett -a mai napig is-, mert farigcsálom, akkor átvette, befejezte, és mondta a magáét közben.

Így hogy is tanultam volna meg?!


Sokáig azt hittem, én vagyok a rossz ezért, béna, de rájövök lassan hogy nagyrészt az ő hibája, türelmetlenkedése miatt volt ez az egész és ettől még jó ember vagyok.


És sajnos nehezebben indulok így neki az életnek, -nem pont a pucolásra gondolok -, mert belém nevelte kb., hogy semmire sem viszem majd az életben az ilyen dolgok miatt.


Szerintem fontos a kérdésemhez a tény, hogy itthon élek még.


2023. okt. 24. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám ebben nagyon ügyes volt. Sőt, külön azt is elmondta, hogy erre figyelni kell (tehát majd az én gyerekemnél figyeljek, hogy ne hurrogjam le az első ügyetlen próbálkozások miatt).


De sajnos az se ritka, amit te tapasztaltál. Az nagyon jó, hogy felismerted. Az egyetlen esélyed, hogy a kezedbe veszed a sorsod és fokozatosan felülírod ezeket a rossz reflexeket.

2023. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így is csomószor odaégett a kaja, mire megtanultam. Főleg amikor albiban laktam egyedül, akkor ereztemhogy fejlődök.

Krumplit is 4et pucoltam meg mire ő 1 kgot, de belejöttem. Nem hurrogott le.


Szóval attól h türelmes volt még évekbe telt mire gyors ügyes lettem.


Jó hogy felismerted, ne foglalkozz vele, te csak csináld.

2023. okt. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig nem tudok deszka nélkül zöldséget aprítani vagy hámozó néljül pucolni. Balkezes vagyok, és emiatt minding elkezdtek jajjgatni ha kés volt a kezemben. Most kezdem tanulni.



A másik meg az olajban sütés, anyum tartott tõle, hogy jajj, szétpacsálod meg megéget...na így jó messzirõl dobtam minding bele, és nem értettem miért fröcsög.


A csirke készítésétõl is baromira félek, esküszöm, mint a fugut ahogy csinálják japánban, én annyira kicentizek mindent, hogy biztos átsüljön. 😅

2023. okt. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Másként hogy lehetett volna? Gyakorlat teszi a mestert.
2023. okt. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Nos, anyudhoz hasonlóan én is türelmetlen vagyok főzésnél, haladni akarok vele, hogy időben kész legyen, nem tökölni vele hosszasan. Igy a aztán nálunk a főzni tanitas úgy működött, hogy megmutattam én hogy csinálom, aztán később, amikor "nem volt útban" gyakorolhatta. Pl reggel nyugodtan elszorakozhatott másfél órát zöldség pucolassal, ha csak délután kellett főzni. Vagy megcsinalhatta a rántást órákkal korábban a leveshez, stb.

Amúgy elég lassú és rumlit is hagy maga után, így borzasztóan hátráltatott anno, amikor tanítani akartam, de ezzel a modszerrel kevésbé volt zavaró.

2023. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Szomorú hogy a saját gyereked útban volt drága ötös.
2023. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is nagyon türelmetlen volt sokszor. Sőt majdnem mindig. Persze elvárta hogy olyat is tudják amit meg sem mutatott. Akkor borzasztóan megalázva éreztem magam. Egyébként belém is az lett nevelve hogy semmire se viszem. Mindig ha valami hiba volt, összeveszett velem nagyon durván (az ijedsegtől be tudtam volna pisilni), vagy megvert. És feltett hülye kérdéseket amikre az volt a válasz hogy én egy senki leszek, nem lesz belőlem semmi, semmire való vagyok. És hangosan ki kellett ezeket mondani. Persze csodálkozott sokszor H miért nem úgy megy az életem, hogy kéne.

Visszagondolva undorító amin keresztül mentem, nem csoda hogy így alakult az életem.

Még mindig azon vagyok, hogy valahogy feldolgozzam ezt a sok rossz beépített önromboló hitrendszert. Sokszor visszaköszön, nem tudom mikor lépek át rajta. Miatta nem mertem a munkában sem kiteljesedni mert inkompetensnek éreztem magam, hiába voltam az akkori legjobb. A szerelmi életem is sem úgy alakult ahogy kêne. Önszabotázs....

Nem tudom egyes szülők miért nyomorítják így lelkileg a gyerekeiket. Irígykedve, ahitattal nézem ahogy egyes szülők mekkora szeretetben tartják a gyerekeiket.

2023. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hagynám, sose tanulja meg. Idén érettségizik, előbb-utóbb kirepül itthonról és akkor majd kiderül, hogy mennyire voltam sikeres. Ha az alapok megvannak, akkor onnantól már menni fog neki.
2023. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

"Szomorú hogy a saját gyereked útban volt drága ötös."


Valóban szomorú, hogy ennyit szűrtél le az egészből. Azt nem vetted észre, hogy eleve zárójelben volt az útban volt megjegyzés és azt sem, hogy megoldottam a problémát, és megtanult mindent, amit kellett.

2023. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

5 és 9-es, n.anyám ugyanilyen volt. Neki sietnie kell, halandni, nincs ideje megvárni, míg én meghámozom a krumplit, felsöprök, stb. stb.


Inkább kivett mindent a kezemből, és igen, hiába próbálod szépíteni, rhadtul útban volt a gyereked. Magyarázhatod, nem véletlenül írtad le az igazat ;), csak utólag már hiába kozmetikáznád.


Miután elköltöztem, mindent megtanultam. A n.anyám úgyis állandóan éreztette, hogy menjek már el onnan, mert neki nincs ideje tanítani. Igen, biztosan belehalt volna, ha 15 perccel később készül el a leves 🙄

2023. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!